Co robić w domu, aby pokonać nudę?

Poza oczywistym sposobem na nudę, jak czytanie książek, komiksów i nadrabianie zaległości filmowych znalazłam szereg kreatywnych czynności, którymi możemy zająć się będąc w domu.

Jeden dzień, dwa, w porządku nawet trzy dni pobytu w domu i „nicnierobienie” może być cudowne, potrzebne i naładować akumulatory. Ale co jeśli pobyt się przedłuża, a my nie jesteśmy przyzwyczajeni do zalegania na kanapie?

Sposoby na nudę w domu

Co robić samemu w domu? Mieszkanie jest posprzątane, program Netflixa znamy na pamięć, a fragmenty książek możemy już cytować z pamięci? Internet przeszukany, plotki ze świata showbiznesu znamy, kurierze przywożą coraz to większe paczki, bo zaszalałyśmy z zakupami przez Internet. I co dalej?

fot. Dziewczyna Endorfina

Fletnia pana czy gitara?

Czas dla siebie jest momentem na rozwój, bo na ten nigdy nie jest za późno. Jeśli marzymy o tym, aby nauczyć się grać na instrumencie zróbmy to. Muzyka łagodzi obyczaje, a korzyści płynące z nauki gry na instrumencie są spore.

Nie chodzi tylko o to, że jeśli zajmiemy się czymś, to czas nam szybciej zleci. Ucząc się gry na instrumencie ćwiczymy m.in. charakter, cierpliwość, skupienie.

Dzięki nauce gry na instrumentach rozwijamy mózg i własną wrażliwość. Poza tym zyskujemy kolejny temat do rozmów w szerszym gronie i wymianę doświadczeń.

Fletnia pana / fot. Dziewczyna Endorfina

Co można robić w domu? Robótki ręczne

Rozwijanie zdolności artystycznych i obudzenie w sobie duszy artysty może przynieść wiele korzyści nie tylko jeśli chodzi o własny rozwój.

Wykonany ręcznie gadżet, który możemy komuś ofiarować jest lepszym prezentem niż ten kupiony w sklepie.

Świeczka z wosku pszczelego domowej roboty / fot. Dziewczyna Endorfina

Gry komputerowe/planszowe i układanie puzzli

Do planszówek zazwyczaj potrzebujemy towarzystwa, ale układaniem puzzli i grami wideo możemy cieszyć się sami. Komputer czy konsola jeśli dobrze i z głową są przez nas użytkowane mogą rozwijać myślenie strategiczne, pamięć, zdolność kojarzenia faktów i logikę. Wówczas rozrywka zamiast pożerać jedynie czas zjada naszego lenia i kształci.

fot. Dziewczyna Endorfina

Nauka gotowania i pieczenia

„Nie gotuję, bo nie mam czasu”. A może czas w domu jest właśnie odpowiedni, aby nauczyć się gotować? Odkurzyć jedną z wielu książek kucharskich, które zalegają na półce w kuchni i krok po kroku nauczyć się gotować?

Przy okazji możesz przeszperać zdrowe przepisy (zajrzyj do działu „PRZEPISY„) i zobaczyć, jak łatwo zacząć odżywiać się z głową. Najlepiej chyba spróbować od słodkich przepisów, są przyjemnie aromatyczne, a i konsumpcja powoduje wiele radości.

fot. Dziewczyna Endorfina

Ćwiczenia domowe bez użycia sprzętu

Równowaga między ciałem i duchem pomaga zachować spokój i harmonię w życiu. Jeśli nasze wnętrze jest poukładane wszystko wokół zaczyna się prostować, a strachy nie wydają się być takie groźne.

Zdrowie fizyczne i kondycja pomagają w lepszym samopoczuciu, wpływają na szybszą regenerację, pozytywne myślenie o sobie i innych, a przede wszystkich dodają energii na każdy dzień.

Zobacz, jak ćwiczę mięśnie brzucha w domu bez użycia sprzętu.

Odbywanie kursów i szkoleń

Zaskoczeni? Możecie nie wiedzieć, jak szeroka jest obecnie oferta kursów online! Mało tego, są one w promocyjnych cenach, a znajdziecie też kursy online za darmo.

Tematyka jest tak bogata jak nasze zainteresowania. Począwszy od dziedziny beauty, po handmade, kursy motywacyjne, kursy coachingowe, przez administracyjne, aż po te związane z IT.

Nauka języka obcego w domu

Wielu z nas utyskuje na niewystarczającą znajomość języka obcego. Jak nauczyć się języka obcego w domu? Można zrobić to online, albo odświeżyć stare książki do nauki.

Internet pęka od pomocy naukowych dotyczących nauki języka obcego od podstaw, możemy skorzystać też z aplikacji mobilnych, a jeśli chcemy przypomnieć sobie język zacznijmy oglądać filmy z napisami (zamiast z lektorem), słuchać piosenek oraz audycji w języku obcym.

Lubię takie czynności, dzięki którym mogę się czegoś nauczyć. Zdobyte umiejętności zostają z nami na zawsze i przydadzą się w różnych sytuacjach. Inwestycja w siebie jest tym, czego nikt nam nie odbierze.

fot. Dziewczyna Endorfina

Jak widzicie sposobów na nudę w domu jest mnóstwo. Najważniejsze w tym wszystkim jest to, aby pokochać siebie i polubić swoje towarzystwo, wtedy odpoczynek w domu będzie przyjemnością, nie przykrym obowiązkiem.

Nadal nie chce się chcieć? Weź wyśpij się tyle, ile potrzebujesz, jeśli masz ochotę na coś słodkiego, zjedz, bo nie odpędzisz się od tej myśli, a kiedy osiągniesz stan zadowolenia zacznij działać.

Rozejrzyj się wokół siebie, na pewno wpadniesz na jeszcze inny pomysł niż moje. Może kwiatki wymagają przesadzenia, albo po prostu usiądź na dywanie i pomyśl, jak możesz pomóc innym. Przejrzyj swoją szafę, czy wiszą w niej ubrania, w których od dawna nie chodzisz i mogłabyś oddać je osobom potrzebującym? Może ktoś na to właśnie czeka.

Dziewczyna Endorfina

wcześniejsze wpisy

Comments

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swoje imię

poprzednie wpisy