Huawei Watch GT 3 Pro: test pięknego smartwatcha z EKG!

Test Huawei Watch GT 3 Pro – czyli pierwszego smartwatcha Huawei z EKG! Dla kogo jest Huawei Watch GT 3 Pro, na jakie funkcje możemy liczyć, co zawodzi, a co zachwyca! Zapraszam na recenzję Huawei Watch GT 3 Pro.

Huawei Watch GT 3 Pro Elegant / fot. Dziewczyna Endorfina

Huawei Watch GT 3 Pro wkracza na rynek

Przyznam, że po premierze smartwatcha Huawei Watch GT 3 nie wierzyłam, że Huawei wypuści na rynek ładniejszy smartwatch od GT 3. Wydawało się to niemożliwe.

Model na złotej bransolecie, z pięknym, wyraźnym i dużym wyświetlaczem AMOLED, niezłą baterią, całodobowym pomiarem tętna, saturacji i mnóstwem ślicznych tarcz zapierał dech w piersiach (zobacz test Huawei Watch GT 3).

Huawei Watch GT 3 vs Huawei Watch GT 3 Pro (z prawej strony) / fot. Dziewczyna Endorfina

Kilka miesięcy temu spod skrzydeł Huawei wybiegł GT Runner (zobacz jak wygląda smartwatch do biegania Huawei), po którym kurz jeszcze nie opadł, a firma zapowiedziała nowy smartwatch z linii GT!

Jedno było pewne, jeśli nowy smartwatch Huawei ma wpisywać się w serię GT, musiało to oznaczać, że przejmie od swoich poprzedników to, co najlepsze, no i tak się stało.

Huawei Watch GT 3 Pro to smartwatch kompletny. Zarówno pod względem wyglądu, jakości wykonania, pomiarów oraz funkcji.

Na filmiku poniżej zobaczycie z bliska wykonanie smartwatcha, tarcze, menu, nowe funkcje, pokazuje też jak Watch GT 3 Pro mierzy EKG.

Huawei Watch GT 3 Pro czyli droga biżuteria dla wymagających

Huawei Watch GT 3 Pro na bransolecie / fot. Dziewczyna Endorfina

W zestawie Huawei Watch GT 3 Pro otrzymujemy:

 • zegarek
 • dokumentację
 • dysk ładujący na kablu USB
 • dodatkowe ogniwa do bransolety

Powiem wprost: smartwatch Huawei Watch GT 3 Pro wygląda nieziemsko, w rzeczywistości piękniej niż na nagraniach czy zdjęciach.

Huawei Watch GT 3 Pro ceramiczna obudowa i piękne przyciski / fot. Dziewczyna Endorfina

Nanoceramiczna, biała obudowa ze złotymi akcentami oraz biała ceramiczna bransoleta w połączeniu z eleganckim zapięciem jasno dają nam do zrozumienia, że ten zegarek aspiruje do klasy premium. Do tego wyświetlacz AMOLED 1.32″, pokryty szafirowym szkłem, ozdobny, stalowy żebrowany bezel, koronka ceramiczna z metalowym przyciskiem.

Tył zegarka wypełnia wysokoprzepuszczalne szkło szafirowe.

Mamy do czynienia z luksusem, a ten luksus nie tylko kosztuje, ale i waży. Zegarek lekki nie jest – waży 50 gramów (bez bransolety) i kosztuje w przedsprzedaży 2399 zł (a słuchawki Freebuds Lipstick dostaniesz za złotówkę! Zobacz ofertę producenta).

Huawei Watch GT 3 Pro ładowanie / fot. Dziewczyna Endorfina

Huawei w linii GT dużą uwagę zwraca na wykonanie i dbałość o szczegóły, o czym mogliśmy się przekonać sprawdzając Huawei Watch GT 3 Elegant. Już poprzednim modelom trudno było cokolwiek zarzucić, ale GT 3 Pro stawia poprzeczkę bardzo wysoko – zarówno konkurencji, jak też dla przyszłych modeli tej serii.

Huawei Watch GT 3 Pro specyfikacja

Huawei Watch GT 3 Pro pracuje na systemie HarmonyOS / fot. Dziewczyna Endorfina

Rozmiar: 42,9 mmx 42,9 mm x 10,5 mm
Długość ceramicznej bransolety: 130-190 mm
Waga: 50 g bez paska
Wyświetlacz: 1.32 cala AMOLED
Koperta: Ceramika + szkło szafirowe
Wodoodporność: IP 68, 5 ATM, możliwość nurkowania do 30 metrów
Łączność: GPS, NFC, Bluetooth
Głośnik: tak
Mikrofon: tak
Ładowanie: 5V, 2A

Huawei Watch GT 3 Pro sterowanie, obsługa, menu

Huawei Watch GT 3 Pro pokazuje nam stopień regeneracji organizmu / fot. Dziewczyna Endorfina

Smartwatchem sterujemy za pomocą dwóch przycisków i dotykowego ekranu. W zależności od tego, jaki rodzaj menu wybierzemy (czy lista czy siatka), będziemy używać częściej pokrętła lub wyświetlacza.

Przycisk górny pełni funkcję przycisku i pokrętła. Klikając go wchodzimy do menu, natomiast kręcąc przewijamy listę z zakładkami.

Huawei Watch GT 3 Pro Elegant czyli smartwatch Huawei z ceramiczną bransoletą i szafirowym szkłem / fot. Dziewczyna Endorfina

Dolny przycisk automatycznie przeniesie nas do konkretnej funkcji bez potrzeby przeglądania menu. Możemy wybrać taką, której używamy najczęściej, np. ćwiczenia. Dolny przycisk przyda nam się także przy pomiarze EKG, o czym później.

A jakie mamy funkcje w nowym smartwatchu Huawei?

Huawei Watch GT 3 Pro funkcje

Huawei Watch GT 3 Pro menu / fot. Dziewczyna Endorfina

Miniaturki funkcji wyglądają identycznie, jak w poprzednich smartwatchach Huawei. Przy wyborze listy, jako układ ekranu głównego, pierwsze cztery zakładki, które zobaczymy dotyczą sportu i są to:

 • ćwiczenia,
 • rejestr ćwiczeń,
 • status ćwiczeń,
 • próg mleczanowy,
Huawei Watch GT 3 Pro dodawanie dyscyplin sportowych/ fot. Dziewczyna Endorfina

Huawei Watch GT 3 Pro ćwiczenia

W smartwatchu Huawei Watch GT 3 Pro mamy do dyspozycji ponad sto dyscyplin sportowych i niektóre z nich znajdują się bezpośrednio w zakładce „Ćwiczenia”. Możemy ją edytować, tzn. usuwać i dodawać inne dyscypliny, a służy do tego kafelek „Dostosuj”.

Huawei Watch GT 3 Pro Zdrowe Życie / fot. Dziewczyna Endorfina

Jeśli usuniemy jakąś z dyscyplin, trafi ona bezpośrednio do zbioru i stamtąd w każdej chwili będziemy mogli ponownie ją przywrócić. Jak dodać nowe dyscypliny sportowe, aby mieć je na liście ćwiczeń? Wybieramy „Dostosuj” i klikamy plusik.

Następnie zaznaczamy kwadracik przy wybranej dyscyplinie i akceptujemy polem OK. Dzięki temu wybrana dyscyplina sportowa pojawi się na naszej bazowej liście.

Huawei Watch GT 3 Pro ćwiczenia / fot. Dziewczyna Endorfina

Dyscypliny sportowe w smartwatchu Huawei

Aby łatwiej było znaleźć naszą ulubioną dyscyplinę sportu, zostały one podzielone na grupy:

 • „podstawowe” – m.in. pływanie w basenie, nurkowanie, jazda na nartach, wędrówka piesza;
 • „w pomieszczeniu” – m.in. spinning, stepper, aerobik, joga, pilates, trening funkcjonalny, boks, karate, poręcze gimnastyczne;
 • „taniec” – m.in. taniec brzucha, taniec jazzowy, taniec latynoski, balet;
 • „zabawa” – m.in. jazda na rolkach, hula hop, rzutki, jazda konna, puszczanie latawców, przeciąganie liny, schody, bieg przeszkodowy, wędkarstwo;
 • „sport” – m.in. badminton, tenis stołowy, tenis, bilard, kręgle, siatkówka,piłka ręczna, baseball, hokej, piłka plażowa, squash;
 • „wodne” – m.in. żeglarstwo, kajakarstwo, wioślarstwo;
 • „zimowe” – m.in. łyżwiarstwo, curling, biatlon, saneczkarstwo;
 • „ekstremalne” – m.in. jazda na deskorolce, wspinaczka skałkowa, skok na bungee, bieg na orientację, wyścigi samochodowe.

Huawei Watch GT 3 Pro plany i kursy biegowe

Huawei Watch GT 3 Pro kursy biegowe / fot. Dziewczyna Endorfina

W zakładce „Ćwiczenia” czekają na nas gotowe kursy biegowe oraz plany. Należy je jednak wcześniej włączyć w aplikacji Huawei Zdrowie, bo to z nią współpracuje Huawei Watch GT 3 Pro.

Huawei przygotował 13 kursów biegowych o różnym poziomie zaawansowania. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, bo o ile biegi podstawowe przeznaczone są dla osób, które zaczynają biegać, albo wracają do biegania po kontuzjach, to biegi na tempo albo interwałowe ucieszą biegaczy zaawansowanych.

Huawei Watch GT 3 Pro tarcze do wyboru w aplikacji Huawei / fot. Dziewczyna Endorfina

Opis każdego z kursów biegowych rozwinie się po kliknięciu w symbol z literką „i”. Mamy oznaczoną trudność biegu, rozpisane poszczególne etapy biegu z czasem trwania oraz ogólną informację na temat kursu.

Kursy biegowe są świetną propozycją dla osób znudzonych bieganiem, nie mających pomysłu na urozmaicenie biegu, dla tych, którzy nie lubią biegać, bo bieganie im się dłuży, dla początkujących, aby polubili biegać, a zaawansowani żeby doskonalili swoje umiejętności, wytrzymałość i szybkość.

Rejestr i status ćwiczeń w Huawei Watch GT 3 Pro

Huawei Watch GT 3 Pro rejestr ćwiczeń / fot. Dziewczyna Endorfina

Każdy nasz trening zapisuje się w Rejestrze ćwiczeń i jeśli chcemy poznać jego szczegóły wystarczy, że klikniemy taką zakładkę w menu smartwatcha.

W zależności od rodzaju treningu przeczytamy tam różne dane, np. jeśli biegamy na dworze możemy liczyć na mapkę trasy, dane ogólne: dystans, czas i kalorie, informacje o prędkości, krokach, wysokości, tętnie, strefach tętna, a jeśli pozwoliliśmy smartwatchowi na normalizację tętna po biegu, zobaczymy także wykres z tętnem regeneracji.

Dodatkowo mamy wykres tempa, kadencji oraz informacje dotyczące obciążenia treningowego, poziomu regeneracji i VO2 max.

Huawei Watch GT 3 Pro analiza treningu / fot. Dziewczyna Endorfina

Informacje odnośnie naszej obecnej dyspozycji treningowej znajdziemy w „Statusie ćwiczeń”:

 • wskaźnik zdolności biegowych i porównanie z innymi osobami w podobnym wieku i płci
 • obciążenie treningowe z ostatnich 7 dni
 • indeks treningu
 • pozostały czas do pełnej regeneracji
 • obecne VO2max
 • przewidywane czasy do ukończenia 5km, 10km, półmaratonu i maratonu

Funkcje życiowe smartwatcha Huawei Watch GT 3 Pro

Huawei Watch GT 3 Pro EKG / fot. Dziewczyna Endorfina

Kolejne cztery zakładki w widoku listy dotyczą życiowych funkcji naszego organizmu:

 • tętno
 • EKG
 • SpO2
 • temperatura skóry

Huawei Watch GT 3 Pro posiada funkcję całodobowego pomiaru tętna, opcję EKG i zmierzenia poziomu saturacji, a także czujnik temperatury skóry.

Huawei Watch GT 3 Pro EKG – jak zmierzyć?

Huawei Watch GT 3 Pro zmierzy EKG i powiadomi nas o dostępności wyniku w aplikacji Huawei Zdrowie / fot. Dziewczyna Endorfina

Żeby skorzystać z tej funkcji należy na liście menu odnaleźć czerwone kółeczko z ikonką serca i symbolem elektrokardiogramu. Jeśli klikniemy, pokaże nam się obrazek z instrukcją, jak wykonać EKG w Huawei Watch GT 3 Pro.

Należy przez 30 sekund trzymać palec na dolnym przycisku, ale nie należy go wciskać, ponieważ taki ruch automatycznie wyłączy pomiar.

Huawei Watch GT 3 Pro EKG mierzymy trzymając palec na przycisku / fot. Dziewczyna Endorfina

Pod symbolem śrubki kryje się informacja o tym, że pomiar wykonany zegarkiem ma charakter poglądowy i nie należy traktować go jako urządzenia medycznego.

Zegarek musi być założony na nadgarstek, a palec znajdować się na przycisku. Po 30 sekundach na tarczy zegarka pojawi się informacja, że wynik EKG odbierzemy w aplikacji Huawei Zdrowie.

Wystarczy otworzyć aplikację Huawei Zdrowie, przejść do pola „Serce” i w rubryce „więcej danych” kliknąć wynik.

Wynik EKG możemy pobrać w aplikacji Huawei Zdrowie / fot. Dziewczyna Endorfina

Teraz będziemy musieli zaakceptować zgody i dopiero wtedy zobaczymy listę z naszymi wynikami EKG. Po kliknięciu w wybrany pomiar, zobaczymy raport EKG, który można udostępnić np. przez e-mail.

Co jeszcze znajdziemy w menu Huawei Watch GT 3 Pro?

Huawei Watch GT 3 Pro portfel – funkcja niedostępna / fot. Dziewczyna Endorfina

Poniżej funkcji z serduszkiem znajdują się znane z poprzednich modeli zakładki:

 • zdrowe życie,
 • rejestr aktywności,
 • sen (Huawei TreSeen 5.0+),
 • kalendarz miesiączkowy,
 • stres
 • ćwiczenia oddechowe.

Wykres „rejestru aktywności” przedstawia dzienną liczbę pokonanych kroków, aktywność (zalecane 5 sesji treningowych w ciągu tygodnia, np. marsz, bieg), a także przekonamy się, czy wstawaliśmy z miejsca co najmniej raz na godzinę.

Huawei Watch GT 3 Pro prognoza pogody/ fot. Dziewczyna Endorfina

W menu znalazły się również funkcje dotyczące obsługi połączeń, jak rejestr połączeń i kontakty oraz skrzynka odbiorcza. Nie zabrakło też zakładki obsługującej muzykę, jest barometr, kompas, prognoza pogody, a także portfel (funkcja nie jest aktywna).

W wyposażeniu smartwatcha są także stoper, minutnik oraz alarm. Huawei Watch GT 3 Pro posiada latarkę, znajdź mój telefon oraz obszerną zakładkę z ustawieniami.

Huawei Watch GT 3 Pro pomiary

Huawei Watch GT 3 Pro trasa / fot. Dziewczyna Endorfina

Huawei Watch GT 3 Pro jest najładniejszym smartwatchem jaki miałam i najlepiej wykonanym, a jak to cudo radzi sobie z pomiarami?

Wyniki, które pokazał smartwatch Huawei Watch GT 3 Pro porównałam z poprzednim modelem – Huawei Watch GT 3 oraz sensorem tętna Polara. Analiza biegania zaskoczyła mnie pozytywnie, ponieważ – poza wyraźną różnicą w liczbie spalonych kalorii – między sensorem tętna, większych anomalii nie widać.

Huawei Watch GT 3 Pro ekskluzywne tarcze / fot. Dziewczyna Endorfina

Zbieżność pomiarów zarejestrowanych przez smartwatch z sensorem tętna Polara to najlepsza rekomendacja (O różnicach między pomiarami wykonywanymi przez sensory tętna a zegarki pisałam w tekście: Pas czy zegarek? Zobacz co lepsze!) !

BIEGANIEHUAWEI WATCH GT 3 PROHUAWEI WATCH GT 3POLAR H9
Czas trwania40:08 min40:05 min40:20 min
Dystans5,04 km5,06 km5,13 km
Średnie tempo7:587’557:51 min/km
Najszybsze tempo5:335’335:52 min/km
Średnia prędkość7,53 km/h7,55 
Kalorie429409348 kcal
Tętno średnie137134138 ud/min
Tętno maksymalne165166168 ud/min
Kadencja średnia141140 
Kadencja maks.162168 
Wysokość najniższa155187,2 
Wysokość najwyższa176,9207 
Kroki56605616 
Różnica wysokości42,768,1 
Zejście łącznie44,278 
VO2max4446 
Czas regeneracji1312 

A jak wygląda rejestr treningu w pomieszczeniu?

Analiza Huawei Watch GT 3 Pro jest obszerniejsza. Po treningu na bieżni otrzymujemy więcej danych, jednak te, które możemy porównać z pasem Polara H9 także są zadowalające! Spójrzcie tylko na pomiar tętna!

SPACER NA BIEŻNIHUAWEI WATCH GT 3 PROPOLAR H9
Czas trwania10:53 10:52
Dystans1,10km
Średnie tempo9’54
Najszybsze tempo9’48
Średnia prędkość6,06 
Kalorie93 kcal74 kcal
Tętno średnie119120
Tętno maksymalne127130
Kadencja średnia82 krok/min 
Kadencja maks.132 krok/min 
Kroki896 
Czas regeneracji11 h 

Jeśli jesteś osobą aktywną, w zestawie ponad stu dyscyplin, które oferuje smartwatch Huawei Watch GT 3 Pro na pewno znajdziesz swoją ulubioną. Wolisz jazdę rowerem niż bieganie?

Smartwatch Huawei poradzi sobie również z dynamiczną jazdą rowerem, nie gubi GPS i na bieżąco prezentuje wyniki.

ROWERHUAWEI WATCH GT 3 PROPOLAR H9
Czas trwania17:4617:52
Dystans3,45 km3,47
Średnie tempo11,65
Średnia prędkość11,65 km/h11,6 km/h
Najwyższa prędkość23,76 km/h26,7 km/h
Kalorie119107
Tętno średnie109 ud/min114 ud/min
Tętno maksymalne142 ud/min143 ud/min
Wysokość najniższa191,7 
Wysokość najwyższa209,4 
Różnica wysokości52,9 
Zejście łącznie59 
Czas regeneracji10 

W czasie treningu na tarczy zegarka na bieżąco możemy podglądać nasze postępy, sprawdzać tętno, spalone kalorie a przy tym zarządzać muzyką z pozycji smartwatcha, bez wyłączania treningu!

Huawei Watch GT 3 Pro pozytywnie zdał test sportowy. Wyniki, które znajdują się w aplikacji Huawei Zdrowie w znacznym stopniu pokrywają się z tymi, które rejestruje sensor Polar H9. A czy pomiar tętna wykonany przez smartwatch Huawei jest wiarygodny? Nie byłabym sobą, gdybym tego nie sprawdziła! Do porównania posłużyłam się ciśnieniomierzem. Co z tego wyszło? Efekty obrazuje poniższe zdjęcie!

Jak Huawei Watch GT 3 Pro mierzy tętno? / fot. Dziewczyna Endorfina

I tym razem Huawei Watch GT 3 Pro nie zawiódł. Wynik tętna widoczny na ekranach obu urządzeń wynosi 61.

Porównania wyników z pasem Polara, a tętna z ciśnieniomierzem zwiększają wiarygodność pomiarów wykonywanych przez nowy smartwatch Huawei. Bardzo mnie to cieszy, bo jak się okazuje Huawei Watch GT 3 Pro nie ląduje w grupie smartwatchy, których zadaniem jest jedynie zdobić nadgarstek, to urządzenie staje się naszym pomocnikiem.

Czy warto kupić Huawei Watch GT 3 Pro?

Huawei Watch GT 3 Pro w ceramicznej obudowie / fot. Dziewczyna Endorfina

Kiedyś usłyszałam stwierdzenie, że po co kupować smartwatch, jak są tanie opaski. O tym, czym się różni smartband od smartwatcha powiem Wam innym razem, bo to tak jakby porównać Porsche do Fiata 126p. Jeździć jeździ, ale wydajność inna.

Nie mam niestety złotych rad, bo zakup zależy od potrzeb i zasobności kieszeni. Smartwatch nie jest tanią zabawką, nie tylko ten konkretny, ale ogólnie smartwatche mają swoją cenę, zwłaszcza tak wspaniale wykonane jak ten. Jednak warto pamiętać, że ta cena nie bierze się znikąd.

Huawei Watch GT 3 Pro powiadomienia / fot. Dziewczyna Endorfina

Potrzebujecie smartwatcha, z którego funkcji będziecie korzystać? Świetnie trafiliście, bo Huawei Watch GT 3 Pro ma się czym pochwalić. Z drugiej strony, funkcje, które posiada nowy smartwatch Huawei z EKG mogą Ci nie wystarczyć, więc zależy czego oczekujesz.

Jeśli chcesz płacić zegarkiem i robić nim zdjęcia, musisz wiedzieć, że GT 3 Pro nie nauczył się tego. Wszystkie funkcje działają bez zarzutu, nic się nie zacina, przewijanie menu jest płynne, ale ten smartwatch nie zastąpi Ci telefonu.

Huawei Watch GT 3 Pro obsługuje połączenia / fot. Dziewczyna Endorfina

Posiada jednak inne zalety, do których bardzo szybko można się przyzwyczaić.

Oznaczenie progu mleczanowego, całodobowy pomiar tętna, saturacji, prowadzenie rozmów przez zegarek, obsługa (choć niepełna) powiadomień, nieziemskie wykonanie, precyzja, dbałość o szczegóły, żywotność baterii, setki pięknych tarcz, prognoza pogody i w końcu pomiar EKG to tylko część możliwości smartwatcha Huawei Watch GT 3 Pro.

Huawei Watch GT 3 Pro cena: 2399 / fot. Dziewczyna Endorfina

Huawei Watch GT 3 Pro jest godnym kontynuatorem linii GT. Widać rozwój zegarka, nowy szlif, ale też te cechy, które sprawdziły się w poprzednich wersjach.

Kumulacja funkcji, wyjątkowa dbałość o szczegóły i bardzo wydajna bateria wydają się być tym czymś, co tworzy przepis na sukces nowego smartwatcha Huawei.


Zainteresowała Cię recenzja? Zerknij też na moje inne testy smartwatchy:

Dziewczyna Endorfina

wcześniejsze wpisy

Comments

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swoje imię

poprzednie wpisy