Chcesz biegać z zegarkiem? Sprawdź funkcje Huawei Watch GT 3

Zapraszam Was na kolejny tekst z cyklu „Bieganie z zegarkami”. Biorę pod lupę różne zegarki i sprawdzam ich możliwości pod kątem biegania. Przekonajmy się tym razem, jakie dane w czasie biegania pokaże smartwatch Huawei i z których jego funkcji biegowych skorzystamy. Jednym słowem, jak wygląda bieganie z Huawei Watch GT 3?

Wcześniej pisałam o bieganiu z Huawei Watch Fit 2 (TUTAJ), a także o danych i pomiarach, które na bieżąco wyświetla nam ekran zegarka sportowego Polar Pacer Pro, tym razem przekonamy się, co ma nam do zaoferowania smartwatch Huawei z popularnej linii GT.

Na skróty:

Huawei Watch GT 3 bieganie na ekranie

Huawei Watch GT 3 pomiary / fot. Dziewczyna Endorfina

Smartwatche Huawei łatwo poznać, bo w oczy rzuca się ich kolorowy interfejs, intuicyjne menu i powtarzane z poprzednich modeli sterowanie.

Huawei Watch GT 3 posiada ekran dotykowy oraz pokrętło, które pełni też funkcję przycisku. Obsługujemy go używając przycisku i przesuwając palcem po wyświetlaczu (lub korzystając z pokrętła).

Do menu wchodzimy przyciskiem, następnie klikamy ikonkę „Ćwiczenia” i przesuwając palcem po wyświetlaczu wybieramy dyscyplinę „Bieganie na dworze”.

Lokalizowanie / fot. Dziewczyna Endorfina

Po rozpoczęciu biegu na tarczy zegarka pojawi się kilka plansz. Widok pierwszej z nich jest podzielony na segmenty. Na górze widzimy poziom naszego tętna, poniżej z lewej strony tempo, a po prawej dystans, na dole widzimy, jak długo trwa bieg. Wokół planszy znajduje się kolorowy okręg przedstawiający strefy tętna.

Druga plansza daje nam podgląd do kadencji, kroków oraz spalonych kalorii. Następna sprawdzi wysokość, na której się znajdujemy oraz liczbę metrów wejścia . Na bieżąco mamy podgląd także do intensywności biegu czyli faz tempa i tętna oraz obciążenia treningowego. Nie zabraknie też kolorowych animacji ludzika i grafiki z serduszkiem obrazującej tętno.

Podgląd na żywo / fot. Dziewczyna Endorfina

Przesuwając palcem w prawo i w lewo otrzymamy dostęp do odtwarzacza muzyki, informacji dot. wschodu i zachodu słońca oraz kompasu.

Ustawienia biegania w Huawei Watch GT 3

Przeglądając dyscypliny sportowe na pewno zwrócicie uwagę na ikonkę śrubki, znajdującą się przy symbolu dyscypliny. Z bieganiem jest tak samo, a co kryją ustawienia biegania Huawei Watch GT 3?

Ustawienia biegania / fot. Dziewczyna Endorfina
 • Cel: wybieramy cel biegu: dystans, czas, kalorie, brak
 • Przypomnienie – interwał, tętno (w tym miejscu możemy ustawić zakres tętna czyli strefy, w których chcemy biegać – spalanie tłuszczu, aerobowa, albo regeneracja), obciążenie treningowe (włącz/wyłącz), aktualizacje kondycji (włącz/wyłącz),
 • Podziel na segmenty – serie po (ustawiamy dystans segmentu, np. kilometr ), międzyczas ręczny,
 • Automatycznie wstrzymuj – włącz/wyłącz urządzenie automatycznie wstrzyma pomiar treningu, jeśli wykryje przerwę w ćwiczeniach, a następnie wznowi go, kiedy wznowisz ćwiczenia,
 • Trening interwałowy – ustawienie opcji interwałów (rozgrzewka, trening, odpoczynek, liczba powtórzeń, relaks), jest to bardzo ciekawa funkcja, która pozwala na ustawienie czasu trwania sprintu oraz odpoczynku między sprintami, a także liczby sprintów, które chcemy wykonać,
Funkcja ustawienia treningu interwałowego i biegania inteligentnego / fot. Dziewczyna Endorfina
 • Bieg inteligentny  – chcesz biegać na tętno? W tym miejscu mamy możliwość ustawienia naszego docelowego tętna,
 • Wyświetlaj dane – ustawienie danych, które chcemy, aby podczas biegania były wyświetlane na ekranie smartwatcha,
 • Trasy – trasy możemy importować z aplikacji Huawei Zdrowie
 • Usuń – przycisk usuwa dyscyplinę z listy

Huawei Watch GT 3 treningi i plany biegowe

Bieganie na dworze w menu Huawei Watch GT 3 / fot. Dziewczyna Endorfina

Poza wciśnięciem przycisku rozpocznij bieganie, zegarek Huawei Watch GT 3 daje nam możliwość skorzystania z przygotowanych 13 kursów systemowych oraz planów biegowych (plany należy pobrać z aplikacji).

Każdy z dostępnych treningów biegowych posiada opis zasad, więc jeśli chcemy skorzystać z któregoś z trzynastu kursów biegowych, dobrze jest wcześniej poczytać o nim, bo może się okazać, że trening, którym się zainteresowaliśmy nie jest dla nas. Kursy biegowe posiadają różny stopień zaawansowania:

 1. Podstawowy marsz/bieg 22 min
 2. Zaawansowany marsz/bieg 25 min
 3. Lekki bieg 28 min
 4. Podstawowy bieg na spalanie tłuszczu 36 min
 5. Zaawansowany bieg na spalanie tłuszczu  46 min
 6. Bieg na spalanie tłuszczu MIIT 26 min
 7. Podstawowy MAF 180 30 min
 8. Zaawansowany MAF180 46 min
 9. Bieg wytrzymałościowy aerobowy 36 min
 10. Wolny bieg długodystansowy 66 min
 11. Bieg interwałowy 29 min
 12. Bieg na tempo 26 min
Huawei Watch GT 3 treningi biegowe / fot. Dziewczyna Endorfina

Pomiary zarejestrowane w czasie biegania zapisują się w zakładce „rejestrze ćwiczeń” w smartwatchu oraz w aplikacji Huawei Zdrowie w telefonie. Dzięki temu możemy śledzić postępy treningowe, sprawdzać jak zmienia się nasza forma oraz, ile kalorii spaliliśmy i jak często ćwiczymy.

Czy wygodnie biega się z zegarkiem Huawei Watch GT 3? Jeśli zegarek ma służyć do biegania wybierajcie wersję na pasku, bo ten na bransolecie, który posiadam, nie przeszedł dobrze testu biegowego. Bransoleta luzuje się i zegarek zaczyna latać na nadgarstku, a w czasie biegania jest to bardzo niewygodne.

Poza tym design Huawei Watch GT 3 Elegant jest mało sportowy, ale świetnie dopełni oficjalny look.

Cena Huawei Watch GT 3 Active w internetowym sklepie producenta wynosi 1099 zł.

Dziewczyna Endorfina

wcześniejsze wpisy

Comments

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swoje imię

poprzednie wpisy