Zegarki Polar do biegania? Polar Pacer Pro w akcji!

Jakie funkcje sportowe zegarka Polar Pacer Pro przydadzą się w czasie biegania? Co na bieżąco widzimy na tarczy zegarka i z jakich dodatkowych możliwości skorzystamy biegając z zegarkiem Polara?

Na skróty:

Ekran główny podczas biegania z Polar Pacer Pro / fot. Dziewczyna Endorfina

Polar Pacer Pro bieganie – podgląd na żywo

Polar Pacer Pro nie posiada sterowania dotykowego, a więc obsługujemy go przyciskami znajdującymi się wokół tarczy. Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej o tym zegarku zapraszam do przeczytania mojej recenzji zegarka Polar Pacer Pro.

Na pierwszym widoku tarczy (zdjęcie powyżej) zobaczymy kolorowy pasek z zaznaczonym poziomem tętna i strefami. Po prawej stronie ekranu wskaźnik tempa, po lewej pokonany dystans, z kolei pod spodem czas trwania biegu.

Podgląd danych na tarczy zegarka w czasie biegania / fot. Dziewczyna Endorfina

Klikając dolny przycisk z prawej strony przechodzimy do planszy pokazującej moc z którą biegniemy: maksymalną, średnią i minimalną. Kolejny widok prezentuje nam zmieniającą się wysokość terenu (wysokość maksymalną, minimalną oraz kąt nachylenia).

Jakie jeszcze pomiary na żywo otrzymujemy? Nie zabraknie poziomu tętna: maksymalne, minimalne i bieżące, a także planszy prezentującej rodzaj terenu (teren płaski), ponownie dystans oraz tempo biegu, a także dostęp do sterowania muzyką. Możemy też wrócić do widoku planszy głównej z godziną i datą.

Procent spalonych makroskładników / fot. Dziewczyna Endorfina

Jak widzicie w statystykach, do których mamy dostęp na żywo w czasie biegania, nie znajdziemy liczby spalonych kalorii. Jeśli chcemy przekonać się, ile kalorii spaliliśmy dowiemy się tego z aplikacji oraz po biegu klikając na zegarku podsumowanie treningów.

Zegarki Polara mają tę przewagę nad niektórymi markami, że pokazują poza liczbą spalonych kalorii (chociaż nie możemy śledzić tej liczby na bieżąco), procent spalonych makroskładników (tłuszcze, białka, węglowodany).

Podgląd na pomiar tętna w czasie biegania / fot. Dziewczyna Endorfina

Obsługa Polar Pacer Pro podczas biegania

 • lewy górny przycisk – podświetlenie
 • lewy dolny przycisk – wstrzymanie i kolejny raz jak wciśniemy i przytrzymamy kończymy bieg
 • prawy górny i dolny przycisk – zmieniamy planszę z danymi
 • czerwony przycisk – zaznaczamy rozpoczęcie kolejnego okrążenia, dzięki tej funkcji zobaczymy, jak układały się nasze postępy w czasie biegu i które z okrążeń pokonaliśmy najszybciej.

Funkcje biegowe Polar Pacer Pro

Ustawienia Polar Pacer Pro / fot. Dziewczyna Endorfina

Jeśli pobawimy się zegarkiem dłużej, odkryjemy, że posiada on dużo ciekawych i przydatnych funkcji. Pomijam te inteligentne, jak podgląd powiadomień czy połączeń w trakcie treningu, bo jeśli chcemy je widzieć w czasie biegania to możemy włączyć te funkcje w ustawieniach ogólnych zegarka.

W zestawie dyscyplin sportowych mamy do wyboru dużo rodzajów aktywności, a jeśli jakiejś nam brakuje należy odszukać ją w aplikacji i dodać. Bieganie włączymy klikając kolejno: „Rozpocznij trening” i „Bieganie”.

Kiedy pojawi się na ekranie dyscyplina „Bieganie”, zobaczymy na tarczy dodatkowe ikonki. Po lewej stronie na górze widzimy śrubkę, pod którą kryją się ustawienia. I jest to prawdziwą skarbnicą! No to po kolei.

Bieganie Polar Pacer Pro ustawienia

Polar Pacer Pro powrót do miejsca startu / fot. Dziewczyna Endorfina

Lista jest spora, a każdą z funkcji możemy rozwinąć, klikając czerwony przycisk. Na początku znajdują się:

 • ustawienia oszczędzania energii – po wejściu w tę opcję mamy do wyboru włączenie: częstotliwości danych GPS, pomiaru tętna z nadgarstka oraz wygaszacza ekranu.
 • Podświetlenie – zawsze włączone tak/nie
 • udostępnienie tętna innym urządzeniom – wysyłanie tętna / dodaj urządzenie
 • sugestie treningowe – podpowiedzi treningowe, np. trening obwodowy, kalistenika, trening interwałowy kardio, i in.
 • ulubione
Aby włączyć funkcję trasy powrotnej, najpierw musimy skalibrować kompas i powiem Wam, że dostarcza to niezłej zabawy 🙂 / fot. Dziewczyna Endorfina
 • tempo startowe – świetna opcja dla osób, które chcą pokonywać dystans w określonym czasie. Jak to zrobić? Ustawiamy dystans oraz czas, w którym chcemy go pokonać, np. 5 km w 20 min. Zegarek wylicza nam tempo, w tym przypadku jest to 4:00/km
 • timer interwałów – ekran timera w sesji treningowej włącz/wyłącz, ustaw timery na podstawie czasu/na podstawie dystansu
 • odliczanie czasu – ekran timera w sesji treningowej włącz/wyłącz, ustaw czas
 • trasy – trasy i cele treningowe można włączyć ze strony polar.com/flow
 • powrót do miejsca startu – włącz/wyłącz

Polar Pacer Pro test biegowy

Polar Pacer Pro test biegowy / fot. Dziewczyna Endorfina

Polar Pacer Pro jest niezłym narzędziem dla wymagających biegaczy, bo poza tym, co już Wam o nim powiedziałam, nie sposób nie wspomnieć o wisience na torcie, którą są testy sprawnościowe, a w nich test biegowy.

Test jest trudny, a jego wykonanie wymaga odpowiedniego przygotowania. Szczegółowo o tym i innych testach pisałam w osobnym wpisie „Polar Pacer Pro testy sprawnościowe„.

Dane z treningów prześledzimy w aplikacji Polar Flow oraz w zegarku w archiwum aktywności. Polar Pacer Pro posiada duże możliwości sportowe i myślę, że szczególnie biegacze je docenią.

Cena zegarka sportowego Polar Pacer Pro w oficjalnym sklepie producenta wynosi: 1399 zł.

Dziewczyna Endorfina

wcześniejsze wpisy

Comments

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swoje imię

poprzednie wpisy