Ćwiczenia z dyskiem balansującym: trening mięśni brzucha w domu

Ćwiczenia z dyskiem balansującym nie wymagają wielkiej przestrzeni, a są świetnym sposobem na utrzymanie formy. Zobacz jak można spalić kalorie w domu oraz wzmocnić ciało.

Zapraszam Was na serię wpisów dotyczących ćwiczeń na poszczególne części ciała! Filmowy cykl ćwiczeń z dyskiem balansującym zaczynamy od tej partii mięśniowej, która sprawia dużo problemu – mięśnie brzucha.

Najpopularniejszym ćwiczeniem na brzuch, które wykonujemy w domu są spięcia brzucha. Ćwiczymy je regularnie, zwiększając liczbę powtórzeń. Z czasem jednak okazuje się, że mimo setek tzw. „brzuszków” kaloryfer nie pojawia się, efekty nie są zadowalające, a mięśnie brzucha potrzebują wzmocnienia.

Ćwiczenia mięśni brzucha bywają nudne i monotonne, aby temu zapobiec warto wspomóc się akcesoriami fitness. Dysk balansujący (ang. balance disc) jest tym urządzeniem, które angażuje do pracy mięśnie głębokie, poprawia stabilizację i koordynację, ale także wpływa na naszą postawę oraz pomaga zbudować korpus mięśniowy. O zaletach dysku balansującego możecie przeczytać w poprzednim moim wpisie (zobacz zestaw gadżetów sportowych, które robią furorę!) a dzisiaj zachęcam do obejrzenia domowego zestawu ćwiczeń na mięśnie brzucha.

Zobaczycie osiem ćwiczeń o różnym poziomie trudności. Mam nadzieję, że zainspirują Was one do urozmaicenia własnych treningów oraz przekonają, że trening domowy nie musi być nudny czy mało efektywny.

Ćwicząc z udziałem platformy balansującej angażujemy do pracy nie tylko partię mięśniową, nad którą aktualnie pracujemy, ale tak naprawdę całe ciało. Bowiem niestabilna struktura tej „poduszki” do ćwiczeń sprawia, że – aby utrzymać równowagę – trenując, np. pośladki czy klatkę piersiową, mimowolnie spinamy też mięśnie brzucha.

W kolejnej części pokażę Wam ćwiczenia na dysku balansującym, które pomogą nam kształtować pośladki 🙂

Dziewczyna Endorfina

wcześniejsze wpisy

Comments

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swoje imię

poprzednie wpisy