Realme Buds Air 3 Neo: tanie słuchawki z aplikacją!

Realme wypuszcza na rynek tanie, bezprzewodowe słuchawki do biegania z korektorem dźwięku, długim czasem pracy i ciekawym wyglądem. Czy warto kupić słuchawki za niecałe 200 zł?

Realme Buds Air 3 Neo etui ze słuchawkami / fot. Dziewczyna Endorfina

Realme Buds Air 3 Neo to bezprzewodowe i tanie słuchawki, które wyraźnie zaznaczyły na rynku swoje miejsce. Dlaczego? Nowoczesny wygląd, zestaw nakładek w trzech rozmiarach, niezły czas pracy i brzmienie. Słuchawki posiadają dedykowaną aplikację, w której możemy dostosować pasujący nam tryb brzmienia.

Spójrzmy na specyfikację i sprawdźmy, co zapewnią nam słuchawki, które kupimy w sklepie producenta za 199 zł.

Realme Buds Air 3 Neo zestaw: dokumentacja, kabel ładujący, wymienne nakładki, etui ładujące i słuchawki / fot. Dziewczyna Endorfina

Na skróty:

Realme Buds Air 3 Neo: specyfikacja

W zestawie otrzymujemy: trzy rozmiary końcówek, kabel USB-C oraz instrukcję obsługi. A co znajdziemy na pokładzie tej ważącej zaledwie 4 g. słuchawki? Biorąc pod uwagę cenę wyposażenie jest imponujące.

Polerowane brzegi słuchawek Realme Buds Air 3 Neo / fot. Dziewczyna Endorfina

Mamy dynamiczny przetwornik basowy o rozmiarze 10 mm oraz membrany polimerowe PEEK+TPU. Słuchawki posiadają zasięg do 10 metrów i obsługują łączność Bluetooth w wersji 5.2.

Budowa słuchawki ogranicza przepływ powietrza, a to wpływa zarówno na lepszą jakość dźwięku, jak i poziom wytłumienia hałasów. Wsparcie technologii sieci neuronowej wpływa na tłumienie hałasów z otoczenia, a to wszystko w cenie za 200 zł.

Słuchawki Realme Buds Air 3 Neo parują się automatycznie. Jeśli włączymy Bluetooth w telefonie i otworzymy etui ze słuchawkami przejdą one w tryb automatycznego parowania/ fot. Dziewczyna Endorfina
 • Wodoszczelność słuchawek klasy IPX5 (etui nie).
 • Wytłumienie otoczenia hałasu oparte na sztucznej inteligencji AI ENC.
 • Szybkie parowanie: otwierasz etui, wyjmujesz słuchawki i następuje parowanie z telefonem.
 • Po włączeniu trybu gier opóźnienie 88 ms.
 • Dźwięk jest przesyłany do obu słuchawek jednocześnie więc podczas oglądania filmów lub teledysków audio i wideo są zsynchronizowane.
 • Kodeki SBC, AAC
 • Wersja Bluetooth 5.2
 • Protokół Bluetooth HFP/A2DP/AVRCP

Słuchawki bezprzewodowe Realme i jakość wykonania:

Etui słuchawek Realme posiada opływowy kształt i ozdobione jest eleganckim, błyszczącym paseczkiem / fot. Dziewczyna Endorfina

Architekci słuchawek Realme Buds Air 3 Neo przyznają, że inspiracją do wykonania urządzenia w takim kształcie, jak widzimy, jest eksploracja kosmosu. Ma to także swój wyraz także w nazwach dostępnej gamy kolorystycznej słuchawek: Starry Blue oraz Galaxy White. Inaczej mówiąc niebieski oraz biały.

Realme Buds Air 3 Neo w kolorze Starry Blue / fot. Dziewczyna Endorfina / fot. Dziewczyna Endorfina

Design słuchawek jest nowoczesny i dynamiczny. Słuchawki pokryte są powłoką próżniową NCVM i trzeba przyznać, że nie tylko prezentują się ciekawie, ale też są wygodne w użytkowaniu i przy tym bardzo lekkie. Ćwiczyłam w tych słuchawkach na siłowni, a także biegałam (o ile moje tempo biegowe można zaliczyć do biegania 😉 ) i rzeczywiście komfort treningu jest duży.

Poniżej napisu firmy znajduje się dioda oznaczająca poziom naładowania baterii. Jeśli wskaźnik świeci na zielono przez 10 sekund oznacza to, że stan naładowania jest wyższy niż 20%. Jeśli widzimy kolor czerwony oznacza, że stan baterii jest niższy niż 20% / fot. Dziewczyna Endorfina

Możemy zapomnieć, że mamy zaaplikowane słuchawki w uszach, odciąć się od rozmów oraz hałasów na siłowni i skupić tylko na ćwiczeniach, bo słuchawki zadziwiająco dobrze radzą sobie z hałasami.

Dołączone do zestawu nakładki pozwalają nam na indywidualne dopasowanie wielkości końcówki do uszu. Jak widzicie niska cena słuchawek nie wpłynęła na jakość ich wykonania.

Wielkość etui / fot. Dziewczyna Endorfina

Nóżka jest dość krótka i wąska, posiada polerowane i połyskujące brzegi, co niewątpliwie spodoba się osobom ceniącym sportową elegancję. Kopułka o kształcie ergonomicznym, zakończona wygodną silikonową nakładką, pod którą kryje się zaawansowana komora dźwiękowa.

Lekko przezroczysta klapka etui / fot. Dziewczyna Endorfina

Etui wykonane jest z przyjemnego dotyku tworzywa. Konstrukcja posiada zaokrąglone brzegi, łatwo się otwiera, ale głośno „klapie”. Klapka jest wyraźnie jaśniejsza od reszty i przezroczysta, a dzięki temu możemy podejrzeć zawartość etui. Osoby o grubszych palcach mogą mieć początkowo problem z wyjęciem słuchawki z etui.

Realme Buds Air 3 Neo: czas pracy słuchawek bezprzewodowych

Jak wyłączyć słuchawki bezprzewodowe? Wystarczy schować je do etui / fot. Dziewczyna Endorfina

Tak jak wspomniałam parowanie słuchawek następuje szybko i nie powinno sprawiać problemu, nawet osobom, które nie miały wcześniej słuchawek bezprzewodowych. Jeśli Realme Buds Air 3 Neo to Twoje pierwsze słuchawki bezprzewodowe, które posiadasz pamiętaj, że (tak jak inne słuchawki z łącznością Bluetooth) trzeba je najpierw naładować.

Porównanie wielkości słuchawek / fot. Dziewczyna Endorfina

Producent zapewnia, że 10 min ładowania wystarczy aż na 120 min słuchania. Etui ze słuchawkami ładujemy za pomocą kabla USB-C, który jest dołączony do zestawu. Możemy to zrobić choćby przy pomocy powerbanka (zobacz test powerbanka 18000 mAh).

Realme Buds Air 3 Neo w trakcie ładowania / fot. Dziewczyna Endorfina

Czas pracy słuchawek wynosi 7h, ale łączny czas pracy odtwarzania z pomocą etui możemy przedłużyć do 30h. Jeśli chcemy rozmawiać w słuchawkach to będziemy mogli to robić przez 4h w słuchawkach, a jeśli skorzystamy z etui to czas rozmów wyniesie do 18h.

Czas pracy słuchawek wynosi 30 h z etui ładującym / fot. Dziewczyna Endorfina

Czy to długo? Dla porównania:

Realme Buds Air 3 Neo i sterowanie

Słuchawka bez nakładki / fot. Dziewczyna Endorfina
 • Podwójne dotknięcie: odtwarzanie/pauza, odebranie/przerwanie połączenia
 • Potrójne dotknięcie: następny utwór
 • Przytrzymanie: ściszenie (lewej słuchawka)/podgłośnienie (prawa słuchawka)

Jak brzmią słuchawki Realme Buds Air 3 Neo?

Realme Buds Air 3 Neo w uchu / fot. Dziewczyna Endorfina

Brzmienie słuchawek jest krystaliczne i można je nazwać realistycznym środkiem. Muzyka mimo wzmocnionych basów brzmi naturalnie, tworzy tło, natomiast wokal jest wzmocniony i słychać go na pierwszym planie. Ustawienia brzmieniowych preferencji możemy zmienić w aplikacji Realme Link.

Słuchawki obsługują kodeki AAC i SBC, aplikacja daje nam możliwość ustawienia własnych parametrów, takie które będą dla nas optymalne. Słuchawki obsługują też technologię dźwięku przestrzennego Dolby Atmos.

Realme Buds Air 3 Neo plusy i minusy

Etui posiada opływowy kształt, dzięki któremu łatwo schowamy je do kieszeni / fot. Dziewczyna Endorfina

Realme daje nam wyróżniający się produkt, ale decydując się na zakup słuchawek Realme Buds Air 3 Neo trzeba mieć na uwadze pewne kompromisy.

Z jednej strony mamy długi czas pracy, redukcję szumów, aplikację i krystaliczne brzmienie, a to wszystko w niskiej cenie. Na plus jest też jakość rozmów, konstrukcja słuchawki, design oraz możliwość szybkiego ładowania (10 min. wystarczy na 120 min. pracy).

Realme Buds Air 3 Neo kształt słuchawek / fot. Dziewczyna Endorfina

Z drugiej strony słuchawki nie są pozbawione wad. Komfort użytkowania jest duży, nakładki są miękkie i dopasowują się do kształtu ucha, ale jeśli spocimy się, może się zdarzyć, że słuchawka wypadnie nam z ucha. Przydarzyło mi się to zaledwie kilka razy, ale jednak.

Słuchawki utrzymują łączność do 10 metrów, ale podczas użytkowania traciłam muzykę wcześniej. Czasem zawodzi też sterowanie dotykowe.

Zamiast technologii ANC (Active Noise Cancelling) otrzymały ENC (Environmental Noise Cancellation), nie mamy w nich czujników obecności słuchawki w uchu, ani asystenta głosowego.

Bezprzewodowe słuchawki Realme Buds Air 3 Neo / fot. Dziewczyna Endorfina

Słuchawki są tanie, ale dzięki polerowanej powłoce wyglądają na dużo droższe, o czym możecie się przekonać oglądając krótkie nagranie na You Tube.

Czy warto kupić Realme Buds Air 3 Neo?

Za 200 zł dostajemy w pełni bezprzewodowe słuchawki z dotykowym sterowaniem i opcją szybkiego ładowania. Słuchawki wyglądają nowocześnie, a polerowane nóżki dodają im charakteru. Realme samodzielnie grają do 7h, a przy pomocy etui będziemy mogli cieszyć się muzyką aż do 30 godzin. Warto też wspomnieć o aplikacji, co w takiej półce cenowej jest rzadkością.

Wygląd słuchawek Realme / fot. Dziewczyna Endorfina

Realme Buds Air 3 Neo to małe i lekkie słuchawki, które mogą zachwycić eleganckim wyglądem, długim czasem pracy, zaimponować krystalicznym brzmieniem oraz wysoką jakością rozmów. To dobre i tanie słuchawki bezprzewodowe, które wypełniając niszę słuchawek do 200 zł wyróżniają się na rynku.

Jeśli chcesz w nich ćwiczyć sprawdź prawidłowe ułożenie słuchawki w uchu i wybierz właściwy rozmiar nakładki, wtedy zminimalizujesz ryzyko wypadania słuchawki w czasie, kiedy pot będzie lał się strugami.

Dziewczyna Endorfina

wcześniejsze wpisy

Comments

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swoje imię

poprzednie wpisy