Pupa, uda będą cuda! Ćwiczenia z motylkiem na nogi i pośladki

Agrafka, podobnie jak gumy oporowe, ekspandery, piłki gimnastyczne, slidery i inne tanie przyrządy fitness w czasie koronawirusa stała się niezwykle popularna. Jeśli nie wiesz, jak zacząć ćwiczyć z agrafką, ten wpis jest dla Ciebie!

O agrafce fitness, mechanizmie jej pracy oraz efektach, jakich możemy się spodziewać wykonując trening z tym urządzeniem pisałam przy okazji prezentacji zestawu ćwiczeń z agrafką na górne partie ciała. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat tego przyrządu oraz treningu z agrafką zapraszam Cię do zerknięcia na moje wcześniejsze wpisy z kategorii „Zestaw ćwiczeń w domu i pod chmurką„.

Dzisiaj pokażę Wam krótki zestaw ćwiczeń z agrafką na dolne partie ciała, którymi uzupełniam własny trening wzmacniający. Agrafka do ćwiczeń (ang. thigh toner) nie sprawi, że urosną nam mięśnie, ale dzięki oporowi, jaki stawia podczas wykonywania ruchu, na naszym ciele pojawiają się krople potu.

Plusem treningu z gadżetami sportowymi jest dowolność przestrzeni, której potrzebujemy do jego wykonania. Ćwiczenia z agrafką czy trening oporowy z gumami gimnastycznymi możemy zrobić wszędzie: w mieszkaniu, garażu, parku czy lesie.

Sekret pokazanych ćwiczeń tkwi w utrzymaniu stabilnej pozycji ciała: oznacza to, że aby trening z motylkiem gimnastycznym miał sens, poza spięciem mięśni i kontrolą własnego ciała potrzebujemy skupienia.

Każde z pokazanych ćwiczeń wykonuję przez 30 sekund. Kiedy ukończę trzecie ćwiczenie zaczynam ponownie od pierwszego i tak przez cztery rundy. Czas ćwiczenia można zamienić na liczbę powtórzeń np. 10.

Progres uzyskamy dzięki różnorodności i zmienności tempa pracy. Ćwicząc z agrafką albo zbliżamy jej ramiona do siebie albo oddalamy, ruchy możemy wykonać z różną prędkością, np. ściskamy licząc spokojnie do czterech, a oddalamy na raz i odwrotnie

Dziewczyna Endorfina

wcześniejsze wpisy

Comments

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swoje imię

poprzednie wpisy