Strona głównaRECENZJECiekawe miejsca w Polsce: Mandoria Miasto Przygód

Ciekawe miejsca w Polsce: Mandoria Miasto Przygód

Mandoria jest nowym miejscem na mapie Polski. Czym jest Mandoria Miasto Przygód, jakich atrakcji możemy się spodziewać oraz ile kosztują bilety do parku Mandoria.

Często zastanawiamy się, gdzie pojechać na weekend i co warto zobaczyć. Pokażę Wam miejsca na weekendowy wyjazd z dzieckiem, podróże we dwoje jak też zwiedzanie indywidualnie.

Wszystkie wpisy z cyklu „Ciekawe miejsca w Polsce” znajdziecie w zakładce Lifestyle.

Istnieją w Polsce zakątki, o których mogliśmy nie słyszeć, a kiedy tam pojedziemy, nie chcemy wracać. Kocham Polskę, uwielbiam podróżować po niej i odkrywać nieznane miejsca, dlatego pomyślałam, że podzielę się z Wami swoją podróżniczą mapą, na której znajduje się Mandoria Miasto Przygód!

Mandoria Miasto Rozrywki

Szukając w Internecie niezwykłych miejsc w Polsce rzucił mi się w oczy park tematyczny Madoria. Po zdjęciach i opisie możemy wnioskować, że jest to park stylizowany na XVI-wieczne miasteczko! Od razu wyjaśnię, że jest to miejsce nie tylko dla dzieci, dorośli także będą mogli poczuć się, jak prawdziwi odkrywcy.

Mandoria mieści się w mieście Rzgów niedaleko Łodzi. Park jest otwarty od 8 lipca więc jeśli nie mamy planów na weekend, możemy zarezerwować bilety przez Internet już dzisiaj.

Ze strony parku dowiadujemy się, że zwiedzający będą mogli skorzystać z darmowego parkingu.

Na stronie parku rodzinnej rozrywki czytamy, że czekają nas tam m.in. karuzele, gigantyczne zjeżdżalnie, szalupy, strzelnice, a w Oberży specjały mandoriańskiej kuchni. Podobno każdy z mieszkańców Mandorii ma swoją historię, którą chętnie podzieli się z gośćmi. Organizatorzy zapewniają, że wszystko utrzymane jest w jednym stylu, a dzięki otoczeniu, architekturze i stylizacjom łatwo wciągnąć się w opowieści i poczuć XVI wiek.

Po przejściu bram miasteczka wchodzimy na ratusz, gdzie zostajemy przywitani przez mieszkańców. Mandoria podzielona jest na strefy, w których rządzi ktoś inny, np.: Rybak Bartek, Kapitan Azulejos, a na targu sprzedawcy.

Mandoria Park Rozrywki

Park otwarty jest od 8 lipca 2021 r. Czytamy, że atrakcji jest pełno zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, m.in najdłuższy w Polsce roller-coaster pod dachem, co ciekawe podobno ma się znajdować niedaleko wejścia i śmigać nad głowami nowo przybyłych wędrowców.

Jest tam też okazały figloraj, lustrzany labirynt, zderzające się auta w kształcie butów, wirujący potężny okręt Galeon, w który można wskoczyć i poczuć się jak na wzburzonym morzu! Porozmawiamy z Rybakiem Bartkiem, który po spotkaniu z rekinem nie opuszcza swojej szalupy, sprawdzimy zagadkową latarnię Leonadra, a dzieciom na pewno spodoba się piękna karawana, której zdjęcia urzekają.

Odważniejsi sprawdzą się na jedynym w Polsce roller-coasterem jeżdżącym w ciemności, ale aby to zrobić muszą splądrować piwnice Mrocznego Dworu. Starsi pewnie nie ominą też znajdującej się wewnątrz wraku statku strzelnicy z historycznymi karabinami oraz spróbują swoich sił w wyścigu sterowanych łódek! Zapowiadanych atrakcji jest mnóstwo, ale o nich szczegółowo będę mogła opowiedzieć Wam, kiedy przekonam się na własnej skórze, jak naprawdę jest w Mandorii.

Miasteczko Przygód Rzgów

  • Mandoria otwarta będzie każdego dnia w tygodniu w godzinach: 10.00-20.00. Mieszkańcy miasteczka zapraszają gości również w święta.
  • cena biletu jednodniowego wynosi 99 zł.
  • adres: ul. Dąbrowskiego 1, 95-030 Rzgów, Polska
  • strona internetowa: https://mandoria.com/

ZOBACZ RÓWNIEŻ