Zrób to z bosu – 4 ćwiczenia na brzuch, które musisz poznać

Bosu rzuca wyzwanie mięśniom głębokim. Ten krótki zestaw ćwiczeń bez względu na nasz stopień zaawansowania zaangażuje do pracy cały core, wzmocni nasz brzuch i poprawi jego wygląd. Dasz radę przebrnąć przez trening z bosu?

DSC_0009

Co to jest bosu?

Bosu jest balansującą platformą, połową piłki. Jedna jej część jest wypukła i wywołuje wrażenie podobne do łóżka wodnego, druga – podstawa – twarda i stabilna. Gdzie kupić bosu? W większych sklepach sportowych, albo w sieci. Jest to urządzenie bardzo popularne, ale jego koszt, w porównaniu z innymi fitnessowymi gadżetami jest dość spory i wynosi kilkaset złotych, ale najtańsze modele kupić można już w cenie od około 150 zł. Nie wiem jednak, jak będzie z jakością takiego produktu. Jeśli planujesz kupić to urządzenie przemyśl, czy nie stanie się ono dodatkowym meblem, z którego korzystał będzie wyłącznie kurz. Ja korzystam z bosu tylko na siłowni, w domu zajmuje ono zbyt dużo miejsca.

Jakie efekty dają ćwiczenia z bosu?

Na bosu możemy ćwiczyć całe ciało. Trening taki angażuje do pracy głównie mięśnie głębokieĆwiczenia na bosu dla początkujących ułatwią wypracowanie dobrej postawy ciała, które będzie biletem do podnoszenia swoim umiejętności i poziomu zaawansowania. Jednak nie uważam, aby ta platforma służyła wyłącznie osobom początkującym. Bez względu na poziom wytrenowania spróbuj wyzwania z bosu a efekty jakie zobaczysz mogą Cię zaskoczyć.

Ćwiczenia z bosu poprawiają koordynację ruchową i refleks, równowagę ciała oraz wytrzymałość. Dla osób marzących o zgrabnej sylwetce pomogą w jej kształtowaniu, a dzięki zaangażowaniu wielu partii ciała ułatwią spalanie tkanki tłuszczowej. Możesz także liczyć na wzmocnienie mięśni przykręgosłupowych, poprawę mobilności, a także korekcję wad postawy.

ZESTAW ĆWICZEŃ NA BRZUCH

Ćwiczenia na początek proponuję wykonać po 15 powtórzeń, z kolei te, w których należy jedynie utrzymać pozycję – rób to przez 30 sekund. Do dzieła!

I. Russian twist

Siadamy zadkiem na miękkiej części bosu. Podnosimy nogi lekko ugięte w kolanach. W dłoniach trzymamy talerz, patrzymy przed siebie, spinamy brzuch, bierzemy wdech i wraz z wydechem przenosimy talerz raz w prawą stronę, raz w lewą. Pamiętamy o oddychaniu i spinaniu mięśni brzucha. Mocno spięty brzuch pomoże nam w utrzymaniu stabilnej pozycji i zabezpieczeniu odcinka lędźwiowego kręgosłupa.

wersja łatwiejsza ze stopami opartymi o podłogę:

II. Trzymanie talerza nad głową

Pozycja jak w pierwszym ćwiczeniu. Tym razem unosimy talerz nad głowę i utrzymujemy pozycję. Staramy się nie kołysać!

DSC_0159
/fot. Dziewczyna Endorfina

III. Przekładanie nogi do przeciwnej strony

Zaczynamy od pozycji pompki. Dłonie oparte na bosu znajdują się w linii prostej z barkami. Nogi wyprostowane, palce stóp oparte o podłogę. Staramy się przenieść nogę do przeciwnej strony. Jeśli będziemy czuć się pewnie w takim ułożeniu spróbujmy wykonać ćwiczenie dynamicznie bez zatrzymywania w pozycji wyjściowej.

DSC_0166
/fot. Dziewczyna Endorfina

IV. Spinanie mięśni skośnych w leżeniu na boku

Leżymy na boku, ręce zaplecione na głowie. Unosimy tułów w kierunku biodra.

Bardzo popularnymi ćwiczeniami są zwykłe spięcia brzucha w leżeniu z plecami opartymi o bosu, deski bokiem ze stopami opartymi o przyrząd, deski w podporze na wyprostowanych rękach. Pokazałam Ci tylko kilka ćwiczeń na brzuch z bosu, które pomogą wzmocnić core. Świetnym uzupełnieniem tego treningu będzie 30 sekund klasycznej deski (dłonie oparte o część miękką bądź podstawę – trudniejsza wersja) po każdych czterech ćwiczeniach lub bieg w podporze.

Dziewczyna Endorfina

wcześniejsze wpisy

Comments

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swoje imię

poprzednie wpisy