Ćwiczymy nogi i pośladki z power bandem

Pośladki i nogi z power bandem – większa mobilność, elastyczność i siła na wyciągnięcie ręki! Czym są gumy treningowe, które wybrać oraz jak ćwiczyć pośladki i nogi z power bandem?

Co to jest power band?

Power band oraz mini band to gumy, które podczas rozciągania stawiają opór. I właśnie na tym polega mechanizm ich działania. W zależności od rodzaju banda ten opór będzie większy bądź mniejszy, a co za tym idzie gumę łatwiej lub trudniej jest rozciągnąć. Mini bandy są krótsze i cieńsze niż power bandy więc nie stawiają tak dużego oporu jak power band. Przeznaczone są do innych ćwiczeń i mobilizacji.

Jakie gumy treningowe wybrać?

Niestety, ale na początek złe wieści. Nie jest to gadżet tani, a jeśli chcesz ćwiczyć całe ciało z gumą oporową będziesz musiała wyposażyć się w kilka bandów – dwa to minimum, jakie warto mieć. Dlaczego? Każdy ma mocniejsze i słabsze partie ciała. U kobiet zazwyczaj prym wiodą nogi i pośladki, a u mężczyzn barki i klatka. Z tego powodu guma, którą użyjesz do treningu nóg okaże się za mocna, aby ćwiczyć z nią barki czy brzuch. I odwrotnie. Trening barków zrobisz z gumą o mniejszym oporze, którego nogi nie odczują.

Wybierając gumę treningową zastanów się, jakie ćwiczenia chcesz z nią wykonywać. Jeśli są to dolne partie ciała możesz kupić gumę o większym oporze, ale też nie szalej, bo okaże się, że przysiad wykonasz, ale przy odwodzeniach nóg będziesz miała problem.

Power bandy kupimy zarówno w sklepach stacjonarnych jak też sportowych sklepach internetowych. Zazwyczaj w opisie produktu podawany jest zakres obciążenia, któremu wywoływany przez power banda opór dorównuje. A i pamiętaj, że kolor gumy ma tylko znaczenie w przypadku asortymentu tego samego producenta. Niebieski band firmy X nie jest tożsamy z bandem o tym samym kolorze innej firmy. Dlatego nie patrz na kolor, ale na obciążenie, no i cenę. Jeśli kupujesz gumę na własny użytek, nie do klubu fitness czy siłowni, gdzie przewija się tłum ludzi, przemyśl, czy potrzebujesz wydać na nią stówkę czy wystarczy inna firma, której produkty są również dobrej jakości, ale w niższej cenie.

Dziewczyna Endorfina

wcześniejsze wpisy

Comments

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swoje imię

poprzednie wpisy