Sposoby na wąską talię. Też możesz ją mieć!

Talia osy, d… bąka. Jak mieć tyłek bąka raczej tłumaczyć nie trzeba, ale co z wąską talią? Czy są jakieś ćwiczenia na talię osy? Jak zrobić wcięcie w talii i cieszyć się sylwetką klepsydry.

Po pierwsze – genetyka

Jeśli Twój typ sylwetki nie ma wyraźnie zarysowanego wcięcia, trzeba będzie trochę bardziej nad nim popracować. Mamy taki typ sylwetki, jaki mamy, a genetyka determinuje to, jak wyglądamy. Jednak nie oznacza to, że jesteśmy bezradni. Talia osy jest w zasięgu ręki, ale przygotuj się na sporo pracy.

Po drugie – proporcje

Jedni mają drobną budowę, inni bardziej okazałą, jedni są wysocy, drudzy niscy. Nie ma to żadnego znaczenia (tak jak ćwiczenia na wąską talię), bo dla sylwetki ważne jest zupełnie coś innego – ładne proporcje. Jeśli zaczniesz ćwiczyć plecy, staną się one szersze. Dzięki temu talia optycznie będzie wydawała się węższa, a sylwetka klepsydry zacznie się kształtować. Zobacz też ćwiczenia na brazylijskie pośladki, które podniesione i jędrne poprawią wygląd sylwetki.

fot. Dziewczyna Endorfina

Po trzecie – mięśnie skośne

Często widzę, jak kobiety codziennie katują ćwiczeniami mięśnie skośne brzucha. I pytam, po co? Mięsień podczas ćwiczeń rośnie – każdy mięsień – więc może się tak zdarzyć, że jeśli często ćwiczymy mięśnie skośne brzucha talia poszerzy się. Dlatego jeśli nie wiesz, jak wyszczuplić talię, a chcesz to zrobić możesz odpuścić codzienne ćwiczenie mięśni skośnych brzucha.

Po czwarte – redukcja z jednej partii ciała

Nie ma czegoś takiego. Trening musi być zrównoważony i obejmować całe ciało, wtedy najszybciej osiągniemy swój cel. Dlatego jeśli chcesz mieć wąską talię nie rezygnuj z ćwiczeń całego ciała.

fot. Dziewczyna Endorfina

Po piąte – oponka

Jeśli masz dużo tkanki tłuszczowej w talii, nie będzie ona wąska. Zweryfikuj to, co masz na talerzu. Nie mówię o diecie, bo konia z rzędem temu, kto cały czas je zdrowo. Żyje się szybko, praca, dom, dzieci, a chcąc jeść tylko „bio”, „fit” i „clear”  musimy przygotować  gruby portfel. Nie każdego na to stać, nie każdy ma czas ważyć jedzenie, ani też ochotę to robić. Chodzi o to, aby odżywiać się świadomie i wiedzieć, że np. w napojach i soczkach jest dużo cukru i szukać zamienników tam, gdzie możemy.

fot. Dziewczyna Endorfina

Po szóste – „Bo ona ma”

Niech sobie ma, daj spokój, wyluzuj. Jedna ma to, druga ma tamto. Nie porównuj się z innymi, zwłaszcza tymi, których zdjęcia oglądasz tylko w social mediach. Fotografia potrafi zdziałać cuda, a opalone ciało wydaje się bardziej wyrzeźbione.

Osobnym zagadnieniem, jest to, jak zrobić talię ubraniem? Jak strój dopasować do naszej sylwetki, aby nie zgubić proporcji, jak fajnie się ubrać w każdym rozmiarze (przechodziłam przez rozmiary od 46 do 36), jak łączyć kolory i dodatki, aby podkreślić atuty sylwetki. Jeśli taki temat interesuje Was dajcie znać w komentarzach.

Dziewczyna Endorfina

wcześniejsze wpisy

Comments

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swoje imię

poprzednie wpisy