4 sposoby na płaski brzuch!

Codziennie robisz setki brzuszków, spięcia, skręty, podciągnięcia nóg, a sześciopaka nadal nie ma? Zobacz, co może być tego przyczyną i sprawdź, jak mieć płaski brzuch!

1. Dieta


Nie powiem nic odkrywczego, ale jak to się zwykło mówić, mięśnie brzucha robi się w kuchni. I to zazwyczaj jest najważniejsza przyczyna tego, dlaczego nie mamy płaskiego brzucha.

Co jeść na płaski brzuch? Nie będziesz mieć płaskiego brzucha jeśli nie trzymasz diety. Zdrowe odżywianie, zbilansowane posiłki i racjonalne żywienie zamiast destrukcyjnych diet sprawi, że brzuch będzie ładny. Dietetyk pomoże w rozpisce żywieniowej, z kolei trener powie, jak zrobić płaski brzuch ćwiczeniami, ale najpierw odpowiednia miska (zerknij do faktów i mitów żywienia okiem dietetyka). Przeczytaj rozmowę z trenerką personalną, która wyjaśnia, jak schudnąć z brzucha.

Trzymasz dietę? Świetnie! A ile piwek wypijasz w weekend? No właśnie cheat day w diecie nie na tym polega! Może przynieść fajne efekty, ale nie jeśli robimy go sobie co tydzień i w ten sposób zwiększamy znacząco liczbę kalorii, które straciliśmy w ciągu tygodnia.

Cały tydzień dbamy o zdrowe jedzenie, a w weekend grill, chipsy, kilka piwek i lody. Pomyśl, ile kalorii zjadasz w weekend, a ile tracisz w ciągu tygodnia. Jeśli bilans nie zgadza się, znasz odpowiedź dlaczego sześciopak jest w lodówce, a nie na brzuchu.

2. Trening


Mięśnie brzucha, tak jak mięśnie każdej innej partii ciała należy wzmacniać. Pamiętajmy o tym, że mięśnie brzucha rosną, dlatego należy zachować umiar i równowagę w doborze ćwiczeń.

Od ćwiczeń mięśni skośnych brzucha talia może nam się poszerzyć. Nie oznacza to, że ćwiczenia na płaski brzuch są złe i nie trzeba ich wykonywać. Brzuch trzeba ćwiczyć.

Spięcia, ćwiczenia na wewnętrzne mięśnie brzucha, które utrzymują nasz gorset, ćwiczenia na dolne partie brzucha, ale też ćwiczenia z obciążeniem na brzuch i różnymi przyrządami pomogą nam wzmocnić i wyrzeźbić mięśnie.

Zobacz mój zestaw ćwiczeń na brzuch w domu.

3. Zbyt wysoki poziom tkanki tłuszczowej


Znam jeden sposób na to, jak skutecznie schudnąć. Po pierwsze jedzenie, a po drugie ćwiczenia. Trzecim elementem, który wpływa na to, jak wyglądamy jest genetyka, ale na nią nie mamy wpływu.

Nawet jeśli będziemy wykonywać setki brzuszków dziennie, a poziom tkanki tłuszczowej będzie za wysoki, mięśnie nie pokażą się. Dlatego, jeśli chcemy zobaczyć mięśnie brzucha musimy popracować nie tylko nad ich wzmocnieniem, ale przede wszystkim nad redukcją tkanki tłuszczowej.

Nie da się tylko schudnąć z brzucha, jeśli wejdziemy na trening na spalanie będziemy chudnąć zewsząd. Oczywiście, ktoś może mieć predyspozycje do szybszego spalania tłuszczu z ud czy z ramion, a ktoś inny z okolic brzucha.

4. Problemy gastryczne/nadmiar wody

Może też się tak zdarzyć, że woda podskórna zatrzymała się i dlatego czujesz się opuchnięta, ciężka i jakbyś miała za chwilę wystrzelić. Pomyśl, ile wody dziennie pijesz. Pamiętaj, o tym, że kawa czy herbata nie nawadniają organizmu w taki sposób jak woda czy woda z cytryną.

Jeśli ćwiczyć, masz niski poziom tkanki tłuszczowej, pijesz dużo wody i dobrze się odżywiasz a Twój brzuch żyje swoim życiem skonsultuj się z lekarzem. Może cierpisz na wzdęcia, alergie pokarmowe albo masz problemy z jelitami czy inne problemy zdrowotne, o których nie wiesz.

Dziewczyna Endorfina

wcześniejsze wpisy

Comments

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swoje imię

poprzednie wpisy