Odpisywanie na wiadomości? Zobacz co te smartwatche potrafią

Jak się za chwilę przekonacie, odpisywanie na wiadomości nie jest czymś oczywistym w smartwatchach. Jedne modele oferują gotowe szablony odpowiedzi, inne tylko możliwość odczytania wiadomości, są takie, które nie wyświetlają nawet emotikon, a z pomocą niektórych odpiszemy na wiadomość, a nawet odbierzemy i obejrzymy zdjęcia.

Zobaczcie jak wyglądają wiadomości w kilku różnych, popularnych smartwatchach:

  • Huawei Watch GT2 Pro
  • Huawei Watch G3
  • Huawei Watch Fit
  • Polar Ignite 2
  • Polar Vantage M2
  • Mobvoi Tic Watch E3

Wiadomość wysłana za pomocą komunikatora What’s up posiadała taką samą treść: „Tak wyglądają ciastka 😀 (zdjęcie)”. Był to tekst, emotikona i zdjęcie. Zobaczcie jak została wyświetlona przez różne zegarki i które dały mi możliwość odpisania na tę wiadomość.

Zarządzanie wiadomościami Mobvoi Tic Watch E3 Wear Os Google

Ten smartwatch pokazuje, jak powinna wyglądać obsługa wiadomości. Dzięki połączeniu z systemem Wear OS by Google posiada pełną dostępność do usług Google. Recenzję zegarka możecie przeczytać w innym moim wpisie, natomiast jak smartwatch wyświetla wiadomości i jak wyglądała wiadomość zobaczycie poniżej.

Mobvoi Tic Watch E3 / fot. Dziewczyna Endorfina

Mobvoi TicWatch E3 to zegarek, który wyświetla podgląd wiadomości, a po kliknięciu pojawi się treść. Jeśli otrzymamy zdjęcie zobaczymy je, tekst przeczytamy, a jeśli będziemy chcieli odpowiedzieć nadawcy możemy to zrobić w różny sposób: albo wysłać emotikonę, albo podyktować wiadomość, albo napisać tekst na klawiaturze. I taką obsługę wiadomości rozumiem.

Wiadomości Huawei Watch GT2 Pro

Huawei Watch GT 2 Pro / fot. Dziewczyna Endorfina

Z pozycji zegarka Huawei Watch GT 2 Pro nie wyślemy wiadomości. Odczytamy powiadomienie, komunikat jest czytelny, wyraźny i kolorowy, ale nie mamy szans na udzielenie odpowiedzi. Przypomnę, że treść wysłanej wiadomości była taka jak poprzednio.

Jak widzicie flagowy model Huawei Watch GT 2 Pro nie wyświetla emotikon, co zaskakuje biorąc pod uwagę porządne wykonanie, przyjazny interfejs i bogate menu zegarka.

Recenzję smartwatcha Huawei Watch GT2 Pro możecie przeczytać w poprzednim wpisie.

Odpisywanie na wiadomości Huawei Watch GT3

Huawei Watch GT 3 / fot. Dziewczyna Endorfina

Huawei Watch GT3 daje nam możliwość odpisywania na wiadomości, ale tylko w postaci gotowych szablonów. Oznacza to, że niestety, ale ani nie podyktujemy odpowiedzi, ani też nie napiszemy jej. Wiadomości wyświetlane są w taki sam sposób zarówno po podłączeniu smartwatcha z telefonem Huawei, jak też innymi markami.

Sparowanie zegarka Huawei z telefonem Huawei także nie poszerzy nam wachlarza możliwości, jeśli chodzi o odpowiadanie na wiadomości. Huawei Watch GT 3 bez względu na markę sparowanego telefonu nie wyświetla zdjęć i nie posiada funkcji swobodnego odpisywania na wiadomości, a zamiast emotikon pokazują się gwiazdki. Szkoda, bo wyświetlacz zegarka jest ładny i kolorowy, zegarek wygląda pięknie, zestaw darmowych tarcz Huawei robi wrażenie a bransoleta mesh jedna z lepszych, którą miałam.

Jak wygląda odpisywanie na wiadomości Huawei zobaczycie na poniższym filmiku:

Podgląd wiadomości Huawei Watch Fit

Huawei Watch Fit to popularny model rozbudowanej opaski. Jeszcze nie smartwatch, ale już nie zwykła opaska. Miłośnicy treningów na pewno znają ten zegarek z dostępnych w nim gotowych zestawów ćwiczeń i ich animacji.

Jak Huawei Watch Fit wyświetla wiadomości i czy zaskoczy jeśli chodzi o możliwość odpisywania na nie? Niestety. Huawei Watch Fit nie wyświetla emotikon, ani zdjęć.

Huawei Watch Fit / fot. Dziewczyna Endorfina

Na zdjęciu wyżej zobaczycie, jak wysłana wiadomość wygląda na prostokątnym wyświetlaczu Huawei i czego jej brakuje, tzn. nie ma buźki i zdjęcia, ba! nie zobaczymy nawet informacji o wyślanej fotce, a jeśli chcemy odpisać na otrzymaną wiadomość będziemy musieli wyjąć telefon z kieszeni i zrobić to w sposób tradycyjny.

Odpisywanie na wiadomości Polar Vantage M2

W przypadku zegarka Polara odczytamy wiadomości i emotikony, ale nie mamy co liczyć na możliwość odpisania na wiadomości. Mimo tego, że pod wyświetlanym powiadomieniem pokazuje się opcja „Odpowiedz” to jednak jest ona nieaktywna. Zobaczcie, jak wyglądają wyświetlane powiadomienia. Mamy tekst, czarno-białą emotikonę oraz ikonkę aparatu, wskazującą na to, że otrzymaliśmy zdjęcie, ale niestety nie otworzymy go. W taki sam sposób powiadomienia wyglądają w zegarku fitness Polar Ignite 2.

Jeśli jesteście ciekawi, jak sprawdza się zegarek sportowy na treningu zapraszam do testu. Będzie się działo!

Polar Vantage M2 / fot. Dziewczyna Endorfina

Odpisywanie na wiadomości Polar Ignite2

Smartwatch Polar Ignite 2 to zegarek, który może pochwalić się lepszym wyświetlaczem niż Polar Vantage M2. Jest on dotykowy, kolorowy, ładny i wykonany z lepszych materiałów. Dzięki temu nie tylko na pierwszy rzut oka wygląda porządnie i lepiej, to jeśli zaczniemy przeglądać menu i powiadomienia przekonamy się, że Polar zrobił ukłon w stronę tych, którzy wymagają od wyświetlacza współczesnego standardu.

Polar Ignite 2 / fot. Dziewczyna Endorfina

Wyświetlacz jest jaśniejszy, a powiadomienia wyraźne nawet w słońcu, co w przypadku zegarka Polar Vantage M2 i jego plastikowego wyświetlacza było trudne.

W przypadku zegarka Polar Ignite 2 również nie odpiszemy na wiadomości, nie skorzystamy też z gotowych szablonów, mimo tego, że jak widzicie opcja „Odpowiedz” jest. To jednak nie dotyczy odpisywania zegarkiem. A szkoda, bo choćby krótkie komunikaty np. „ok” albo „zaraz odzwonię” przydałyby się w zegarku fitness, choćby w czasie treningu, kiedy nie używamy telefonu.


Jeśli przeznaczeniem smartwatcha jest zastąpienie smartfonu i komfort użytkowania to zegarek powinien w pełni obsługiwać i zarządzać powiadomieniami. Czy w dobie nowoczesnych technologii i wszelkiego postępu zegarki kosztujące ponad tysiąc złotych powinny mieć problem z odpisywaniem na wiadomości, wyświetlaniem zdjęć a także emotikon i czynić z tego zamiast standardowej funkcję niemożliwą? Na pewno nie.

Kiedy szukacie zegarka z możliwością odpisywania na wiadomości musicie też wziąć pod uwagę, że czas pracy baterii takiego urządzenia może być krótszy. Nie przez zarządzanie wiadomościami, ale system, który to umożliwi. Każda funkcja smart w zegarku z jednej strony cieszy, ale z drugiej bardzo drenuje baterię. A przecież chodzi o to, aby znaleźć kompromis, a radość z korzystania smartwatcha nie została zgaszona przez codzienne ładowanie baterii.

Dziewczyna Endorfina

wcześniejsze wpisy

Comments

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swoje imię

poprzednie wpisy