Huawei Watch GT Runner vs Huawei Watch GT 3! Test

Czym różnią się Huawei Watch GT Runner i Huawei Watch GT 3, czy warto przesiadać się na Huawei Watch GT Runner kiedy używamy Huawei Watch GT 3? Porównamy też menu, funkcje oraz ceny!

Huawei Watch GT Runner vs Huawei Watch GT 3 wyświetlacz

Nowość Huawei (przeczytaj pełny test Huawei Watch GT Runner!) występuje tylko w rozmiarze koperty 46 mm, natomiast model Huawei Watch GT 3 zarówno w wersji 42 mm oraz 46mm. W Runnerze mamy powtórzone rozwiązania znane z modelu Huawei Watch GT 3 46 mm, a więc możemy się spodziewać, że otrzymamy wyświetlacz AMOLED, o przekątnej 1,43 cala (przy mniejszej kopercie GT 3 – 1.32 cala) i rozdzielczości 466×466 pikseli.

Huawei Watch GT Runner z prawej strony i Huawei Watch GT 3 z lewej strony / fot. Dziewczyna Endorfina

W oczy rzucają się spore różnice w designie i użytych materiałach. Ramka w Runnerze wykonana jest z polimeru natomiast w GT 3 ze stali nierdzewnej. Na kopercie w obu zegarkach znajdują się dwa przyciski fizyczne (w smartwatchu Huawei Watch GT 2 Pro też mieliśmy dwa przyciski, ale koronka miała tylko funkcję przycisku, zobacz porównanie Huawei Watch GT Runner vs Huawei Watch GT 2 Pro).

Górne pokrętło posiada nie tylko funkcję przycisku, ale możemy nim kręcić przeglądając kolejne plansze i jest to bardzo wygodne rozwiązanie znane zarówno w GT 3, jak też w GT Runner. Zobacz, jak to wygląda na nagraniu.

Runner kupujemy w komplecie z paskiem silikonowym. Jest to smartwatch sportowy, przeznaczony dla osób, które uprawiają sport i cenią sportowy styl. W przypadku GT 3 mogliśmy wybierać różne wersje: na bransoletach, na paskach skórzanych oraz silikonowych.

Design Huawei Watch GT 3 jest bardziej uniwersalny, pasuje zarówno na siłownię, na wyjście ze znajomymi czy do pracy, do tego mogliśmy wybierać w ogromie darmowych tarcz, które w przypadku GT Runner mają zacięcie głównie sportowe, dynamiczne, ostre i wyraźne, bądź czarne kolory.

Huawei Watch GT Runner z prawej strony i Huawei Watch GT 3 z lewej strony / fot. Dziewczyna Endorfina

Huawei Watch GT 3 vs Huawei Watch GT Runner cena

Spójrzmy, jak przedstawiają się ceny popularnych smartwatchy Huawei z linii GT:

 • Huawei Watch GT 2 Pro kosztuje na stronie producenta obecnie 899 zł (!). Jeśli jesteś ciekawy, czy warto kupić ten smartwatch do 1000 złotych przeczytaj moją recenzję „Najlepszy z serii GT!”.
 • Huawei Watch GT 3 w wersji najdroższej (w chwili premiery było to 1399 zł) kosztuje 1199 zł. Natomiast wersja Huawei Watch GT 3 Active 42 mm – 1049 zł, a model Active o kopercie 46 mm poniżej tysiąca złotych (999 zł.). Zobacz, jakie funkcje posiada smartwatch Huawei Watch GT 3.
 • Huawei Watch GT Runner 46 mm jest nowością wycenioną na stronie producenta na 1299 zł.
Huawei Watch GT Runner z prawej strony i Huawei Watch GT 3 z lewej strony / fot. Dziewczyna Endorfina

Różnice w specyfikacji smartwatchy Huawei Watch GT 3 i Huawei Watch GT Runner

Oba smartwatche pracują na systemie Harmony OS, ich pamięć wewnętrzna to 4 GB i żaden z tych smartwatchy nie posiada wejścia kart SIM. W obu zegarkach mamy taką samą pojemność baterii czyli 455 mAh, a jej żywotność w smartwatchu Huawei Watch GT 3 46 mm oraz Huawei Runner 46 mm sięga 14 dni. Natomiast Huawei Watch GT 3 42 mm – 7 dni, a to i tak dużo.

Od lewej: Huawei Watch GT2 Pro, Huawei Watch GT 3, Huawei Watch GT Runner / fot. Dziewczyna Endorfina

Watch GT Runner jest duży, koperta jest gruba, a obudowa wygląda solidnie. Mimo to, że jest duży, jest lekki! I to czuć, kiedy biegamy, skaczemy czy ćwiczymy na siłowni. Huawei Watch GT Runner waży ok. 38.5 g (bez paska), trójka o wielkości średnicy 46 mm waży 42.6 g, natomiast Watch GT3 42 mm – 35 gramów.

Różnice w wykonaniu, budowie i wyglądzie / fot. Dziewczyna Endorfina

Oba smartwatche zostały wyposażone w system nawigacji. W smartwatchu Huawei Watch GT 3 jest to GPS (Global Positioning System) natomiast w modelu Huawei Watch GT Runner zastosowano bardziej precyzyjny system GNSS (Global Navigation Satellite Systems), który jeszcze dokładniej pokazuje nasze położenie. Mamy też NFC oraz Bluetooh w Huawei Watch GT Runner 5.2, z kolei w smartwatchu Huawei Watch GT3 – Bluetooth 5.1

Tył smartwatchy Huawei Watch GT 3 i Huawei Watch GT Runner / fot. Dziewczyna Endorfina

Jeśli chodzi o czujniki to Runner posiada:

 • żyroskop
 • akcelerometr
 • czujnik geomagnetyczny
 • pulsometr optyczny
 • nie może pochwalić się sensorem temperatury obecnym w GT3

Huawei Watch GT 3 oraz Huawei Watch GT Runner posiadają wbudowany mikrofon oraz głośnik, nie różnią się też stopnień wodoszczelności, która w obu smartwatchach jest na poziomie 5 ATM.

Dyscypliny sportowe Runner / fot. Dziewczyna Endorfina

Sterowanie w smartwatchu Huawei Watch GT Runner i Huawei Watch GT 3

Jeśli znasz produkty Huawei i lubisz sterowanie w smartwatchach tej firmy to będziesz mile zaskoczony i szybko opanujesz obsługę Runnera, ale jeśli liczyłeś na zmiany, to niestety przyjdzie czekać dłużej. Runner to Twój pierwszy smartwatch Huawei? Menu jest intuicyjne, a interfejs łatwy i przyjazny więc na pewno szybko załapiesz, o co chodzi, bo w tym menu nie da się pogubić.

Sterowanie oraz interfejs są takie same w smartwatchu Watch GT3 oraz Watch GT Runner.

Huawei Watch GT Runner z prawej strony i Huawei Watch GT 3 z lewej strony / fot. Dziewczyna Endorfina

Watch GT 3 vs Watch Runner menu

W poniższym nagraniu zobaczycie, jak wygląda menu i funkcje smartwatcha Huawei Runner:

O premierze smartwatcha Runner było głośno. Jeśli śledzisz na bieżąco nowinki technologiczne to wiesz, że zapowiedzi słyszeliśmy od dłuższego czasu. Czekaliśmy na polską premierę zegarka, bo każdy z miłośników marki, chciał zobaczyć nowe dziecko Huawei! Czy menu jest konkretnie zmienione, a nowe funkcje przełomowe? Oceńcie sami.

Co nowego w Huawei Watch GT Runner?

Ocena zdolności treningowych Huawei Watch GT Runner / fot. Dziewczyna Endorfina
 • pomiar progu mleczanowego, czego nie było w Watch GT 3
 • fajnym dodatkiem jest ocena zdolności biegowych (RAI – Running Ability Index), Runner podaje szacunkowe określenie czasu pokonania dystansu 5, 1O km, półmaratonu i maratonu w oparciu o nasze wyniki treningowe i sprawność fizyczną
 • w rejestrze ćwiczeń mamy większy tytułowy obrazek dyscypliny
 • dodatkowa plansza z kropkami tworzącymi okręg, mająca na celu zobrazować nam, ile czasu w ciągu dnia byliśmy aktywni, a ile pozostawaliśmy w bezruchu (to te przypominajki „Wstań i poruszaj się”)
 • plan treningowy do włączenia w aplikacji Huawei Zdrowie
 • odświeżony wygląd niektórych zakładek, np. kompas, stoper
 • przyjemna niespodzianka w postaci planszy z trzema kółeczkami: czas regeneracji, jaki dobrze jest przeczekać do następnego treningu, poziom obciążenia treningowego a także indeks treningu
 • możliwość wgrywania map w formatach GPX, TCX, KML
Huawei Watch GT Runner z lewej strony i Huawei Watch GT 3 z prawej strony / fot. Dziewczyna Endorfina

Czego brakuje w smartwatchu Huawei Watch GT Runner?

Podobnie jak w smartwatchu Huawei Watch GT3, Runnerem także nie odpiszemy na wiadomości. Alternatywą jest korzystanie z gotowych szablonów odpowiedzi, które edytujemy w aplikacji Huawei Zdrowie. Producenci Watch GT Runner odpisywanie na wiadomości i odczyt wiadomości potraktowali po macoszemu.

Watch GT 3 i Watch GT Runner posługują się tym samym systemem Harmony Os i nie obejrzymy na tarczy smartwatcha przesłanego zdjęcia ani uśmiechniętej buzi. Tak, Huawei Watch GT Runner nie wyświetla emotikon.

Dla kogo Huawei Watch GT Runner?

Huawei Watch GT Runner na nadgarstku / fot. Dziewczyna Endorfina

Huawei Watch GT Runner to smartwatch dla osób aktywnych, którzy szukają kompromisu pomiędzy trendami a funkcjami inteligentnymi (brak aparatu, płatności zbliżeniowych itd.).

Jeśli masz smartwatch Huawei Watch GT 3 albo GT 2 Pro i zastanawiasz się, czy przesiąść się na nowy model, zastanów się, co chcesz tym osiągnąć?

Runner jest modnym, nowym zegarkiem z pięknym dużym i wyraźnym wyświetlaczem, świetnie się nim steruje, ma nowe zastosowania, jak GNSS, świetną baterię, jest bardzo wygodny i niezwykle lekki, ale jeśli potrzebujesz zegarka o dużo większych możliwościach niż Huawei Watch GT 3 to zaczekaj na kolejny model, albo jeśli marzysz o smartwatchu Huawei i nie chcesz czekać na następne nowości, zaczekaj aż opadnie kurz po premierze Runnera, wtedy na pewno upolujesz coś w lepszej cenie niż 1299 zł na model Watch GT Runner.


Jeśli interesują Cię inne porównania smartwatchy zajrzyj do innych testów:

Dziewczyna Endorfina

wcześniejsze wpisy

Comments

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swoje imię

poprzednie wpisy