Agrafka – Twoja pupa tego pragnie. Sześć ćwiczeń na dolne partie ciała

Ćwiczenia bez wychodzenia z domu dzięki jednorazowej inwestycji wynoszącej … 20 zł? Czy to w ogóle możliwe? Tak! Dzięki temu niewielkiemu gadżetowi. Pokażę Wam ćwiczenia z agrafką na dolne partie ciała.

Działanie agrafki polega na oporze, który stawia, a który musimy pokonać ściskając ją. I choć siły na takim treningu nie zrobimy, to agrafkę warto mieć. Co dają ćwiczenia z agrafką? Poprawiają wytrzymałość i przede wszystkim stabilizację.

Jak się okazuje ćwiczenia z agrafką są nie lada wyzwaniem nawet dla miłośników siłowni z wieloletnim stażem.

Gdzie i za ile możemy kupić agrafkę? W Decathlonie wybierając odbiór osobisty zapłacimy za nią 19.99, ale warto przejść się do sklepu, zobaczyć i przetestować ten gadżet do ćwiczeń.

Jak ćwiczyć z agrafką uda? Jakie ćwiczenia z agrafką wybrać na dolne partie ciała? A może interesują Cię ćwiczenia z agrafką na pośladki?

W kolejnych wpisach zaprezentuję Ci ćwiczenia z agrafką na brzuch i górne partie ciała, dzięki czemu będziesz mogła korzystać z agrafki podczas treningu całego ciała w domu.

Poniżej znajdziesz zestaw sześciu ćwiczeń na dolne części ciała. Każde ćwiczenie na początek wykonajmy po dziesięć powtórzeń trzy razy. Z przerwą 40 sekundową.

I. Ściskanie agrafki w leżeniu

Ramiona urządzenia opierają się na wewnętrznej stronie kolan. Wykonujemy spięcie tak, aby kolana zbliżyły się do siebie.

II. Odwodziciele

Agrafkę układamy w ten sposób, aby końce urządzenia opierały się na wewnętrznej części kolan. Siłą mięśni nóg staramy się przybliżyć do siebie ramiona urządzenia.

III. Ściskanie agrafki zewnętrzną częścią uda 

Prawe ramię agrafki opieramy o zewnętrzną część kolana. Przytrzymujemy przyrząd ręką, aby się nie wyślizgnął. Zewnętrzną stroną uda dociskamy do podłogi.

IV. Ściskanie agrafki stojąc

Agrafkę umieszczamy między kolanami, zbliżamy je do siebie i oddalamy.

/fot. Dziewczyna Endorfina

V. Przysiady z agrafką

Agrafkę umieszczamy między kolanami, tak jak wcześniej. Stopy rozstawione na szerokość bioder. Już stojąc lekko dociskamy ramiona agrafki do siebie, aby urządzenie nie wypadło. Schodzimy do półprzysiadu. Zostajemy w takiej pozycji i ściskamy agrafkę mocniej. Zatrzymujemy na dwie sekundy i oddalamy uda od siebie. Możemy wrócić do pozycji wyjściowej, albo ćwiczyć w półprzysiadzie.

VI. Krzesełko przy ścianie

To ćwiczenie polecam osobom, które już zaprzyjaźniły się z agrafką, ponieważ jest ono wymagające – siły i precyzji. Przyjmujemy pozycję krzesełka, czyli wykonujemy przysiad przy ścianie, stopy tworzą kąt prosty z kolanami, ręce układamy na udach, plecy oparte o ścianę. Ramiona agrafki znajdują się między wewnętrzną częścią kolan. Kiedy potrafimy utrzymać taką pozycję mocno ściskamy agrafkę.

Ćwiczenia można wykonywać kolejno po sobie i trzy razy powtórzyć całość, albo po ukończeniu trzech serii pierwszego, przejść do następnego.

Dziewczyna Endorfina

wcześniejsze wpisy

Comments

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swoje imię

poprzednie wpisy