Jak ćwiczyć pośladki na siłowni pod chmurką? Zestaw ćwiczeń

Siłownie na powietrzu w ostatnim czasie stały się bardzo popularne. Korzystają z nich wszyscy bez względu na wiek. Jak korzystać z siłowni pod chmurką?

Ćwiczenie 1

Z nogi na nogę. Wchodzimy na maszynę. Wykonujemy półprzysiad (wtedy mocniej odczujemy pracę mięśni nóg i pośladków). Przenosimy ciężar ciała z jednej nogi na drugą. Ćwiczymy w półprzysiadzie. Ten sam ruch możemy wykonać tyłem do maszyny. 20 powtórzeń.

Ćwiczenie 2

Odwodzenia nóg w tył i wymachy do przodu

Odwodzenia nóg w tył. Wariantów tego ćwiczenia jest kilka. Stoimy stabilnie, dłońmi trzymamy barierkę. Jedną nogę odwodzimy w tył, w tym czasie drugą staramy się utrzymywać nieruchomo, mocno spinamy mięśnie brzucha, barki opuszczone, łopatki spięte.
10 powtórzeń na każdą nogę.

Wymachy nóg do przodu. Sylwetka jak w ćwiczeniu poprzednim. Wyprostowaną nogę unosimy przed siebie. Drugą utrzymujemy bez ruchu. 10 powtórzeń na każdą nogę.

Ćwiczenie 3

Bieg. Jedna noga rusza w przód, druga mocno w tył. Uwaga, łatwo stracić równowagę. Dłonie mocno obejmują barierkę – 20 powtórzeń.

ezgif.com-crop
/fot. Dziewczyna Endorfina

Ćwiczenie 4

Wewnętrzna strona ud. Wchodzimy na maszynę, lekko uginamy kolana do półprzysiadu i oddalamy nogi od siebie. Poniżej dwie wersje tego ćwiczenia. Na początek po 10 powtórzeń każdej wersji.

Ćwiczenie 5

Na koniec orbitrek – 10 minut.

ezgif.com-crop (3)
Jak na orbitreku /fot. Dziewczyna Endorfina

Zobacz tez ćwiczenia na mięśnie brzucha w domu!

Dziewczyna Endorfina

wcześniejsze wpisy

Comments

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swoje imię

poprzednie wpisy