Czy tanio może być dobrze? Budżetowy pistolet do masażu Xiaomi – recenzja

Prywatny masażysta w Twojej sypialni? Po pierwszym razie rozluźnione mięśnie szyi, barków, nóg? Czy pistolet do masażu Xiaomi JI01 MINI sprosta wyzwaniu?

Pistolet do masażu – co to?

Zadaniem pistoletu do masażu jest usuwanie napięcia mięśniowego struktur głębokich, regeneracja mięśni, pobudzenie tkanek miękkich do pracy, a dzięki temu także poprawa wyglądu masowanych miejsc. Pistolet do masażu poprzez działanie różnego rodzaju i intensywności wibracji łagodzi sztywność i ból mięśni.

/fot. Dziewczyna Endorfina

Pistolet do masażu – dla kogo?

Pistolet do masażu (massage gun, pistolet wibracyjny) jest urządzeniem najczęściej stosowanym w fizjoterapii, w gabinetach masażu oraz na siłowniach. Korzystają z niego biegacze, miłośnicy treningu siłowego, sportów zespołowych oraz innych, w których nasze włókna mięśniowe narażone są na uszkodzenia

Pistolet do masażu zyskał popularność wśród osób trenujących, ale warto wiedzieć, że polecany jest także pracownikom biurowym oraz kierowcom.

Sesja z pistoletem do masażu pozytywnie wpłynie na regenerację łydek, ud i pośladków osób pracujących w pozycji stojącej, jak. np. nauczyciele.

/fot. Dziewczyna Endorfina

Pistolet do masażu – cena, elementy zestawu

Jeszcze do niedawna na polskim rynku wibrujący pistolet do masażu był pewnym luksusem, ceny za urządzenie sięgały 700 złotych wzwyż, co sprawiło, że pistoletem do masażu zainteresowana była tylko wąska grupa osób. 

Dzięki popularności urządzenia, kolejne firmy zaczęły produkować własne wersje popularnego gadżetu, dopasowując cenę do potrzeb i kieszeni użytkownika. Obecnie massage gun możemy kupić już od około 200 zł.

/fot. Dziewczyna Endorfina

Przy zakupie warto zwrócić uwagę na moc, liczbę poziomów pracy, wykonanie oraz wyposażenie zestawu. 

Najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest zakup pistoletu do masażu z walizką. Nie zaoszczędzimy wiele, gdy wybierzemy wariant bez opakowania, a docenimy je w codziennym użytkowaniu, jak też podczas wyjazdów oraz wakacji. 

W zestawie poza urządzeniem otrzymamy ładowarkę, wymienne końcówki, instrukcję obsługi oraz ładnie wytłoczony, elegancki pokrowiec w kształcie niewielkiej, poręcznej walizki.

Przed zakupem musimy rozważyć, ile tak naprawdę potrzebujemy głowic do masażu: czy wystarczą cztery końcówki czy wolimy zaopatrzyć się w zestaw sześciu końcówek

/fot. Dziewczyna Endorfina

Pistolet do masażu – Xiaomi JI01 MINI – wyposażenie

Zestaw z sześcioma końcówkami i walizką możemy kupić już za 349 zł. Do pakietu sześciu wymiennych głowic należą: spiczasta, widełki, okrągła, płaska, tłumik, pocisk.

Każda z końcówek przeznaczona jest do masażu różnych okolic ciała

Najbardziej precyzyjna i intensywnie działająca jest nakładka pocisk. Pomoże nam ona uwolnić punkty spustowe, bolesne zgrubienia i dokuczliwe spięcia. 

Końcówka spiczasta sięga do struktur głębokich, ale jej działanie nie jest tak intensywne jak nakładki pocisk

Głowica okrągła pokryta przyjemną w dotyku i odporną na odkształcenia gąbką zapewnia delikatny i powierzchowny masaż całego ciała. Jest ona najprzyjemniejszą w odczuciach końcówką, relaksuje ciało, a masaż odpręża.

W przypadku masażu okolic ścięgna Achillesa, mięśni wąskich i długich np. prostownika grzbietu niezbędne są widełki

/fot. Dziewczyna Endorfina

Głowica płaska okaże się pożyteczna w przypadku mocnego napięcia mięśniowe, podczas którego użycie nakładki spiczastej czy pocisku jest bolesne. Obejmuje także większą płaszczyznę i poleca się nią masować, np. mięśnie ud. 

Tłumikiem zadziałamy na czułe obszary, zwłaszcza położone blisko kości. 

Walizka wykonana jest solidnie, całość usztywniona, z poręcznym uchwytem i suwakiem. Po odsunięciu suwaka ukaże się nam wytłoczone wnętrze, pokrytym przyjemnym materiałem. 

Minusem są wyznaczone na głowice miejsca, które nie utrzymują końcówek stabilnie. W pakiecie dostajemy także ładowarkę oraz instrukcję. Sprzęt zabezpiecza napełniona powietrzem folia, bez niej zawartość walizki wypada ze swoich miejsc.

/fot. Dziewczyna Endorfina

Xiaomi JI01 – specyfikacja techniczna:

Poziomy pracy: 6
Wytrzymałość baterii: 1.5~5.5 h
Pojemność akumulatora: 2400 mAh
Częstotliwość: 25hz/36hz/46hz
Napięcie: 24V DC
Czas ładowania: 3 h
Poziom hałasu: 45~75 db
Waga: 800 g
Kolor: Czarny

/fot. Dziewczyna Endorfina

Uruchamiamy Xiaomi JI01

Wybieramy nakładkę i wsuwamy ją delikatnie w głowicę pistoletu. Pistolet włączamy przesuwając suwak, znajdujący się na spodzie rączki, na pozycję ON. Wyświetlacz pokazuje nam wybraną prędkość pracy oraz poziom naładowania baterii. Następnie na ekranie dotykowym klikamy ikonę zasilania. 

W ten sposób uruchamiamy pierwszy program, aby go zmienić należy ponownie tapnąć w przycisk zasilania. Kończymy pracę z pistoletem do masażu przytrzymując przycisk zasilania, wtedy poziom pracy spadnie do zera. Teraz możemy przesunąć suwak na pozycję OFF.

Po blisko trzech tygodniach regularnego stosowania bateria pokazuje 20 % naładowania. Jak widać urządzenie na jednym ładowaniu pracuje długo, ale aby do pełna naładować baterię pistoletu potrzebujemy ponad 10 godzin. Nie zauważyłam żadnych przycinek, praca jest płynna, stała i efektywna.

/fot. Dziewczyna Endorfina

Pistolet do masażu jak używać

Masaż wykonujemy poprzez delikatny ucisk masowanego miejsca i wykonywanie płynnych ruchów w przód i w tył. Nakładkami okrągłymi możemy wykonywać harmonijne, okrężne ruchy. W ten sposób masujemy całe ciało.

Mimo tego, że masaż, np. ud możemy wykonywać samodzielnie to w przypadku masażu pleców oraz barków przyda nam się pomocna dłoń. Z jednej strony oczywiście możemy sami ustawić pistolet w ten sposób, aby sięgał naszych barków czy karku, ale unosząc rękę bezwarunkowo zmieniamy ułożenie i napięcie mięśni.

Masażer do rozbijania mięśni

Pierwsze użycie wykonałam nieśmiało, nie wiedziałam czego mogę się spodziewać, dlatego zastosowałam głowicę okrągłą, przyjemną w dotyku. Wybrałam do masażu najmniejszą prędkość pracy, delikatnie uciskając i wykonując ruchy okrężne.

/fot. Dziewczyna Endorfina

Myślę, że moja granica bólu jest dość wysoka, więc moja opinia może nie być obiektywna. W miejscach dużego napięcia ból jest odczuwalny i promieniuje, nie jest to jednak ból nie do zniesienia. Jeśli poczujesz, że ból jest za duży, zawsze możesz odczekać lub zmniejszyć natężenie pracy bądź wymienić końcówkę. To jest masażer ręczny i sami nim sterujemy.

Nie miałam problemu z przyzwyczajeniem się do bólu i uczucia bezpośredniego działania na bardzo spięte mięśnie. Wręcz przeciwnie, po kilku minutach pulsowania bolące ogniska zaczęły ustępować i czułam przyjemne rozluźnienie mięśni, choć znam osoby bardzo wrażliwe, u których najsłabsza praca pocisku czy końcówki spiczastej powodowała ból i jedyną akceptowalną głowicą była ta pokryta pianką.

/fot. Dziewczyna Endorfina

Pistolet do masażu efekty

Efekty masażu pistoletem odczuwa się już po pierwszej sesji. Mięśnie spięte, bolące, ograniczające ruch i powodujące nieprzyjemne przykurcze po kilkunastominutowym działaniu końcówek zaczynają odprężać się, a początkowy ból zamienia się w przyjemną ulgę

Aby uzyskać najlepsze efekty, pistolet do masażu musimy stosować regularnie – należy przyzwyczaić ciało do działania pistoletu do masażu. Zaczynamy zabieg od najmniej inwazyjnej końcówki np. okrągłej powleczonej gąbką i wybieramy najsłabszy poziom pracy, w którym wibracje są delikatne. 

W miarę upływu czasu i łagodzenia objawów możemy zwiększać natężenie wibracji oraz testować różne końcówki. 

Tryby pracy są zadowalające, sześć poziomów prędkości w zupełności wystarczy, aby rozluźnić, nawet bardzo spięte miejsca. Na pytanie czy wszystkie końcówki są przydatne musicie sami odpowiedzieć. Najczęściej używałam trzech końcówek: na początku okrągłej, później pocisku i spiczastej.

Pistolet mógłby pracować ciszej, tak, aby nie zakłócać dźwięku włączonego filmu. Naładowanie baterii nawet przy regularnym użytkowaniu wystarczy na długo, ale czas ładowania jest kosmicznie długi.

Mimo niedogodności związanych z ładowaniem i głośną pracą, należy przyznać, że masażer ręczny spełnia swoje zadanie, a efekty czuć już po pierwszej sesji. Idealnie nadaje się do zabrania także na górskie wycieczki oraz w sytuacjach, kiedy nasze ciało narażone jest na długotrwały i intensywny wysiłek fizyczny.

Dziewczyna Endorfina

wcześniejsze wpisy

Comments

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swoje imię

poprzednie wpisy