6 zasad przy wyborze legginsów. Znasz je?

Wieszaki w sklepach sportowych uginają się od ciuchów, strony internetowe pękają od tysięcy obrazków Pań w kolorowych legginsach, coraz częściej odzież do treningów możemy znaleźć także w dyskontach czy chińskim allegro. Jak wybrać legginsy odpowiednie dla nas i na co zwrócić uwagę? 

Legginsy kupione na Aliexpress / fot. Dziewczyna Endorfina

Dobrze dopasowane legginsy

Wybieramy legginsy, które nie spadają. Komfort związany z noszeniem będzie odczuwalny przy każdej aktywności fizycznej, szczególnie podczas treningu dynamicznego, bieganie, crossfit, trening funkcjonalny. Tu pozostają nam dwa wyjścia, albo kupić legginsy ze sznureczkiem w talii, albo z mocno trzymającą gumą.

W innym przypadku może okazać się, że zamiast skupić się na ćwiczeniach naszą uwagę będą rozpraszały zsuwające się z tyłka legginsy – doświadczyłam tego podczas biegania.

Ma to znaczenie zwłaszcza u kobiet z sylwetką klepsydry, w której różnica między talią a biodrami jest znacząca.

Legginsy 4F Pro (zobacz moją recenzję legginsów) / fot. Dziewczyna Endorfina

Odpowiedni rozmiar legginsów

Właściwy rozmiar. Kupisz za duże będą spadać, zbyt ciasne powodują zjawisko „wielbłądziej łapy”… Nie wiem czy ten, kto wymyślił to określenie był w Egipcie i ma traumę z tym związaną, ale skojarzenie rzeczywiście dobrze obrazuje problem 😉

Za bardzo opinające legginsy utrudniają przepływ krwi w nogach, a to także może przyczynić się do powstawania cellulitu.

Wybieramy wzór i kolor do sylwetki

Legginsy sportowe FeelJ (zobacz test legginsów sportowych) / fot. Dziewczyna Endorfina

Odpowiedni wzór i kolor. Załóż legginsy i stań przed lustrem. Zobacz jak wyglądasz w wybranych legginsach nie tylko z przodu, ale obróć się tyłem do lustra.

Jasne i zbyt opięte legginsy będą uwydatniały niedoskonałości sylwetki i cellulit. Cellulit – bez względu na wagę – ma większość kobiet więc się nie załamuj. Jeśli nie chcesz, aby było go widać nie zakładaj jednokolorowych legginsów w jasnych odcieniach. Szczególnie widać go w bielach, szarościach, różach, kiedy tkanina jest miękka i bawełniana.

Poza tym w jasnych legginsach często prześwituje bielizna, dlatego decydując się na odcienie jasne dobrze jest najpierw legginsy przymierzyć i zobaczyć, czy odbicie w lustrze jest tym, które nam się podoba.

Legginsy kupione na Aliexpress / fot. Dziewczyna Endorfina


Podłużne i skośne motywy na udach optycznie je wysmuklają więc jeśli mamy masywniejsze uda warto przymierzyć legginsy z printami i skośnymi cięciami.

Legginsy z wyższym stanem docenicie zwłaszcza podczas treningu siłowego np. wykonując przysiady ze sztangą. Zamiast błyszczeć na siłowni wystającymi spod legginsów stringami pokażmy formę.

Wysokie legginsy ładnie modelują sylwetkę, zakrywają boczki i poprawiają optycznie nasze proporcje. Sprawdzają się bez względu na nasz wzrost i budowę ciała.

Długość legginsów musi się zgadzać

Legginsy BatCat Smmash (test legginsów sportowych) / fot. Dziewczyna Endorfina

Niestety, ale często długie legginsy okazują się nie sięgać kostek. Jeśli mamy długie nogi i zależy nam na długich legginsach musimy je zmierzyć, albo zweryfikować dane rozmiarowe podane w sklepach internetowych. Warto zwrócić na to uwagę.

Zwróć uwagę na tkaninę

Czarne legginsy sportowe 4F Pro / fot. Dziewczyna Endorfina

Kupując w sklepie internetowym zawsze ryzykujemy, nie wiemy czy kupiony przez nas towar nie okaże się uszyty z cienkiego materiału. Stacjonarnie zawsze możemy zmierzyć, wykonać przysiad i zobaczyć jak będą zachowywać się legginsy w trakcie ruchu, czy będą dobrze kryły czy jednak bywalcy siłowni otrzymają efekt kina za darmo. Co zrobić żeby legginsy nie prześwitywały? Kupić z innego materiału.

Cena legginsów sportowych

Nie kupuję ciuchów w cenach regularnych. Wyszukuję wcześniej i czekam na promocję.

Dziewczyna Endorfina

wcześniejsze wpisy

Comments

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swoje imię

poprzednie wpisy