Ćwiczenia na wewnętrzną stronę ud

Ćwiczenia na wewnętrzną partię ud potrafią zdziałać cuda! Skóra staje się jędrna, bardziej napięta i nie trzęsie się. Aby wykonać te ćwiczenia na uda w domu potrzebujemy tylko ściany!

Tkanka tłuszczowa u kobiet najczęściej odkłada się na udach i biodrach, a u mężczyzn są to okolice brzucha. Wewnętrzna część ud jest niesforna i wymaga większej uwagi, bo najczęściej właśnie tam skóra wisi, ciało trzęsie się i wygląda nieestetycznie. Jakie wybierać ćwiczenia na ujędrnienie ud po ich wewnętrznej stronie? To mój ulubiony zestaw!

Ćwiczenia na maszynie Abductor

Maszyna potocznie zwana fotelem ginekologicznym, albo good/bad girl pomaga wyćwiczyć odwodziciele i przywodziciele. Ze względu na możliwość ćwiczenia antagonistycznych mięśni fajnie jest wykonywać je naprzemiennie.

Jeśli zmienimy kąt nachylenia tułowia, wtedy poczujemy też jak płoną pośladki.

Ćwiczenie o którym mówię jest pokazuję na filmie jako drugie.

Ćwiczenie to możemy wykonać również w domu w oparciu o ścianę!

Opieramy się o ścianę i wykonujemy przysiad. Plecy przylegają do ściany. Kolana tworzą kąt prosty. Kładziemy dłonie po wewnętrznej stronie ud (dłonie stroną wewnętrzną skierowane do siebie) i tworzymy opór. Teraz próbujemy ścisnąć uda, dłonie odpierają ruch nóg.

Inną wersją tego ćwiczenia jest pozycja, w której dłonie znajdują się po zewnętrznej stronie ud. Siłujemy się. Dłońmi zbliżamy uda do siebie, a mięśniami nóg nie staramy się je oddalić.

Wznosy i odwodzenia nóg

Czy to taśmy czy wyciąg czy obciążenia na kostki tym sposobem rozprawimy się z naszymi udami! Spalimy trochę tłuszczyku! W staniu albo leżeniu na boku unosimy jedną nogę i czynność powtarzamy. Brzuch cały czas jest napięty i pamiętamy o oddychaniu 🙂

Jeśli trudno jest utrzymać pozycję stojącą możemy pomóc sobie trzymając się drabinek, ściany czy krzesła w domu.

Ćwiczenia na uda z gumą / fot. Dziewczyna Endorfina

Jeśli chcecie więcej ćwiczeń z gumą, zapraszam Was do wpisu „Ćwiczenia na nogi z power bandem!”. Są to ćwiczenia, które wykonuję w domu albo w lesie. Zabieram power bandy do plecaka i nawet na urlopie zdążę wykonać serię albo dwie 😉

Wykroki do boku

W staniu wykonujemy wykrok do boku uginają kolano nogi wykrocznej. Możemy wykonywać kilka powtórzeń na jedną stronę i zmienić nogę wykroczną, albo wykroki do boku wykonywać naprzemiennie, na prawą i lewą stronę.

Ćwiczenia na wewnętrzną partię ud potrafią zdziałać cuda! Jeśli ćwiczymy skóra staje się jędrna, bardziej napięta i nie trzęsie się. To mój ulubiony zestaw!
Wykrok do boku / fot. Dziewczyna Endorfina

Przysiad sumo

Stajemy w szerokim rozkroku, palce stóp skierowane do zewnątrz. Dłonie opieramy o biodra i schodzimy w dół uginając kolana. Jeśli ta wersja jest za łatwa można posłużyć się dodatkowym obciążeniem w postaci pionowo trzymanego w dłoniach ciężarka, albo sztangi.

Przysiad na steperze

Ćwiczenie na rehabilitację kolana pokazane przez życzliwego trenera. A że dobre przekazuję dalej. Przy tym ćwiczeniu bardzo intensywnie pracuje część środkowa nogi, którą wchodzimy na step.

Wchodzimy na step prawą nogą / fot. Dziewczyna Endorfina

Ustawiamy się bokiem do stepu. Jak widzicie jest pochylony. Nogą stojącą bliżej podestu wchodzimy, napinamy mięśnie brzucha, utrzymujemy równowagę. Stopa nogi dalszej – flex. W drugiej fazie ćwiczenia obniżamy pozycję ciała, aż dotkniemy piętą nogi będącej w powietrzu do podłoża.

Delikatnie dotykamy podłoża piętą lewej nogi / fot. Dziewczyna Endorfina

Nie schodzimy ze stepu. Ćwiczymy góra-dół i pracujemy mięśniami nóg. Pośladki też poczujecie. Trzeba uważać, aby kolano nogi ugiętej było odwiedzione lekko do boku. Im wyżej stepu staniemy, tym poczujemy pracę mięśni intensywniej.


Ćwiczenia pomogą poprawić wygląd ud, ale aby to zrobić należy wykonywać je regularnie. Trening powinien być połączony z odpowiednią dietą, bo tylko holistyczne podejście do prowadzonego trybu życia zapewni tam zdrowie i ładny wygląd.

Dziewczyna Endorfina

wcześniejsze wpisy

Comments

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swoje imię

poprzednie wpisy