Zimowy Runmageddon 2022 oczami biegaczki amatorki!

Stało się, decyzja zapadła, start opłacony, raz, dwa, trzy i poszła przed siebie z belką drewna! Jak było? Jakich przeszkód możecie się spodziewać w zimowej edycji biegu Runmaggedon w formule Rekrut, jak się ubrać i co warto wiedzieć czyli Runmageddon oczami zawodniczki.

Na mecie koniecznie foto przy ściance!

Mój pierwszy start w Runmageddonie

Pierwszy Runmageddon i od razu edycja zimowa. Jeśli zaczynać sezon biegowy to z przytupem! Największą moją obawą było to, czy dam radę. Nie kondycyjnie czy wytrzymałościowo. Moje wątpliwości były inne.

W lipcu 2021 przeszłam operację kolana i mimo tego, że szybko starałam się wrócić do sportu ograniczenia były spore. Jak tylko poczułam się na siłach zaczęłam wracać do treningów i niespodziewanie szybko zaczęłam wykonywać te ćwiczenia, które wcześniej sprawiały mi radość.

Wszystko jest w naszej głowie i wszystko jest możliwe.
W lipcu 2021 roku poddałam się operacji kolana, pół roku później stanęłam na starcie Zimowego Runmageddonu 🙂

Specjaliści twierdzą, że osobom, które ćwiczyły przed operacją łatwiej jest zdrowieć. Wierzę w to i tym bardziej cieszę się, że sport w moim życiu odgrywa tak ważną rolę. Jednak od lipca do stycznia nie upłynęło tak dużo czasu i z jednej strony to mnie hamowało przed startem, a z drugiej mobilizowało. Może to czas, aby udowodnić sobie, że dam radę, odpowiedni moment, aby wrócić do biegania w zawodach. I tak się stało.

Wybrałam formułę Rekrut czyli 6 kilometrów i 30 przeszkód w edycji zimowej, która odbyła się 22 stycznia 2022 roku w Twierdzy Modlin niedaleko Warszawy.

Jak się ubrać na bieg z przeszkodami?

Zimowy bieg z przeszkodami jest o tyle trudny, że nie masz pewności czy to, co w co się ubierzesz wystarczy. Oczywiście drugi ciepły komplet musisz mieć na zmianę. Pakujesz do torby albo plecaka i zabierasz ze sobą, oddajesz w depozycie, a po biegu idziesz się przebrać. Przebieralnia w Modlinie jest w tym samym miejscu, w którym znajduje się depozyt. Tam też można się ogrzać.

Start z drewnianą belką

Założyłam sportowy biustonosz, rashguard z długim rękawem i na to koszulkę z krótkim. Na głowie czapka, na dłoniach rękawiczki, ale były one bardziej ochroną przed mrozem niż pomocą na przeszkodach i myślę, że z tego można zrezygnować. Długie legginsy, długie skarpetki, obuwie trekkingowe. I zimno nie było, ale pewnie to też zależy od naszej odporności na mróz. Jeśli lubimy ciepło może okazać się, że będzie potrzebna nam kurtka czy bluza.

Medal Zimowy Runmageddon Twierdza Modlin 2022 w formule Rekrut

Twierdza Modlin Runmageddon 2022

Miejsce do odbycia biegu wspaniałe! Ktoś miał genialny pomysł, żeby zorganizować zawody właśnie tam! Przestrzeń szeroka, rozległa, naturalnie wymagająca, podbiegi, ostre spadki, przyjemny odcinek biegu między zaśnieżonymi drzewami. W środku twierdzy wnętrza zniszczone, ale zachowane w dobrym stanie, odrywająca się farba od ścian, wybite szyby, skrzypiące schody, ciemności w podziemiach i tlące się gdzieniegdzie lampki. Miejsce zbudowało niepowtarzalny klimat biegu.

I znowu w górę

Trasa w Modlinie oznakowana precyzyjnie więc nie ma szans, że nie traficie do celu. Parking znajduje się bardzo blisko biegu, co docenicie jeśli pobiegniecie Runmageddon zimą.

Przechodzimy wzdłuż twierdzy, skręcamy w lewą stronę, mijamy tunel i do centrum wydarzenia prowadzą nas strzałki. Organizatorzy mają już doświadczenie, bo to kolejna edycja biegu z przeszkodami, ale oznaczenie zarówno wskazujące drogę dojścia do biura zawodów, jak też oznaczenie trasy zasługuje na brawa. Nie ma szans, że się zgubicie.

Najpierw trzeba udać się do Biura Zawodów po pakiet startowy.

Oznaczenia w Zimowym Runmageddonie

Co zawiera pakiet startowy Runmageddon Rekrut?

Mamy do wyboru zakup dwóch wersji pakietu: z koszulką lub bez. Ja wybrałam ten z koszulką. Koszt takiego pakietu to 259 zł., a otrzymujemy w nim:

  • koszulka
  • chip zwrotny
  • opaska na nadgarstek
  • bandama
  • picie i wafelki
  • kalendarz na 2022 rok
  • naklejka na worek z depozytu
Zawartość pakietu startowego Zimowy Runmageddon Twierdza Modlin Rekrut 2022. Wszystko fit i bez cukru! A wafelki pyszne, kolejny plus biegu! Dowiedziałam się o marce słodyczy, której nie znałam. Paczki zjedzone 🙂

W biurze zawodów dostajemy też numer startowy na opasce na nadgarstek, będzie nam potrzebny, aby po biegu zidentyfikować worek w depozycie 🙂

Na mecie na naszej szyi zawiśnie medal, dadzą wodę, napoje, jogurt, ciepłą herbatkę i folię do okrycia się.

Worek na odzież, w środku folia. Przydaje się do okrycia na mecie

Jakie przeszkody w Runmageddonie Rekrut?

Przeszkody są naturalne i sztuczne. Do jednych trzeba użyć siły, do innych sprytu. Wszystkie przeszkody opisane są na stronie Runmageddonu.

Opony

W formule Elite Runmageddon wszystkie przeszkody przechodzisz samodzielnie, nie możesz pomagać sobie dotykając konstrukcji przeszkód. Reguły Elite są jasno określone w regulaminie biegu dostępnym na stronie internetowej.

Zasieki

Jeśli chodzi o formułę Open, to wszystko jest dozwolone: wzajemne pomaganie, przerzucanie, wyciąganie itd. Jeśli nie jesteś w stanie przejść którejś z przeszkód wymieniasz przeszkodę na 20 padnij powstań. Niestety, ale jeśli zależy Ci na czasie czasem ze względu na kolejki przy przeszkodach szybciej jest machnąć 20 burpeesów niż czekać na swoją kolejkę.

Skok nad ogniskiem

Z drugiej strony padnij powstań bardziej wyczerpuje niż przejście przeszkody. Poza tym jest to bieg z przeszkodami więc powinno nam zależeć na sprawdzeniu swoich możliwości i zmierzeniu się z każdą przeszkodą. Przejście jest zaliczone wtedy, kiedy uderzymy w dzwoneczek.

Kontener z wodą

Zimowy Runmageddon 2022 czekał na Rekrutów z ciekawymi przeszkodami. Start zaczął się w zasłonie dymnej z belką drewna na ramieniu. Mogliśmy się zmierzyć z różnymi lękami. np. lękiem wysokości. Z mojej perspektywy niektóre przeszkody były wysokie, np. ściana z łańcuchami i ściana z opon.

I troszkę wody

Było sporo różnej wysokości ścianek, kilka razy wilcze doły, trochę podbiegów i schodów, kontener z wodą, skok nad ogniskiem, przejście pod czołgiem i samochodami, czołganie pod zasiekami z drutu kolczastego, multi rig, poznańskie koziołki, holy bull by toroz, równoważnia, dywan z opon, trumna, komandos, mostek tybetański, końska ściana, hope to rope, ringi, DNA i inne.

Opony, opony, opony …

Trasa Runmageddon Modlin

Co ważne, najwięcej i najtrudniej jest na końcu. Są momenty, że biegniesz i biegniesz i robi się nudno, bo czekasz na przeszkodę i nic, a później, kiedy widzisz już metę masz do pokonania odcinek, na którym co chwila stoi przeszkoda. Są one najbardziej wymagające i śliskie. Dlatego trzeba rozłożyć siły na cały dystans, tym bardziej, że zegarek sportowy Polar Vantage M2 pokazał mi odległość 7 km a nie 6 😉

7 km czy 6 km? Ile tak naprawdę wyniósł dystans Rekruta w Modlinie? Kilometr w gratisie? 😉

Impreza zorganizowana jest na najwyższym poziomie. Wszystko zostało dopracowane, najpierw rozgrzewka, na każdej przeszkodzie stoi obsługa, ludzie sobie pomagają, atmosfera bardzo przyjacielska i nie czuje się rywalizacji. Dostałam wszystko, co chciałam, tylko błota za mało! Dajcie więcej, chciało się krzyczeć!

Przeszkoda DNA

Jeśli nie masz sił biec – idziesz. Są nawet takie miejsca, że nie masz jak biec, bo jest bardzo ślisko (styczeń!). Jeśli obawiasz się biegu możesz iść, a jeśli niepewność powodują przeszkody, na pewno ktoś ze sportowych zapaleńców pomoże. Mimo niskiej temperatury i kąpieli w wodzie nie było zimno, publiczność zagrzewa, zawodnicy wspierają, a medal na mecie rekompensuje włożony w bieg wysiłek.

Dziewczyna Endorfina

wcześniejsze wpisy

Comments

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swoje imię

poprzednie wpisy