Huawei Watch GT Runner vs Polar Ignite 2 – który wybrać?

Zestawiam ze sobą Huawei Watch GT Runner i Polar Ignite 2 z dwóch przyczyn: choć łączą je sportowe aspiracje, to wszystko inne dzieli. Który zegarek dla najbardziej uniwersalny i czy urządzenia multisportowe zawsze wymagają wyrzeczeń?

We wcześniejszych moich wpisach mogliście przeczytać test Huawei Watch GT Runner, a także recenzję zegarka Polar Ignite 2, dlatego ten wpis nie ma na celu ani omówienie szczegółowej specyfikacji obu zegarków, ani ich funkcji. Jeśli zależy Wam na ich poznaniu zapraszam do wcześniejszych tekstów, które znajdziecie w kategorii „Smartwatche i opaski fitness”.

Huawei Watch GT Runner i Polar Ignite 2 / fot. Dziewczyna Endorfina

Huawei Watch GT Runner dla kogo?

Huawei Watch GT Runner jest modelem smartwatcha z linii GT z wyraźnym ukłonem w stronę amatorów sportu. Chyba bardziej niż poprzednie smartwatche, to właśnie zadaniem Runnera jest namieszanie w świecie biegaczy i wszystkich, którzy bez sportu nie wyobrażają sobie dnia.

Watch GT Runner to zegarek na silikonowym pasku: kopertę posiada dużą, a wyświetlacz czytelny nawet w słońcu, design wyraźnie sportowy, a do tego kilka bajerów, jak RAI czy oznaczenie progu mleczanowego. Trudno oprzeć się wrażeniu, że po paru wersjach GT 3 (eleganckich i casualowych) Huawei stawia na smartwatch sportowy.

Tył zegarka Huawei Watch GT Runner i Polar Ignite 2 / fot. Dziewczyna Endorfina

Polar Ignite 2 to smartwatch? Jednak nie do końca

Huawei Watch Gt Runner i Polar Ignite 2 są pewnymi hybrydami, kompromisem między smart a sport, ale w inny sposób. Watch GT Runner wzbogacony jest o pewne funkcje sportowe, ale nadal więcej w nim smartwatcha (mimo braku wielu funkcji inteligentnych, obecnych, choćby w smartwatchu TicWatch Mobvoi, zobacz test Mobvoi TicWatch E3)  i to może podobać się osobom, które uwielbiają zegarki inteligentne, lubią bawić się nimi, zmieniać tarcze, rozmawiać przez zegarek, używać smartwatcha zamiast telefonu.

Natomiast zegarek fitness Polar Ignite 2 jest wyjątkowy z całkowicie odwrotnych powodów. Nie jest to już tylko zegarek sportowy, ale jeszcze nie jest to smartwatch. Myślę, że jest to dobra propozycja dla osób, które korzystały z zegarka sportowego, ale chcą czegoś innego, bardziej nowoczesnego, ale nie potrzebują smartwatcha.

Prognoza pogody w zegarkach Huawei Watch GT Runner i Polar Ignite 2 / fot. Dziewczyna Endorfina

Huawei Watch GT Runner czy Polar Ignite 2 co wybrać?

Jeśli używaliście kiedyś zegarków sportowych, np. Garmin Instinct, Polar Vantage M2 (zobacz test Polar Vantage M2), Casio G-Shock wiecie, że wyglądają one zupełnie inaczej, są jakby urządzeniami innej generacji. Nie każdemu, kto marzy o zegarku sportowym spodoba się korzystanie z takiego zegarka, szczególnie jeśli przywykł do smartwatcha. Więcej w nich sportu mniej kolorowych bajerów, a różnice widać nawet w sterowaniu – w smartwatchach wyświetlacze są dotykowe, w zegarkach sportowych rzadziej.

Polar Ignite 2 wychodzi naprzeciw tym, którzy lubią obsługiwać zegarek za pomocą dotykowego wyświetlacza, ale jeśli chodzi o poważniejsze funkcje inteligentne, to świadomie z nich rezygnuje i stawia na analitykę oraz rozbudowaną aplikację.

Pytanie, czego potrzebujemy i który z zegarków będzie odpowiadał naszym wymaganiom, potrzebom, ale także przyzwyczajeniom. Tak jak Huawei Watch GT Runner to smartwatch, który puszcza oka do miłośników sportu, tak Polar Ignite 2 „ma czym” wkupić się w łaski fanów smartwatchy.


Jeśli interesują Cię inne porównania smartwatchy zajrzyj do innych testów:

Dziewczyna Endorfina

wcześniejsze wpisy

Comments

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swoje imię

poprzednie wpisy