Polar Ignite 2 smartwatch słaby, partner treningowy niezły! Test

Polar Ignite 2 to jeden z popularnych i lubianych zegarków fitness! Firma znana jest z rozbudowanego zaplecza swoich produktów (aplikacja, serwis), przemyślanej analityki i monitorowania niezbędnych funkcji. Dzięki temu możemy poprawiać swoje wyniki i wchodzić na wyższe levele sprawności.

Polar Ignite 2 tryby treningowe / fot. Dziewczyna Endorfina

Kto z nas nie słyszał o pasach Polara, które monitorują aktywność w czasie treningu? Firma zazwyczaj stawia bardziej na szczegółową analitykę i pomiary niż na inteligentne funkcje smartwatcha, a jak będzie tym razem? Jak zegarek fitness sprawdzi się na treningu, czego dowiemy się z rejestru i po co nam to potrzebne?

Sprawdzimy też jak wypadają pomiary zapisane przez smartwatch Polar Ignite 2 i porównamy z wynikami zegarka sportowego Polar Vantage M2, sensorem tętna H9, a także sensorem Polar Verite Sense!

Zapraszam na test sportowy zegarka fitness Polar Ignite 2!

Nightly Recharge jedna z funkcji zegarka Polar Ignite 2 / fot. Dziewczyna Endorfina

Zegarek sportowy czy smartwatch?

Zacznę od razu z wysokiego C. Jeśli szukasz inteligentnego zegarka multifunkcyjnego Polar Ignite 2 nie spełni Twoich oczekiwań. Natomiast jeśli jesteś w stanie przełknąć gorzką pigułkę i znieść brak płatności zbliżeniowych, latarki, map czy aparatu na rzecz rozbudowanej aplikacji, wielu dyscyplin sportowych, szczegółowych statystyk ćwiczeń i snu, a także zależy Ci na analizie wyników i sposobu ich wykorzystania w planowaniu treningu i regeneracji, to Polar Ignite 2 może być dla Ciebie świetnym kompanem do biegania, pływania i ćwiczenia.

Polar Ignite 2 na nadgarstku i czarna obwódka na wyświetlaczu / fot. Dziewczyna Endorfina

Smartwatch Polar Ignite 2 dane techniczne:

Poniżej podstawowa specyfikacja, więcej szczegółów znajdziecie na stronie producenta zegarka Polar Ignite 2.

 • Wymiary: 43x43x8,5 mm
 • Waga: 35 g, 21 g bez paska
 • Wyświetlacz: kolorowy, dotykowy, szkiełko Dragontrail
 • Rozdzielczość wyświetlacza: 240×240
 • Materiały: obudowa z polimeru wzmacnianego włóknem szklanym, ramka i przycisk ze stali nierdzewnej
 • Akumulator: 165 mAh Li-pol
 • GPS: Wbudowany GPS, GLONASS, Galileo, QZSS. Assisted GPS do szybkiego łączenia z satelitami
 • Transfer danych: Bluetooth Low Energy (BLE). Kabel USB do ładowania i synchronizacji danych
 • Wodoszczelność: Wodoodporny do 30 m (ISO 22810, nadaje się do pływania)

Wykonanie i bateria w zegarku Polara:

Smartwatch Polar Ignite 2/ fot. Dziewczyna Endorfina

Zacznijmy od baterii. Z jednej strony funkcje inteligentne są okrojone, ale mamy rozbudowaną analitykę, więc bateria w zegarku pracuje cały czas na wysokich obrotach. Ile wytrzymuje bateria w smartwatchu? Z całodobowym pomiarem tętna, monitorowaniem snu, włączonymi funkcjami i codziennym rejestrem podczas ćwiczeń 3-4 dni.

Do zestawu dołączona jest ładowarka w postaci dysku ładującego, na który kładziemy zegarek. Aby ładowanie nastąpiło bez zakłóceń i żebyśmy łatwo trafili w diody, producent zaznaczył miejsce połączenia ładowarki z zegarkiem kolorem czerwonym. Spójrzcie na zdjęcie.

Ładowarka i miejsce połączenia ładowarki z zegarkiem Polar Ignite 2 / fot. Dziewczyna Endorfina

Pasek do smartwatcha

Nie da się przejść obojętnie nad kilkoma elementami, które od razu rzucają się w oczy. Po pierwsze zegarek jest bardzo lekki i po założeniu na nadgarstek nie czuć jego wagi. I gdyby od czasu do czasu nie wibrował, dając znać o otrzymanej wiadomości, to można zapomnieć o jego istnieniu.

Pasek Polar Ignite 2 w rozmiarze S kolor szampańsko-złoty / fot. Dziewczyna Endorfina

Jeśli jesteśmy przy komforcie i wykonaniu, trzeba powiedzieć też o pasku. Pasek zegarka, który widzicie na zdjęciach, jest w kolorze szampańsko-złotym, a jego rozmiar to S. I jest to idealny rozmiar jak na mój nadgarstek. Posiada rząd pojedynczych dziurek na całej długości. Z jednej strony mamy 16 dziurek, a ja zapinam go na piątą. Wykonany jest z cienkiego i elastycznego silikonu, przez co dobrze przylega do nadgarstka.

Jest giętki i miękki, co daje możliwość osobom o szczuplejszym, lub też szerszym nadgarstku na jego dopasowanie. Długość paska zobaczycie na zdjęciu poniżej.

Długość paska Polar Ignite 2 / fot. Dziewczyna Endorfina

Pasek wypina się bardzo łatwo i jeśli go zniszczymy albo się nam znudzi, możemy wymienić na inny kolor, albo wybrać materiałowy pasek do zegarka.

Dla jeszcze lepszego efektu wraz z wymianą koloru paska możemy dopasować dominujący kolor na tarczy zegarka.

Elastyczny i giętki pasek do Polar Ignite 2 / fot. Dziewczyna Endorfina

Pasek zakończony jest wykonaną ze stali nierdzewnej klamerką w kolorze złotym. I choć wygląda na delikatną, nawet podczas intensywnych treningów z kettlami czy hantlami nie uszkodziłam jej. Natomiast przez to, że pasek jest elastyczny i cienki, a klamerka nieduża, czasem miałam problemy z zapięciem – pasek wyślizgiwał się z palców.

Klamerka paska od Polar Ignite 2 / fot. Dziewczyna Endorfina

Tarcza zegarka fitness Polar Ignite 2

Na zdjęciach widać, że tarcza zegarka, jak na kobiece nadgarstki, może początkowo wydawać się spora, więc jeśli do tej pory miałyście tylko opaski fitness albo smartbandy możecie być zaskoczone. Ale to tylko pierwsze wrażenie, bo łatwo przywyknąć. Zegarek nie przeszkadza nawet pod mankietem koszuli.

Średnica tarczy wynosi 43 mm, ale wyświetlacz w stosunku do niej jest relatywnie mały. Odpowiada za to czarna obwódka (widoczna na zdjęciach), która zmniejsza miejsce na wyświetlane treści.

Wyświetlacz jest kolorowy, płaski i przede wszystkim dotykowy – a właśnie tej funkcji bardzo mi brakuje w zegarku sportowym Polar Vantage M2.

Tarcze zegarka

Funkcja zmiany tarczy zegarka Polar Ignite 2 / fot. Dziewczyna Endorfina

W menu mamy możliwość zmiany tarczy, ale uwaga niech Was nie zwiedzie nazwa tej zakładki, bowiem nie chodzi tu o znaną ze smartwatchy „prawdziwą” zmianę tarcz, kiedy mamy do dyspozycji setki zupełnie odmiennych wzorów. Nic podobnego.

Ustawienia tarczy znajdują się w dwóch miejscach, jest to tak samo dziwne, jak i niewygodne. Klikając w „Tarcze zegarka”  mogę dodać tylko elementy, które będą pokazywały się na wyświetlaczu, np. godzina, dzienna aktywność, całodobowy pomiar tętna, nightly recharge, przewodnik fit spark, imię i inne.

Z kolei rodzaj tarczy (analogowa bądź cyfrowa) zmienimy w ostatniej z zakładek „Ustawienia”.

Mamy do wyboru cztery tarcze analogowe:

Tarcze analogowe Polar Ignite 2 / fot. Dziewczyna Endorfina
 • Klasyczne
 • Art. Deco
 • Lizaki
 • Perły

oraz cztery tarcze cyfrowe:

Tarcze cyfrowe zegarka fitness Polar Ignite 2 / fot. Dziewczyna Endorfina
 • Symetria
 • Minuty pośrodku
 • Małe sekundy
 • Sekundy na małej tarczy.

Dodatkowo zmienimy wygląd tarczy, poprzez ustawienie dominującego koloru spośród ośmiu dostępnych:

 • czerwony
 • pomarańczowy
 • żółty
 • zielony
 • niebieski
 • fioletowy
 • różowy
 • brzoskwiniowy.

Smartwatch Polar Ignite 2 – sterowanie i obsługa

Łączenie zegarka Polar Ignite 2 z telefonem / fot. Dziewczyna Endorfina

Sterowanie dotykowe jest wygodniejsze i szybsze niż przyciskami, zwłaszcza kiedy nie można niczego zarzucić responsywności zegarka.

Jeśli obawiamy się, że przez przypadek w trakcie treningu uruchomimy niechcący jakąś funkcję, z pomocą przychodzi nam możliwość blokady ekranu.

Osoby przyzwyczajone do sterowania dotykowego, a dzisiaj jest to standardem w zegarkach inteligentnych, będą miały problem, aby przesiąść się na zegarek ze sterowaniem manualnym. Sterowanie dotykowe jest po prostu bardzo wygodne.

Wyświetlacz działa płynnie, tzn. kolejne widoki przerzucają się bez zacinek, ale często w czasie uruchamiania wybranej funkcji złapałam się na tym, że trzeba kilka razy kliknąć w ekran, bo czułość zegarka jest średnia.

Zegarek posiada jeden przycisk, a klikając go wchodzimy do menu.

Przyciskiem wchodzimy do menu Polar Ignite 2 / fot. Dziewczyna Endorfina

Polar Ignite 2 funkcje

Jakie funkcje inteligentne posiada zegarek fitness Polar Ignite 2? Są to najbardziej podstawowe funkcje z możliwych i zaraz się o tym przekonacie.

Menu otwiera zakładka „Trening”. To tu znajdziemy wiele dyscyplin sportowych.

Dyscypliny sportowe w Polar Ignite 2

Profil sportowy „bieganie” Polar Ignite 2. W zestawie dyscyplin mamy do wyboru wiele różnych rodzajów biegu, np. na orientację, czy bieg terenowy / fot. Dziewczyna Endorfina

Pierwsze miejsce zajmuje na liście „trening”, ale o tym chciałabym opowiedzieć Wam szczegółowo w dalszej części wpisu, bo jak przystało na zegarek fitness jest o czym mówić. Dalej mamy „Serene” czyli ćwiczenia oddechowe.

Ćwiczenia oddechowe

Ćwiczenia oddechowe Serene w Polar Ignite 2 / fot. Dziewczyna Endorfina

Po wejściu w zakładkę „Serene” ustawiamy czas trwania ćwiczeń oddechowych oraz czas fazy wdechu i wydechu. Zabawa polega na uspokojeniu oddechu poprzez dopasowanie tempa wypuszczanego powietrza do sekundnika na zegarku.

Timer

Timery w Polar Ignite 2 / fot. Dziewczyna Endorfina

„Timery” to miejsce, gdzie włączymy stoper, który będzie liczył czas np. pokonanego okrążenia, ale jeśli zamierzamy wykonać np. 22 minutowy AMPRAP crossfitowy, to w opcjach „odliczanie czasu” ustawimy odliczanie 22 minut w dół.

Kolejną zakładką są zestawy tarcz, o których opowiedziałam Wam już wcześniej, a więc przechodzimy od razu do testu fitness.

Polar Ignite 2 fitness test

Test fitness Polar Ignite 2 / fot. Dziewczyna Endorfina

Przedostatnią funkcją w menu zegarka Polar Ignite 2 jest Fitness test.

Fitness test jest sprawdzianem dla naszej kondycji i pozwala oszacować naszą maksymalną wydolność tlenową w trakcie odpoczynku, czyli VO2 max. Jak przeprowadzić test fitness Polar oraz jak nasza kondycja wypada na tle innych kobiet i mężczyzn dowiecie się z krótkiego poradnika Polara.

Ustawienia

Na końcu znajduje się ikonka śrubki:

– ustawienia ogólne (łączenie i synchronizacja, całodobowy pomiar tętna, tryb samolotowy, maksymalna jasność podświetlenia, okresowe wyłączenie powiadomień, powiadomienia z telefonu, sterowanie muzyką, jednostki metryczne, język, powiadomienia o braku aktywności, wibracje, oznaczenie nadgarstka lewy czy prawy na którym nosimy zegarek, satelity pozycjonujące, informacje o zegarku – tutaj zresetujemy ustawienia i przywrócimy fabryczne)

Zegarek fitness z GPS Polar Ignite 2 / fot. Dziewczyna Endorfina

– dane osobiste (masa ciała, wzrost, data urodzenia, płeć, informacja o treningach – jaki stopień profesjonalizmu, cel aktywności, preferowana długość snu, maksymalne tętno, tętno spoczynkowe, V02max,)  

– ustawienia zegarka (alarm, tarcza zegarka, godzina, data, pierwszy dzień tygodnia).

Polar Ignite 2 powiadomienia z telefonu

Powiadomienia na smartwatchu Polar Ignite 2 / fot. Dziewczyna Endorfina

Z widoku podstawowego tarczy przesuwając palcem:

– w górę wejdziemy do podglądu wiadomości,

– w dół klawisze skrótowe np. włączony alarm

– w prawą i w lewą stronę dostęp do m.in. sterowania muzyką, statusu aktywności, prognozy pogody, tętna, nightly recharge, po stuknięciu palcem w tarczę np. z prognozą pogody rozwinie się lista z prognozą na najbliższe dni

Prognoza pogody na wyświetlaczu zegarka Polar Ignite 2 / fot. Dziewczyna Endorfina

Z pozycji zegarka nie mamy możliwości ani odpisania na wiadomość, ani prowadzenia rozmowy przez smartwatch. Funkcje komunikacyjne w zegarku Polar Ignite 2, czyli połączenia i wiadomości, są bardzo ograniczone.

Oznacza to, że przy odczytywaniu wiadomości nie obejrzymy wysyłanych zdjęć, nie zadzwonimy zegarkiem, a odbierając połączenie przez kliknięcie słuchawki na tarczy zegarka i tak będziemy musieli wziąć do ręki telefon, aby prowadzić rozmowę.

Smartwatch Polar Ignite 2 informuje nas też o tym, aby wstać i się poruszać, przypomina o dbaniu o sylwetkę i ćwiczeniach.

Powiadomienia o uzupełniającym treningu. Wysyłane informacje przez Polar Ignite 2 motywują do działania, skoro nawet zegarek już wie, że powinniśmy zadbać o sylwetkę pora się ruszyć 😉 / fot. Dziewczyna Endorfina

Aby przejść do szczegółów należy kliknąć na środek tarczy, wtedy zobaczymy propozycję ćwiczeń. Polar Ignite 2 jak wspomniałam jest fajnym kompanem treningowym, bo będzie przypominał nam o wykonaniu wybranego planu treningowego.

Możecie taki plan za darmo włączyć w serwisie Polar Flow. Na poniższym nagraniu zobaczycie, jak to zrobić.

Serwis Polar Flow, w którym bezpłatnie możemy wybrać plan biegowy, a zegarek Polar Ignite 2 przypomni nam o ćwiczeniach.

W tym przypadku był to 20 minutowy trening core – gotowy zestaw ćwiczeń. Ćwiczenia są nazwane, opisane, a pokazuje je symboliczna ikonka ludzika. Zestaw ćwiczeń znajdziecie też po wejściu przyciskiem do zakładki „Trening” – „Trening core”.

Polar Ignite 2 uparcie daje mi do zrozumienia, że czas popracować nad sylwetką. Wskazówki jak widać, wzięłam do serca 😉 / fot. Dziewczyna Endorfina

Polar Ignite 2 profile sportowe

Dyscypliny sportowe wybieramy i ustawiamy w aplikacji Polar Flow. Dlatego, jeśli nie widzicie na liście dyscyplin w zegarku swojej ulubionej, zerknijcie do aplikacji i włączcie ją wybierając:

 • „profile sportowe”
 • + w prawym górnym rogu.
Wspinaczka w pomieszczeniu jest jedną z dostępnych dyscyplin sportowych w zegarku Polar Ignite 2 / fot. Dziewczyna Endorfina

Zobaczycie bardzo długą listę, z której możemy wybrać maksymalnie 20 dyscyplin, oczywiście później listę można edytować. Chodzi o to, aby mieć pod ręką te dyscypliny, z których korzystamy najczęściej, np. trening siłowy, HIIT czy bieganie.

Ćwiczenia na mięśnie brzucha – propozycja treningu Polar Ignite 2 / fot. Dziewczyna Endorfina

Lista dyscyplin sportowych jest naprawdę bardzo długa i znajdują się w niej nie tylko tak popularne sporty jak bieganie czy jazda rowerem, ale mamy tu też m.in:

 • orbitrek
 • ergometr
 • aqua fitness
 • badminton
 • różnego rodzaju biegi (np. w terenie, na orientację)
 • boks
 • jazdę na rolkach, deskorolce, łyżwach
 • jogę
 • kettlebell
 • narciarstwo
 • pilates
 • gry zespołowe (np. siatkówka, piłka nożna, ręczna, koszykówka)
 • squash
 • spinning
 • tenis stołowy
 • trening funkcjonalny
 • wspinaczkę (na zewnątrz i w pomieszczeniu)
  i wiele innych.
Trening HIIT czyli intensywny trening interwałowy znajdziemy w aplikacji Polar Flow w Profilach sportowych. Po dodaniu automatycznie pojawia się w Polar Ignite 2 / fot. Dziewczyna Endorfina

Po wyborze, dodane dyscypliny sportowe automatycznie pojawią się w zakładce „Trening” w zegarku.

Sportowcy i miłośnicy aktywności fizycznej docenią na pewno sportowe możliwości zegarka fitness Polar Ignite 2. Zegarek automatycznie wykrywa styl pływacki, mierzy tętno, dystans, a także czas odpoczynku, z kolei jeśli wybierzemy trening core zobaczymy gotowe zestawy ćwiczeń.

Na bieżąco możemy podglądać wyniki ćwiczenia w Polar Ignite 2 / fot. Dziewczyna Endorfina

Docenić trzeba także wspomniany wcześniej planner biegowy, z którego można skorzystać bezpłatnie zakładając konto w serwisie Polar Flow (jest kompatybilny z aplikacją Polar Flow). Przez serwis możemy również połączyć zegarek z telefonem.

A jakie statystyki treningu pokaże zegarek i aplikacja?

Zegarek Polar Ignite 2 pokazuje liczbę spalonych kalorii, a także źródła energii, które wykorzystaliśmy w trakcie treningu / fot. Dziewczyna Endorfina

Z perspektywy miłośnika sportu pożyteczne jest wskazanie źródeł energii, z których czerpiemy uprawiając sport. Po co nam te dane i jak możemy je wykorzystać?

Dzięki tej wiedzy będziemy mogli zaplanować trening w taki sposób, aby zoptymalizować nasz cel, np. jeśli chcemy schudnąć, a podczas treningu widzimy, że głównie spalamy węglowodany, a nie tłuszcz może to być dla nas wskazówką, aby przemyśleć plan treningowy i coś zmienić.

Trening mięśni brzucha w Polar Ignite 2 / fot. Dziewczyna Endorfina

Z kolei, kiedy zależy nam na kondycji i poprawie wytrzymałości, a zegarek cały czas pokazuje, że spalamy tłuszcz, może trzeba ruszyć tyłek i ćwiczyć intensywniej.

Analiza treningu Polar

Podczas treningu na tarczy zegarka (w zależności od wyboru dyscypliny) otrzymujemy informacje na temat np. dystansu, tempa, czasu trwania treningu, spalonych kalorii i tętna (max, min, śr.), natomiast po treningu zegarek postara się o to, abyśmy mieli co analizować.

Dostarcza nam dane dotyczące spalonych makroskładników, obciążenia kardio, stref tętna, po bieganiu zobaczymy też wskaźnik running index, strefy prędkości, rytm biegu, wysokość n.p.m. jak zmieniała się trasa, czas, w którym pokonywaliśmy okrążenia (jedno okrążenie to 1km).

Prędkości pokonanych okrążeń zarejestrowane przez Polar Ignite 2 / fot. Dziewczyna Endorfina

Sprawdzimy na jakim etapie naszego biegu biegliśmy najszybciej, a kiedy najwolniej, da nam to obraz zarówno naszej kondycji i całego biegu, ale też będzie wskazówką, co można poprawić, a co udoskonalać.

Więcej statystyk w aplikacji Polar Flow

A to tylko kropla w morzu statystyk, jakie zapiszą się w aplikacji Polar Flow. O ile można mieć niedosyt jeśli chodzi o funkcje inteligentne, tak w przypadku ilości dostarczanych danych Ignite 2 spisuje się na medal.

Czego mi brakuje? Polar Ignite 2 to zegarek fitness, więc byłoby super, gdyby poza podstawowymi pomiarami jak tętno i VO2max potrafił zmierzyć EKG i ciśnienie. Nie jest to wymysł, bo takie możliwości daje nam chociażby Fitbit Sense (zobacz recenzję amerykańskiego smartwatcha do 1000 zł) a także nowy smartwatch Samsung Watch 4 Classic.

Trening mięśni brzucha z zegarkiem Polar Ignite 2 / fot. Dziewczyna Endorfina

Analiza pomiarów różnych urządzeń Polara

A teraz spójrzmy na pomiary zarejestrowane podczas leśnego spaceru przez Polar Ignite 2 (aplikacja Polar Flow) i porównajmy najważniejsze z nich z zegarkiem sportowym Polar Vantage M2 (aplikacja Polar Flow) i sensorami tętna Polara: pasem H9 (aplikacja Polar Beat) oraz Verite Sense (aplikacja Polar Beat).

Trening na powietrzu

No i tu zaczynają się schody. Spójrzcie tylko jak zegarki i sensory mierzą tętno oraz spalone kalorie.

Polar Ignite 2, Polar Vantage M2, Verite Sense i H9 urzadzenia Polara – porównanie pomiarów

Każde z urządzeń pokazuje zupełnie inny wynik. Pomiary wykonane przez sensory tętna są do siebie zbliżone, bo różnica w kaloriach wynosi niecałe 30 kcal a więc niewiele, z kolei różnica w najwyższym tętnie kosmetyczna. Natomiast jeśli porównamy wyniki z sensorów z zegarkiem Polar Ignite 2 (zobacz Test Polar Vantage M2) okaże się, że smartwatch przegrywa.

Spójrzcie na różnicę średniego tętna między Ignite 2 a Verite Sense, no i kolosalna różnica w spalonych kaloriach. Jednak na tym nie koniec, bo to przekłada się także na wykorzystany procent źródeł energii – 10% jeśli chodzi o spalone tłuszcze.

Polar Ignite 2, Polar Vantage M2, Verite Sense i H9 urzadzenia Polara – porównanie pomiarów

W aplikacji Polar Beat nie mamy możliwości podglądu % węgli i białka, należy pewnie domyślać się, że podczas spaceru nie mogliśmy spalić białka, więc reszta energii, poza tłuszczem pochodziła z węglowodanów.

Ale to jeszcze nic. Porównajcie najwyższe tempo Ignite 2 z maksymalnym tempem sensorów. Tak duże różnice w pomiarach nie powinny się zdarzać w tak profesjonalnych urządzeniach jak zegarki Polara. Być może problemem jest miejsce czyli las i GPS, który mógł gubić zasięg, jak to bywa w zegarkach. Ale mimo wszystko jeśli biegamy po lesie i chcemy trening przeprowadzić w określonym tempie Ignite 2 utrudnia nam to zadanie.

Rejestr ćwiczeń w zegarku Polar Ignite 2, aby podejrzeć nasze postępy wystarczy kliknąć w tarczę zegarka / fot. Dziewczyna Endorfina

Trening w pomieszczeniu

Znacznie lepiej sytuacja wygląda podczas ćwiczeń w pomieszczeniu.

W czasie 40 minutowego treningu siłowego sensor tętna Polar Verite Sense pokazał spalone 303 kcal, w tym 33% tłuszczu, tętno maksymalne 158 ud/min, a tętno średnie 127 ud/min. Co na to zegarek Polar Ignite2? Spalonych kalorii jest mniej – 261, średnie tętno zbliżone – 120 ud/min, maksymalne również 157 ud/min.

Poniżej wrzucam screeny z aplikacji Polar Beat (Polar Verite Sense) i Polar Flow (Polar Ignite 2) z danymi po 20 minutowym treningu na orbitreku. Znaczącą różnicę widać w spalonych tłuszczach, zegarek pokazuje, że z całej puli spalonych kalorii, aż 60% były to tłuszcze, sensor nie jest tak łaskawy i wskazuje, że tłuszcze nie dobiły nawet do 50%. Ładnie pokrywają się nie tylko pozostałe pomiary, ale także czas spędzony w poszczególnych strefach tętna.

Po lewej stronie pomiar z aplikacji Polar Beat (sensor Verite Sense), po prawej z aplikacji Polar Flow (zegarek fitness Polar Ignite 2)

Polar Ignite 2 czy warto?

Pozytywnie zaskoczył mnie w Ignite 2 interfejs, responsywność i sterowanie, które np. w zegarku Polar Vantage M2 (zobacz recenzję zegarka Polar Vantage M2) uważam za anachroniczne i niewygodne.

Zalety zegarka Polar Ignite 2

Co może się podobać poza obsługą i bogatą analityką i zapleczem (apka i serwis)? Proste i czytelne menu oraz niezbędne funkcje. Często w pełni nie wykorzystujemy możliwości smartwatcha, a Polar Ignite 2 daje nam podstawowy standard. Przyznam się, że na co dzień nie korzystam np. z ćwiczeń oddechowych poza sprawdzeniem tej funkcji.

Wycieczka piesza jest jednym z dostępnych w zegarku Polar Ignite 2 profili sportowych / fot. Dziewczyna Endorfina

Jeśli chodzi o wygląd to jak zwykle świetny, miękki pasek, który podnosi komfort użytkowania i wyświetlacz. Charakteryzuje się większą odpornością na zarysowania niż w Polar Vantage M2, jest jaśniejszy, kolorowy, dotykowy, a w czasie słonecznej pogody nie traci na czytelności.

Wady Polar Ignite 2

Czego brakuje? Jak wcześniej wspomniałam, fajnie byłoby gdyby poza całodobowym pomiarem tętna, zegarek mierzył EKG i ciśnienie. Jeśli chodzi o funkcje inteligentne szczególnie nie brakuje mi niczego. Chodzi o to, że braku żadnej z nich nie odczułam jakoś dotkliwie, ponieważ codziennie z nich nie korzystam. Najważniejsze są dla mnie pomiary treningowe, ach, jeśli mam wrzucić kamyczek do ogródka to powiem, że jak na kobietę przystało przydałaby mi się funkcja „Znajdź mój telefon”, bo w gąszczu najpotrzebniejszych rzeczy w torebce, telefon trudno odszukać.

Prognoza pogody zawsze pod ręką, a raczej na ręce w smartwatchu Polar Ignite 2 / fot. Dziewczyna Endorfina

Co zawodzi? Nieprecyzyjne pomiary podczas aktywności na powietrzu. Wyniki jak widzieliście różnią się z tymi z pasa Polar H9 oraz sensora tętna Verity Sense (recenzja Polar Verite Sense wkrótce na moim blogu).

Najbardziej przekonują mnie wyniki z sensorów (co lepiej mierzy tętno pas czy zegarek?) i powiem wam, że nawet podczas treningu wygodniej jest założyć pas czy sensor tętna na ramię i ćwiczyć z kettlami niż w trakcie treningu obawiać się o szkiełko zegarka.

Smartwatch dla sportowca?

Jeśli szukasz smartwatcha, który będzie Twoją przepustką do multimediów, który da dostęp do map, aparatu, nagrywania, płatności zbliżeniowych, odpisywania na wiadomości i wykonywania połączeń Polar Ignite 2 nie spełni tych oczekiwań, ale jeśli funkcje inteligentne nie są dla Ciebie tak ważne jak analityka treningu – smartwatch Polara będzie dobrym kompanem treningowym, z zastrzeżeniem, że do jego pomiarów podczas aktywności na powietrzu trzeba podchodzić sceptycznie.

Dziewczyna Endorfina

wcześniejsze wpisy

Comments

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swoje imię

poprzednie wpisy