Realme Watch 3 Pro: smartwatch czy opaska sportowa? Recenzja

Szukasz alternatywy dla drogich smartwatchy? Sprawdź, co oferuje Realme Watch 3 Pro i czy wersja premium popularnego smartwatcha przekona Cię.

O premierze modelu Realme Watch 3 Pro było głośno z co najmniej kilku powodów.

Po pierwsze biorąc pod uwagę zalety i jakość pomiarów modelu podstawowego (zobacz recenzję smartwatcha Realme Watch 3) jego następcy oczekiwaliśmy jak ciepłych, chrupiących bułeczek.

Smartwatch Realme Watch 3 vs Realme Watch 3 Pro / fot. Dziewczyna Endorfina

Po drugie zapowiedzi różnic między Watch 3 a Watch 3 Pro przy jednocześnie niedużej różnicy cenowej pomiędzy nimi onieśmielały, no i w końcu po trzecie jest to smartwatch budżetowy w cenie przystępnej dla większości osób.

Co znajdziemy w środku smartwatcha Realme Watch 3 Pro? Jaką nowy model Realme posiada specyfikację, funkcje i pomiary. W czym tkwi siła tego zegarka, a na czym polegają kompromisy, sprawdzimy też, czy coś zawodzi.

Na skróty:

Smartwatch Realme Watch 3 Pro wykonanie i ładowanie

Smartwatch Realme Watch 3 Pro opakowanie / fot. Dziewczyna Endorfina

Ten smartwatch zaciekawił mnie, ponieważ brakuje na rynku modeli zegarków inteligentnych tzw. środka. Mam na myśli smart zegarki, które z jednej strony dobrze radzą sobie z pomiarami, są przyzwoicie wykonane, a z drugiej strony – nie kosztują fortuny.

Brakuje modeli, które zasypałyby przepaść pomiędzy opaskami sportowymi a smartwatchami (przeczytaj recenzję smartwatcha Huawei Watch 3 Pro). Różnica cenowa między jednymi a drugimi jest ogromna i w rezultacie albo decydujesz się na opaskę fitness albo smartwatch. Przekonajmy się, czy Realme Watch 3 Pro może być takim smartwatchem środka.

Smartwatch Realme Watch 3 Pro zawartość zestawu / fot. Dziewczyna Endorfina

Informacja ogólne

Realme Watch 3 Pro występuje w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej i szarej. Spakowany jest w podłużne, białe pudełko, w którym znajdziemy ładowarkę zakończoną dyskiem z diodami oraz instrukcję obsługi. Wykonanie zegarka jak na taką półkę cenową jest dobre.

Nie mamy tutaj oczywiście ani Gorilla Glass ani szkła szafirowego, ale nie możemy tego wymagać od smartwatcha za 4999 rupii, bo na tyle został wyceniony w oficjalnym sklepie. Warto wspomnieć, że do 25 września trwa przedsprzedaż tego smartwatcha i dostaniemy go w jeszcze niższej cenie (ale nie w Polsce). Ciekawe, jak to się przełoży na cenę w Polsce. Z nieoficjalnych informacji mogę powiedzieć, że cena Realme Watch 3 Pro będzie mieścić się w granicy między 400 zł a 600 zł, a jak będzie w rzeczywistości to się okaże. Przypomnę, że wersję podstawową Realme Watch 3 kupimy do 300 zł.

Pasek Realme Watch 3 Pro / fot. Dziewczyna Endorfina

Wykonanie Realme Watch 3 Pro

Pasek smartwatcha jest silikonowy, posiada dwie szlufki i podłużne dziurki na połowie paska. Takie rozwiązanie podnosi poziom wentylacji oraz komfort użytkowania szczególnie podczas treningów.

Zwróciłam uwagę na to, że nawet po ciężkich treningu, kiedy pot leje się strumieniami pasek nie powoduje podrażnień, jest plastyczny i wygodny. Jeśli chcemy go zmienić, istnieje możliwość wypięcia paska i wymiany na inny.

Smartwatch Realme Watch 3 Pro / fot. Dziewczyna Endorfina

Mam wątpliwości, czy zapięcie i klamerka w pasku są wytrzymałe. Nie czuć ich, kiedy nosimy zegarek, ale w tym przypadku nie tylko zależałoby mi na komforcie, ale także na jakości. Zapięcie wydaje się dość delikatne i uderzenia o sztangę raczej by nie przetrwało, ale nie będę tego próbować 🙂

Ekran zegarka jest prostokątny, zakończony zaokrąglonymi brzegami. Wyświetlacz zajmuje ok. 68,7% powierzchni ekranu. Znajduje się na nim czarna otoczka, która mimo tego, że zmniejsza pole wyświetlania treści, nie wpływa na przejrzystość i czytelność. Jeśli zmienimy tarczę na inną niż czarna, przekonacie się o czym mówię.

Wokół koperty zegarka rozciąga się połyskująca, elegancka ramka. Nie zauważyłam, aby na ekranie lub ramce pojawiły się ryski.

Realme Watch 3 Pro specyfikacja:

Smartwatch Realme Watch 3 Pro AMOLED/ fot. Dziewczyna Endorfina
Wyświetlacz: AMOLED
Rozmiar ekranu: przekątna 1.78″ (4,52 cm) 325 PPI
Wymiary: 25.38 cm x 3.68 cm x 1.30 cm
Rozdzielczość: 368×448
Jasność: 500 nitów
Waga: 40,7 g z paskiem
GPS/GLONAS/BeiDou/GALILEO/QZSS
Bluetooth 5.3
Częstotliwość Bluetooth: 2402-2480MHz
Pasmo przenoszenia Bluetooth <10dBm (max)
Bateria: 345 mAh/3.85V
Wodoszczelność: IP68
Ponad 110 tarcz do wyboru
Ponad 110 trybów sportowych
Specyfikacja Realme Watch 3 Pro
Ekran Realme Watch 3 Pro / fot. Dziewczyna Endorfina

Model Realme Watch 3 Pro posiada ekran AMOLED i trzeba przyznać, że cieszy oko. Jest kolorowy i duży, choć nieznacznie mniejszy niż w modelu podstawowym.

Nie zmieniła się liczba trybów sportowych i zestawu tarcz (jest ich ponad sto), natomiast pojemność baterii jest delikatnie większa. W modelu Watch 3 Pro wynosi 345 mAh, natomiast w modelu podstawowym o 5 mAh mniej.

Wodoszczelność Realme Watch 3 Pro ponownie określona jest na poziomie IP68. Marudziłam na to testując model podstawowy, ponieważ niestety nie możemy pływać z tym zegarkiem. Po więcej szczegółów odsyłam Was na stronę producenta. Na poniższym nagraniu pokazuję model Realme Watch 3, mówię o jego wadach i zaletach:

Recenzja smartwatcha Realme Watch 3

Smartwatch Realme Watch 3 Pro menu i funkcje:

Smartwatch Realme Watch 3 Pro obsługujemy zarówno dotykowo, jak i manualnie. Do menu wchodzimy klikając przycisk znajdujący się po prawej stronie koperty zegarka. W zależności od wybranego przez nas widoku, menu rozwinie się albo w formie listy albo siatki.

Siatka wygląda efektownie, ale jeśli ją wybierzemy, musimy zdać się na naszą intuicję, ponieważ zobaczymy ikonki bez nazwy funkcji. Inaczej jest w przypadku listy, w której poszczególne zakładki układają się jedna pod drugą, a obok znajduje się podpis.

Smartwatch Realme Watch 3 Pro menu siatka / fot. Dziewczyna Endorfina

Realme Watch 3 Pro menu

Jak patrzę na ten smartwatch to widzę, że jego menu nie różni się od modelu Realme Watch 3. Jest odświeżone, wygląda nowocześnie, ale nic nowego w nim nie znajduję.

Upgrade do Pro dotyczy raczej strony technicznej urządzenia i jego wyposażenia (AMOLED, GPS) niż nowych funkcji. Zerknijcie na zakładki, z których skorzystamy wybierając smartwatch Realme Watch 3 Pro. Jest piętnaście takich zakładek:

 • Aktywność,
 • Telefon,
 • Trening,
 • Tętno,
 • SpO2,
 • Stres,
 • Sen,
 • Zapisy treningowe,
 • Oddech,
 • Alarm,
 • Pogoda,
 • Przypomnienie o wydarzeniu,
 • Zdrowie Kobiety,
 • Narzędzia,
 • Ustawienia

W pierwszej zakładce sprawdzimy swoją całodobową aktywność. Tę planszę możemy też ustawić w skrótach ekranu i mieć do niej dostęp przesuwając palcem po ekranie w lewą stronę. W podsumowaniu dziennych aktywności zobaczymy m.in. liczbę kroków, spalonych kalorii i pokonanego w ciągu dnia dystansu.

Smartwatch Realme Watch 3Pro aktywność / fot. Dziewczyna Endorfina

Realme Watch 3 Pro obsługuje połączenia.

Oznacza to, że jeśli ktoś do nas dzwoni, odbierzemy rozmowę klikając palcem na wyświetlacz zegarka, ale też bez używania telefonu, na klawiaturze smartwatcha wybierzemy numer i wykonamy połączenie. W zakładce telefon mamy dostęp do historii połączeń, częstych kontaktów i klawiatury numerycznej.

Rejestracja treningu Realme Watch 3 Pro / fot. Dziewczyna Endorfina

Inaczej wygląda sytuacja w przypadku odbierania i odpisywania na powiadomienia. Odczytamy wiadomość, ale na nią nie odpiszemy a szkoda, bo byłoby to konkurencją dla dużo droższych smartwatchy (zobacz smartwatche, którymi odpiszesz na SMS).

Smartwatch Realme Watch 3 Pro daje nam szansę rejestru ćwiczeń w ponad stu dyscyplinach sportowych takich jak np. trening siłowy, crossfit, ergometr, skakanie na skakance, trening interwałowy. I jeśli komuś brakuje motywacji, aby zacząć ćwiczyć z zegarkiem Realme ma taką szansę.

Smartwatch Realme Watch 3 Pro statystyki snu / fot. Dziewczyna Endorfina

Kolejne zakładki dotyczą pomiarów: tętna, saturacji, stresu oraz rejestracji snu. Mamy też podgląd archiwum treningów, możliwość wykonania ćwiczeń oddechowych, sprawdzenia prognozy pogody oraz skorzystania z narzędzi. Włączymy też budzik oraz przypomnienie o wydarzeniu.

Przydatną funkcją dla kobiet, znaną z modelu wcześniejszego jest „Zdrowie kobiety„. Jest to nic innego niż kalendarzyk cyklu miesiączkowego. Zamiast instalować dodatkową aplikację w telefonie, dane dotyczące cyklu uzupełniamy w smartwatchu i gotowe! Smartwatch Realme Watch 3 Pro będzie monitorował cykl.

Smartwatch Realme Watch 3 Pro archiwum treningów / fot. Dziewczyna Endorfina

Zakładka narzędzia jest zbiorem podręcznych urządzeń jak: stoper, czasomierz, latarka i odtwarzacz muzyki. Mamy też dostęp do sterowania aparatem w telefonie oraz funkcję znajdź mój telefon.

Realme Watch 3 Pro inne funkcje i ustawienia:

Smartwatch Realme Watch 3 Pro prognoza pogody / fot. Dziewczyna Endorfina

Testując smartwatch Realme Watch 3 Pro ucieszyło mnie, że firma odrobiła lekcję jeśli chodzi o responsywność ekranu. W modelu wyższym, nie ma przycinek, menu działa płynnie, plansze zmieniają się szybko, a czułość ekranu jest wysoka więc menu nie zamula. A co jeszcze oferuje nam Realme Watch 3 Pro?

W ustawieniach zmienimy tarczę na jedną z ponad stu i ustawimy jasność ekranu, uruchomimy tryb oszczędzania energii i wybierzemy widok menu (lista lub siatka). Włączymy też inne funkcje jak np. rozpoznawanie treningu, tryb DND czy AOD (Always On Display).

Zdrowie Kobiety / fot. Dziewczyna Endorfina

Po włączeniu trybu DND przychodzące połączenia i powiadomienia nie będą powodowały wibracji smartwatcha.

Z kolei dzięki AOD sprawdzimy informacje (w ograniczonym zakresie) na zablokowanym ekranie, bez jego dotykania. Są one zawsze wyświetlane na niegasnącym ekranie.

Rozpoznawanie treningu polega na automatycznym kojarzeniu naszej aktywności z określonym treningiem, np. jeśli spacerujemy zegarek zapyta, czy włączyć tryb chodzenie na dworze. Trzeba jednak pamiętać, że im więcej funkcji, tym bateria wytrzyma krócej. Zegarek przypomni nam również o regularnym wstawaniu z krzesła oraz o piciu wody. Przy moim intensywnym używaniu i włączonych wszystkich funkcjach inteligentnych oraz codziennych pomiarach aktywności bateria na jednym ładowaniu pracowała 6 dni.

Realme Watch 3 Pro funkcje / fot. Dziewczyna Endorfina

Na jakie ustawienia i funkcje Realme Watch 3 Pro możemy liczyć?

 • Zmiana tarczy,
 • Wyświetlacz (jasność, czas wł. ekranu, podnieś, aby wybudzić, AOD)
 • dźwięki i wibracje (głośność, dzwonek, intensywność wibracji)
 • trening (rozpoznawanie treningu)
 • tryb DND (włącz, planowane DND, tryb inteligentny)
 • Ogólne (Widok, Wył. zasilania, ponowne uruchomienie, reset)
 • podnieś nadgarstek żeby wybudzić ekran
 • aby wygasić ekran należy przykryć go dłonią
Smartwatch Realme Watch 3 Pro tarcza / fot. Dziewczyna Endorfina

Realme Watch 3 Pro tarcze i ustawienie zdjęcia na ekranie

Jak zmienić wygląd Realme Watch 3 Pro? Tarczę wybieramy w Galerii tarcz w aplikacji Realme Link i klikamy jej instalację. Tarcza automatycznie pojawi się w zestawie tarcz w smartwatchu, o ile nie mamy już kompletu zainstalowanych tarcz (limit 5 tarcz). Wtedy musimy jakąś odinstalować i wgrać tę, która przypadła nam do gustu.

Jak wgrać zdjęcie do smartwatcha?

Jeśli chcemy ustawić na tarczy zegarka nasze zdjęcie, wchodzimy tak jak poprzednio do Galerii tarcz w aplikacji Realme Link. W drugim wierszu klikamy „Photo” i od razu przechodzimy do kolejnego okna. W tym miejscu personalizujemy wygląd tarczy.

Zmieniamy kolor i pozycję cyfr oraz wybieramy obraz w tle. Możemy skorzystać zarówno z aparatu i zrobić zdjęcie, jak też ze zdjęć zapisanych w galerii telefonu. Wybór akceptujemy, a po synchronizacji z zegarkiem tarcza automatycznie ustawi jako główne tło na ekranie smartwatcha.

Smartwatch Realme Watch 3 Pro pomiary i treningi

Pomiar tętna / fot. Dziewczyna Endorfina

Trening obwodowy

Pomiary wykonane przez smartwatch Realme Watch 3 Pro porównałam z pasem Polar H9. Spójrzcie, jak wyglądają rejestry w obu urządzeniach.

Poniżej udostępniam screeny z aplikacji Realme Link oraz Polar Beat. Na pierwszy rzut oka widać, że aplikacja Realme daje nam dużo mniej informacji niż Polar Beat, porównajmy więc te podstawowe.

Żaden z wyników zapisanych ani w czasie treningu obwodowego ani siłowego nie pokrył się. Pas Polara pokazuje wyższe dane niż smartwatch Realme Watch 3 Pro. Zarówno jeśli chodzi o poziom tętna, jak też liczbę spalonych kalorii. Zegarek Realme Watch 3 Pro z pomiarami radzi sobie gorzej niż wersja poprzednia.

Różnica w średnim tętnie nie jest duża, ale wyraźna w tętnie maksymalnym. W rejestrze zegarka tętno maksymalne mieści się w zakresie do 170 ud/min, natomiast Polar oszacował wyższe tętno maksymalne o 7 ud/min, a to sporo, ponieważ przekraczamy wówczas zakres konkretnych stres tętna.

Spacer na dworze

A jak sytuacja przedstawia się w rejestrze aktywności na świeżym powietrzu?

Jest znacznie lepiej, bo o dziwo podobna jest nawet liczba spalonych kalorii. W przypadku rejestru chodzenia na dworze aplikacja Realme Link pokazała więcej danych niż poprzednio, uzyskamy z niej nawet informacje, których niestety nie znajdziemy w Polarze, jak kadencja, czy średnia długość kroku. Przewagą Polara jest natomiast procentowy pomiar spalonej tkanki tłuszczowej, w przypadku spaceru 50% kalorii to tkanka tłuszczowa.

Ile kcal to gramów tłuszczu? Z całej puli spalonych kalorii połowa czyli 73,5 kcal dotyczy tkanki tłuszczowej. A w jaki sposób przeliczmy ten wynik na gramy? Jeśli założymy, że 1 g. tłuszczu dostarcza nam 9 kcal okaże się, że spacerując spaliłam ok. 8 g. tkanki tłuszczowej. Dlatego nie tylko ważna jest liczba spalonych kalorii, ale także wiedza o tym, co w trakcie treningu spalaliśmy.

Realme Watch 3 Pro podsumowanie

Smartwatch Realme Watch 3 Pro pomiary snu / fot. Dziewczyna Endorfina

Dla kogo jest smartwatch Realme Watch 3 Pro? Dla osób, które chcą korzystać z podstawowych funkcji zegarka i nie przepłacać. Za kilkaset otrzymujemy kolorowy i dotykowy smartwatch, posiadający AMOLED, GPS, ponad 110 trybów sportowych i zestaw tarcz, który powiększymy o własne zdjęcia.

W wyposażeniu tego zegarka znajdziemy pomiar tętna, saturacji, stresu, ćwiczenia oddechowe, a także funkcje znane z droższych zegarków inteligentnych jak AOD oraz obsługę połączeń, które wykonamy bez użycia telefonu! Jest ładny, lekki i tani.

Dyscypliny sportowe Realme Watch 3 Pro / fot. Dziewczyna Endorfina

Nie obyło się jednak bez pewnych wyrzeczeń, które myślę, że dla większości nie będą aż tak znaczące. Czego brakuje w smartwatchu? Realme Watch 3 Pro nie posiada NFC, ani wykonania premium. Wygląda fajnie i użyte materiały są przyzwoite, ale to w zasadzie plastik i silikon. Nie ma szafirowego szkła, ceramiki, czy Gorilla Glass, choć trzeba przyznać, że miło zaskakuje jego odporność na zarysowania. Nie odpiszemy na sms, ani nie popływamy z zegarkiem, ale czy rzeczywiście będziemy korzystać z takich funkcji, musicie odpowiedzieć sobie sami.

Zdjęcie na tarczy smartwatcha / fot. Dziewczyna Endorfina

PLUSY

 • wyświetlacz AMOLED
 • możliwość wgrania zdjęcia na tarczę zegarka
 • duży ekran z możliwością włączenia Always On Display
 • responsywność
 • długi czas pracy
 • nowoczesny design
 • lekki i wygodny
 • przyzwoite wykonanie
 • GPS
 • obsługa połączeń

MINUSY

 • brak możliwości odpisywania na powiadomienia
 • brak możliwości pływania z zegarkiem
 • nie ma NFC
 • ubogie dane treningowe
Dziewczyna Endorfina

wcześniejsze wpisy

Comments

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swoje imię

poprzednie wpisy