5 ćwiczeń na dolne partie ciała z gumą MINI BAND!

Niewielkie, tanie, funkcjonalne i poręczne, a do tego potrafią zmęczyć. Czy mini bandy są gadżetem z serii 'must have’ i jak z nimi ćwiczyć?

Co to jest mini band?

Gumy mini band zyskują popularność nie tylko wśród fitnessek, ale też miłośników podnoszenia ciężarów.

Są to krótkie, kolorowe gumy do ćwiczeń wykonane z cienkiego lateksu. Kolor każdej z nich nie jest przypadkowy, ponieważ oznacza siłę oporu. W zależności od producenta każdy kolor gumy charakteryzuje inny opór, np. zielona najmniejszy, czarna największy.

Mini bandy kupujemy najczęściej w zestawie kilku gum o różnej sile oporu.  Jest to bardzo ważne podczas treningu całego ciała. Z innym oporem działamy na uda i pośladki, brzuch a innego użyjemy do kształtowania górnych części ciała.

DSC_0100_F
Zestaw gum mini band /fot. Dziewczyna Endorfina

Gdzie kupić mini band?

Z bogatymi ofertami przychodzą do nas sklepy stacjonarne oraz internetowe. W polskich sklepach internetowych zestaw 5 sztuk gum możemy kupić już za około 25 zł. Kolejnym plusem jest możliwość schowania woreczka z gumami do kieszeni i zabrania wszędzie – na wyjazd, na wakacje, do rodziców, nad jezioro. Ćwiczenia z gumami nie zajmują wiele miejsca, więc nawet w niewielkim pokoju damy radę wzmocnić całe ciało.

Ćwiczenia z mini bandem. Jakie efekty?

Jeśli nigdy nie ćwiczyłaś z gumami, efekty poczujesz szybko. Gumy są przyrządem do ćwiczeń, który działa na zasadzie stawianego oporu, oznacza to, że musimy je rozciągnąć i do tego potrzebujemy siły naszych mięśni. Trudność polega na utrzymaniu pozycji w pełnym spięciu mięśni i wykonaniu wielu powtórzeń, a to mocno angażuje do pracy partię ciała nad którą pracujemy.

Praca z gumami sportowymi opiera się na napięciu mięśniowym, dzięki temu mięśnie stają się bardziej sprężyste, a mobilność zwiększa się. Oczywiście nie zbudujemy takiej siły jak podczas treningu z wolnymi ciężarami, ale zaangażujemy do pracy mięśnie głębokie, wzmocnimy nasze ciało, przyspieszymy proces spalania tkanki tłuszczowej, poznamy pracę mięśni i uwierzcie, że zmęczymy się.

Zestaw ćwiczeń na nogi i pośladki z mini bandem

Martwy ciąg z mini bandem

Nogi ustawiamy na szerokość bioder, stopami stoimy w gumie,  brzuch spięty, bierzemy oddech, wykonujemy skłon, biodra wędrują mocno w tył, dłońmi chwytamy gumę, wraz z wydechem prostujemy się.

Przysiad z mini bandem

Mini band zakładamy na kolana. Stopy ustawiamy na szerokość bioder. Wykonujemy przysiad. Pracujemy stopami w ten sposób, aby kolana rozeszły się na zewnątrz.

Przysiad do boku/ wykroki do boku

Schodzimy do przysiadu i zostajemy w tej pozycji. W przysiadzie wykonujemy wykrok w bok, wracamy do pozycji przysiadu, albo maszerujemy w bok. Guma na kolanach.

Wykroki/Zakroki

Banda zakładamy na kolana. Robimy krok do przodu, opuszczając kolano do podłogi. Wracamy. Tę samą czynność możemy powtórzyć robiąc krok w tył.

Ćwiczenia z mini bandem / fot. Dziewczyna Endorfina

Odwodzenia nóg

DSC_0196_F

Postawa stabilna, brzuch spięty, barki luźno opuszczone, łopatki spięte.

Mini band umieszczamy na kostkach i wykonujemy wznosy do przodu, tyłu i boku.

W celu utrzymania równowagi możemy pomóc sobie krzesłem albo ścianą.

Zerknij też do kategorii ćwiczenia domowe, aby zobaczyć, że w domu też można ćwiczyć!

Dziewczyna Endorfina

wcześniejsze wpisy

Comments

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swoje imię

poprzednie wpisy