Szukałam taniego jedzenia i znalazłam TO!

Inflacja – słowo, które w ostatnim czasie spędza sen z powiek. No bo tak: dostawy gdzieś się podziały, cukru brakuje jak drożdży w pandemii, ceny poszybowały w górę za produkty, które stały na półkach już przed inflacją i chyba będą jak wino – im starsze tym lepsze i droższe.

Nic dziwnego, że poszukujemy miejsc, gdzie można tanio kupić coś do jedzenia. Naprzeciwko tym oczekiwaniom wychodzą niektóre sklepy, restauracje, stacje paliw, hotele, pizzerie, cukiernie, które chcąc ratować jedzenie dołączyły do programu Too Good To Go: Ratuj jedzenie. Tną ceny niesprzedanych nadwyżek żywności i oferują paczki niespodzianki za prawdziwy bezcen.

Na skróty:

Jak korzystać z aplikacji Too Good To Go: Ratuj jedzenie?

Chodzi o aplikację Too Good To Go, której celem jest ograniczenie marnowania jedzenia. Podmioty, które dołączyły do programu, np. sklepy i restauracje sprzedają towar za 1/3 pierwotnej ceny. Zgodnie z założeniem, że jedzenie lepiej sprzedać za symboliczną kwotę niż wyrzucić. Bo taki los czekałby te produkty.

Korzystanie z aplikacji jest darmowe i wymaga jedynie telefonu z dostępem do Internetu.

Przykładowe oferty z aplikacji Too Good To Go

Jedzenie tanie z Too Good To Go?

Obsługa Too Good To Go jest banalna. Ściągamy ją na telefon, rejestrujemy się (np. przez mail lub konto Google – co jest bardzo wygodne) i tyle.

Wpisujemy miasto, które nas interesuje i jeśli jakiś sklep w danym momencie oferuje paczkę zobaczymy go na liście. Klikamy „rezerwuj” i odbieramy w tym sklepie w wyznaczonych godzinach. Jest też dreszczyk emocji, bo nie wiemy dokładnie, co znajdziemy w takiej paczce.

Wybieramy lokalizację, która nas interesuje.

Posiłki do oferty dodawane są przez cały dzień więc jeśli w danym momencie, aplikacja nie pokazuje nam dostępnych paczek, nic straconego, trzeba sprawdzić później. Jedyny minus jest taki, że musimy się zdyscyplinować i odebrać paczkę w wyznaczonych godzinach.

Jest to fajna opcja także na urlopie. Paczki pojawiają się wcześniej, a wyznaczone godziny odbioru są tak różne, że nawet zdążymy wrócić ze szlaku górskiego i odebrać tani posiłek w górach. W górach czy nad morzem ceny powalają, a w aplikacji Too Good To Go zawsze można upolować jakąś ciekawą paczkę i zjeść taniej.

Dziewczyna Endorfina

wcześniejsze wpisy

Comments

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swoje imię

poprzednie wpisy