Strona głównaLIFESTYLETo musisz wiedzieć o Get Gym w Lublinie – recenzja klubu

To musisz wiedzieć o Get Gym w Lublinie – recenzja klubu

Szukasz siłowni i zastanawiasz się na Get Gym w Lublinie? Powiem Ci czy warto, co Cię może spotkać oraz jakie widzę plusy i minusy tego miejsca.

Dołączyłam do Get Gym Fitness w Lublinie z kilku powodów. Pierwszym była lokalizacja – niedaleko mieszkałam, drugim – nowy klub, więc mało osób, co dla kogoś z nadwagą ma kolosalne znaczenie, trzecim – bardzo miła obsługa. Nie miałam pojęcia, co czeka mnie w środku, co tam będę robić, ale przyświecał mi jeden cel – chcę schudnąć.

Kupiłam karnet, podpisałam umowę i zaczęłam przychodzić. Najpierw wybrałam bieżnię, później zajęcia zorganizowane, spinning oraz Get Cross. Później postanowiłam ćwiczyć sama.

DSC_0053.JPG
/fot. Dziewczyna Endorfina

UWAGA!!! To recenzja „dawnego” GetGymu. Obecnie klub został przeniesiony w inną lokalizację, jego ponowne otwarcie nastąpiło 22 października 2022 r., powierzchnia jest dużo mniejsza, a aktualny cennik sprawdzicie na stronie klubu.

Co jest niesamowitego w tym miejscu? Na pewno atmosfera, którą tworzą ludzie. Pierwsze tygodnie i miesiące w Get Gym wspominam z sentymentem. To wtedy nawiązywały się relacje między klubowiczami, odbywały wspólne wypady poza siłownią, kibicowaliśmy sobie nawzajem, wspieraliśmy w wykonaniu kolejnego powtórzenia, wszechobecna życzliwość i sympatia.

Żadnego obgadywania, fochów, plotek, zawiści i szeptania. Obecnie bywa z tym różnie, choć po okresie, w którym siłownia była zamknięta z powodu epidemii Covid-19, na nowo staje się rodzinnie.

W oczy rzuca się czystość. W szatniach zawsze jest schludnie, w łazienkach pachnie, siłownia odkurzona, lustra wypolerowane. W Get Gym trenerzy pomagają, o ile poprosisz, obsługa uśmiechnięta dba o komfort klubowiczów.

DSC_0124.JPG
/fot. Dziewczyna Endorfina

Klub fitness czy siłownia?

Get Gym jest klubem fitness z dwoma salami do ćwiczeń, damską i męską sauną, szatnią, prysznicami oraz dość sporą siłownią. Wszelkie okazje w rodzaju Mikołajek i Walentynek świętowane są zgodnie z przygotowanym na tę okazję programem zajęć.

Codziennie także można skorzystać z wachlarza zajęć odbywających się na salach fitness i siłowni.

DSC_0252Siłownię wypełniają bieżnie, orbitreki, schody, maszyny do izolowanych ćwiczeń oraz – wyposażona w trx, worki bułgarskie, piłki i inne zabawki – brama Octagon dla miłośników treningu funkcjonalnego.

Znajdziemy zaledwie kilka ławeczek do ćwiczeń mięśni klatki piersiowej (tylko jedna płaska, skośna, i trzecia z obniżonym oparciem i podniesionym siedziskiem), ale są też dostępne: ławeczki wolne, regulowane, jedna brama z podestem do martwych ciągów (możesz je też robić w innym, wolnym miejscu na siłowni) kilka sztang olimpijskich, trap bar, łamane, dwie lub trzy krótkie świetne do wznosów bioder, talerze, hantle, kettle bells.

DSC_0085.JPG
/fot. Dziewczyna Endorfina

W Get Gym znajdziesz też akcesoria do masażu: parę wałków, rollery, kiedyś była piłeczka, ale ostatnio mimo poszukiwań nie udaje mi się jej znaleźć.

Są też piłki gimnastyczne, taśmy, gumy, ekspandery, dwie platformy bosu, dwa boxy do wskakiwania, lina do wspinania się, opony – niestety tylko dwie i do przetaczania niezbyt ciężkie: 40 kg i 60 kg, a także worek do trenowania sportów walki i wiele innych gadżetów.

DSC_0063.JPG
/fot. Dziewczyna Endorfina

Jak dołączyć do klubu?

Jeśli chcesz jedynie sprawdzić, co kryje się za wejściem do Get Gymu, możesz skorzystać z darmowej wejściówki. Poza karnetem pomocne będzie jednorazowe płatne wejście. 

Wejściówkę kilkudniową możemy zdobyć na organizowanych sportowych wydarzeniach czy promocjach. Zazwyczaj darmowe wejście jest możliwe także podczas różnych wydarzeń organizowanych przez klub – Walentynki, Mikołajki, Urodziny klubu i inne.

Opcji jest wiele, a przyjść i za darmo poćwiczyć zawsze warto.

Jeśli jesteś przekonana, że chcesz dać sobie szansę i postanowiłaś, że będziesz ćwiczyć, Get Gym wychodzi naprzeciw i oferuje kilka rodzajów karnetów w różnych cenach.

IMG_20191228_190049.jpg
/fot. Dziewczyna Endorfina
  • Karnet OPEN miesięczny – 159 zł / miesiąc

Bez wiązania się umową długoterminową. Kupujesz, płacisz i tyle. Możesz zrezygnować po miesiącu bez żadnych konsekwencji, ale w trakcie jego trwania nie masz możliwości zawieszenia karnetu, np. podczas urlopu lub choroby.

Co otrzymasz w pakiecie? Dostęp do siłowni, zajęć fitness, sauny oraz pierwszy trening wprowadzający z trenerem z analizą składu ciała włącznie. 

  • Karnet OPEN 6 miesięcy – 659 zł/ płatne z góry

Jak wyżej, ale podpisujesz umowę na pół roku i musisz zapłacić z góry. Dodatkowym atutem jest możliwość bezpłatnego zawieszenia karnetu na 2 tygodnie. 

  • Karnet OPEN 12 miesięcy – 119 zł / miesiąc 

Chyba najpopularniejsza opcja. To co wyżej, z tą różnicą, że podpisujesz umowę na rok, płacisz co miesiąc i możesz bez dodatkowych opłat zawiesić karnet na 4 tygodnie. 

  • Karnet OPEN bezterminowy – 139 zł / miesiąc

Jedyna różnica do pozostałych to ta, że możesz zerwać umowę, a okres wypowiedzenia trwa miesiąc. Jest też możliwość zawieszenia karnetu, ale odpłatnie.

  • Karnet STUDENCKI (roczny/ bezterminowy) – 99 zł / miesiąc

Jeśli jesteś studentem ta opcja jest dla Ciebie. Otrzymasz trening wprowadzający, analizę składu ciała, dostęp do zajęć, sauny i siłowni, a w zależności od wybranej opcji (roczny czy bezterminowy) będziesz mieć możliwość zawieszenia karnetu.

  • Karnet VIP roczny – 349 zł / miesiąc

To propozycja dla osób z grubszym portfelem i większymi wymaganiami. Poza dostępem do siłowni, sauny, zajęć fitness oraz treningu wprowadzającego z trenerem personalnym masz zapewnioną własną, zamykaną na opaskę magnetyczną szafkę (w pozostałych przypadkach szafki są ogólnodostępne, wybierasz wolną i aby ją zamknąć potrzebujesz mieć kłódkę, którą po zakończonym treningu możesz przypiąć do przeznaczonej do tego specjalnej kratownicy w szatni, dzięki temu kłódki nigdy nie zapomnisz).

Co jeszcze otrzymamy w pakiecie VIP? Duży i mały ręcznik do każdego treningu, napój przed treningiem oraz shake po treningu, klubową koszulkę VIP oraz możliwość bezpłatnego zawieszenia karnetu na 12 tygodni.

  • Karnet VIP bezterminowy – 399 zł / miesiąc

To samo, co w karnecie VIP rocznym, ale jest okres wypowiedzenia, który wynosi miesiąc, natomiast jeśli będziemy chcieli zawiesić karnet to niestety ta opcja jest dodatkowo płatna.

  • Karnet GymKIDS – 89 zł / 10 wejść

Jest to karnet dla dzieci w wieku od 4 lat uprawniający do uczestniczenia w zajęciach zorganizowanym GymKIDS, które odbywają się dwa razy w tygodniu.

DSC_0079.JPG
/fot. Dziewczyna Endorfina

Kupisz karnet i co dalej?

Get Gym znajduje się w jednym z lubelskim centrów handlowych – w Olimpie. Mijasz witający Cię szyld i co dalej? Po jednej stronie znajdują się oszklone pomieszczenia handlowców, tam możesz podpisać lub przedłużyć umowę, pogadać o jej warunkach, umówić się na trening wprowadzający z trenerem personalnym itd.

Dalej znajduje się recepcja, gdzie zapłacisz za karnet, staniesz do zdjęcia (musi być do profilu klubowicza), otrzymasz kartę klubowicza (przy wchodzeniu do klubu należy ją zeskanować). Po drugiej stronie znajduje się sklep z odżywkami InForm! (oznaczenie jest niestety bardzo mało widoczne).

DSC_0067.JPG
/fot. Dziewczyna Endorfina

Mijasz recepcję, stoliczki kawowe, krzesła oraz InForm i stajesz wzdłuż korytarza. Po lewej stronie zobaczysz pokój trenerów personalnych, po prawej szatnię męską (tam są też prysznice i sauna dla panów).

Jeśli jesteś kobietą idziesz dalej, po lewej stronie miniesz oszkloną salę fitness a po prawej szatnię damską!

Brawo, trafiłaś do celu.

Możesz się tam przebrać, zostawić swoje rzeczy w szafce i ćwiczyć albo na fitnessie albo siłowni. Szatnia jest spora, wolną szafkę na pewno znajdziesz.

W tym pomieszczeniu jest też sauna damska, prysznice, toalety oraz tzw. strefa relaksu z leżakami, które możesz wykorzystać do regeneracji potreningowej. Jest to super miejsce na odpoczynek nie tylko po treningu. Ciemniejsze światło, ciepło uciekające z sauny, cisza, możesz założyć słuchawki, włączyć ulubioną muzykę i się odprężyć.

DSC_0097.JPG
/fot. Dziewczyna Endorfina

Jeśli chcesz ćwiczyć sama, pamiętaj, że przychodząc w godzinach zajęć zorganizowanych może się okazać, że zabraknie Ci sprzętu do ćwiczeń – sztangi lub hantle może zabrać trener na zajęcia grupowe, co zmusi nas do przemodelowania treningu.

Dodatkowym problemem jest brak miejsca do ćwiczeń: z jednej strony przestrzeń zajmują inni klubowicze, z drugiej treningi personalne i zajęcia zorganizowane, a nie każdy trener jest na tyle życzliwy, aby użyczyć Ci kawałka podłogi.

DSC_0074.JPG

O zajęciach grupowych słów kilka

Jeśli nie wiesz, jak ćwiczyć na siłowni możesz skorzystać z zajęć zorganizowanych. Począwszy od fitnessu przez spinning po trening funkcjonalny przeprowadzany na siłowni.

Na każde zajęcia zapisujemy się albo na recepcji, albo online. Dobrym zwyczajem jest także wypisanie się z zajęć w momencie, kiedy wiesz, że na nie nie dotrzesz. Dzięki temu inna osoba, będąca na liście rezerwowej może skorzystać z Twojej nieobecności.

DSC_0117.JPG
/fot. Dziewczyna Endorfina

Zajęcia zorganizowane zostały pomyślane w taki sposób, aby każdy znalazł w nich coś dla siebie. Jedni wolą tańczyć więc pewnie pójdą na „Afro dance” lub „Salsation„, drudzy spalać kalorie na „HiIIT Boxing” – zajęciach z elementami sztuk walk oraz „Tabacie”, są też zwolennicy „Jogi” i rozciągania podczas „Stretchingu”, inni wybiorą „Spinning” lub wzmacnianie ciała podczas „Get BUP”, „Get PUMP”, „Treningu Funkcjonalnego„. Ten ostatni jest dobrym wyborem dla osób, które chcą poznać ćwiczenia związane bardziej z siłownią niż z aerobikiem.

Nowością są wprowadzone do grafiku zajęcia „Get Learn” dla osób początkujących.

DSC_0120.JPG
/fot. Dziewczyna Endorfina

Z klubowiczami zawsze można dogadać się w sprawie kolejki na bramie czy ławeczki, kiedy jest zajęta. Jeśli poprosisz o asekurację czy pomoc w zdjęciu obciążenia zawsze ktoś przybiegnie z pomocą. Trenerzy pokażą jak poprawnie wykonać ćwiczenie, pomogą, doradzą. 

DSC_0114.JPG
/fot. Dziewczyna Endorfina

Niepisaną, ale bardzo miłą tradycją jest witanie się z innymi klubowiczami, rzucenie „cześć” czy znasz kogoś czy nie. Tak było w początkowych dniach istnienia klubu, a po epidemii widzę, że zwyczaj powraca.

Mimo tego, że strefa wolnych ciężarów jest dość uboga i przydałoby się więcej sztang, ławeczek i ciężarków, to na uznanie zasługuje strefa funkcjonalna oraz sale fitness, sauna, a także możliwość skorzystania z bogatej i odpłatnej oferty masaży.

DSC_0073.JPG
/fot. Dziewczyna Endorfina

Zalety i wady Get Gym Fitness w Lublinie

Zalety:
– przyjazna atmosfera
– bardzo miła obsługa
– czysto: w łazienkach, szatniach i na siłowni
– sauna i strefa relaksu
– przestronne szatnie i komfortowe prysznice
– nie ma tłumów
– możliwość zakupu odżywek, białkowych koktajli, soków, owoców, batonów
– dużo zajęć zorganizowanych, co może być ważne dla osób początkujących
– jak na klub fitness bogato wyposażona strefa funkcjonalna
– można używać magnezji (są miejsca, w których jedyną dopuszczalną formą magnezji jest ta w płynie)
– dyżury trenerów
– uwzględniają pakiet sportowy OK System

/fot. Dziewczyna Endorfina

Wady:
– mało wolnych ciężarów
– często „dyskoteka gra”, czyli głośna klubowa muzyka, choć czasem i tu należą się brawa, bo można usłyszeć np. Metallicę, System Of A Down, Whitesnake, pieśni Zenona na szczęście nie puszczają
– zajęcia zorganizowane odbywają się w godzinach najbardziej obleganych na siłowni, więc z miejscem do ćwiczeń i sprzętem bywa różnie: nierzadko zdarza się, że grupa zabiera wszystkie sztangi i większość popularnych hantli, nie tylko ze strefy funkcjonalnej (gdzie odbywają się zajęcia), ale również tej tzw. popularnie wśród klubowiczów „siłową”
– brak wymiany zużytego sprzętu np. skakanek
– mało konkurencyjne ceny karnetów
– nie honorują kart MultiSport

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

ZOBACZ RÓWNIEŻ