Realme Watch 3 Pro vs Realme Watch 3? Który wybrać?

Realme Watch 3 to smartwatch, który poza niską ceną i bardzo dobrą jakością rozmów mógł pochwalić się wiarygodnymi pomiarami. Jego następca wyposażony został w AMOLED, AOD i GPS, których brakowało w modelu poprzednim. Który smartwatch Realme wygra starcie? Sprawdźmy to!

Na skróty:

Realme Watch 3 Pro i Realme Watch 3 / fot. Dziewczyna Endorfina

Specyfikacja Realme Watch 3 Pro i Realme Watch 3

O zegarku Realme Watch 3 Pro pisałam już wcześniej, wymieniając jego wady i zalety oraz poddając w wątpliwość cenę, która prawdopodobnie ma obowiązywać w Polsce (zobacz: Realme Watch 3 Pro: czy to opaska sportowa czy smartwatch? Recenzja). Zegarek Realme Watch 3 czyli wersja podstawowa kosztuje w Polsce 300 zł. Powiem Wam, jakie zauważyłam różnice między nimi i czy na któryś z tych zegarków zdecydowałabym się.

Realme Watch 3 Pro i Realme Watch 3 wyświetlacze / fot. Dziewczyna Endorfina
SPECYFIKACJAREALME WATCH 3 PROREALME WATCH 3
 Wyświetlacz:  AMOLED TFT-LCD
 Rozmiar ekranu:  1.78″ (4,52 cm)  1.8″ (4,57 cm)
 Rozdzielczość:  368×448 240×286
 Jasność:  500 nitów 500 nitów
 Waga:  40,7 g z paskiem 40 g z paskiem
 Bateria:  345 mAh/3.85V  340 mAh
 Wodoszczelność:  IP68  IP68
Specyfikacja Realme Watch 3 Pro i Realme Watch 3

Wyświetlacz AMOLED a TFT-LCD

Realme Watch 3 Pro i Realme Watch 3 zestawy / fot. Dziewczyna Endorfina

Różnica, którą widać na pierwszy rzut oka (i którą zobaczycie na poniższym nagraniu) dotyczy wyświetlaczy zegarków Realme. W modelu podstawowym jest TFT-LCD i mimo tego, że jest on większy niż w Pro, przegrywa z nim jakością i rozdzielczością.

Realme Watch 3 Pro został wyposażony w kolorowy wyświetlacz AMOLED, na którym proponowane tarcze (a jest ich ponad sto) wyglądają profesjonalnie. Niestety w przypadku obu wyświetlaczy tarcze nie są multimedialne. Oznacza to, że klikając w dane na tarczy np. w liczbę kroków nie zobaczymy statystyk.

Wyświetlacze różnią się rozdzielczością i polem do wyświetlania treści. Mimo tego, że model wyższy posiada mniejszy ekran, to jednak pole na dane jest większe niż w Realme Watch 3.

Co nowego w Realme Watch 3 Pro?

Nowością jest także funkcja AOD, z której działania nie mogliśmy się cieszyć w Realme Watch 3 (przeczytaj recenzję Realme Watch 3). Dołączmy do nowości jeszcze pojawienie się na pokładzie modelu Realme Watch 3 Pro GPS i w zasadzie na tym możemy skończyć opowiadajkę o znaczących różnicach.

Realme Watch 3 Pro wzbogacony został o delikatnie większą pojemność baterii, jest nieco cięższy niż model poprzedni oraz posiada krótszy pasek (Realme Watch 3 Pro: 140mm-220mm/Realme Watch 3: 150-230 mm).

Kolejną różnicą, którą zauważą miłośnicy tarcz, jest możliwa ich ilość do wgrania. W zegarku Realme Watch 3 Pro możemy mieć w pamięci zegarka pięć takich tarcz, natomiast w Realme Watch 3 o jedną mniej.

Realme Watch 3 Pro Zdrowie Kobiety / fot. Dziewczyna Endorfina

Interfejs Realme Watch 3 Pro został odświeżony i wygląda nowocześniej. Zmiany widać w wyglądzie zakładek oraz ilości na jednym ekranie. W modelu Watch 3 na jednym widoku wyświetlacza mieściły się trzy ikonki funkcji, natomiast w modelu wyższym mamy ich cztery. Nie oznacza to jednak, że Realme Watch 3 Pro zaskakuje nas większą liczbą funkcji, bo tak nie jest.

Jeśli chodzi o sterowanie, oczywiście jest ono dotykowe w obu modelach, ale trzeba przyznać, że Realme Watch 3 Pro działa szybciej, responsywność jest dużo lepsza niż w Realme Watch 3, a poszczególne widoki przerzuca się bez przycinek.

Realme Watch 3 i Realme Watch 3 Pro: różnice w wykonaniu i funkcjach

Realme Watch 3 Pro i Realme Watch 3 ładowarki / fot. Dziewczyna Endorfina

Na początku wspomnę, że zegarki różnią się opakowaniem i ładowarką, a więc ładowarka Watch 3 nie pasuje do Watch 3 Pro. Każda z nich posiada piny, ale w Realme Watch 3 Pro jest ona wygodniejsza, ponieważ podpięcie do okrągłego dysku jest rozwiązaniem stabilniejszym niż końcówka z wąskim portem. I to mi się podoba.

Realme Watch 3 oraz Realme Watch 3 Pro obsługują połączenia i powiadomienia więc jeśli potrzebujemy zegarka, który taką funkcję posiada to Realme Watch są dobrym wyborem. Jakość tych rozmów jest na wysokim poziomie i niczym nie różni się od popularnych modeli droższych firm. Jakość rozmów jest mocnym plusem zegarków Realme Watch 3 i Realme Watch 3 Pro.

W obu zegarkach brakuje pełnej obsługi powiadomień i przyznam, że miałam nadzieję, że Realme Watch 3 Pro umożliwi nam odpisywanie na powiadomienia, a nie tylko ich odczytywanie, które było już przecież obecne w Realme Watch 3.

Realme Watch 3 Pro i Realme Watch 3 menu / fot. Dziewczyna Endorfina

Jak wspomniałam we wcześniejszych recenzjach, zmiany Realme Watch 3 Pro dotyczą w większym stopniu wykonania, aniżeli zakresu funkcji. No bo tak: jeden i drugi zegarek Realme posiada ponad 110 trybów sportowych, ale z żadnym z nich nie popływamy, ponieważ klasa wodoszczelności tych zegarków to IP68. W modelu wyższym nic się nie zmieniło, a szkoda, ponieważ po modelu Pro można oczekiwać funkcji uprawiania sportów wodnych z pływaniem na czele.

Oba zegarki Realme zmierzą nam tętno, saturację, poziom stresu i wyrównają oddech. Jeśli ćwiczymy, zobaczymy archiwum naszych treningów, a także podsumowanie dziennej aktywności. W swoich funkcjach posiadają też coś dla kobiet czyli zakładkę Zdrowie Kobiety, a więc Kalendarzyk miesiączkowy. I trzeba przyznać, że funkcja ta wygląda i działa sensownie.

Realme Watch 3 Pro i Realme Watch 3 zakładka aktywność / fot. Dziewczyna Endorfina

Realme Watch 3 i Realme Watch 3 Pro wyposażone zostały także w standardowe narzędzia:

  • budzik,
  • stoper,
  • minutnik
  • latarkę.

Różnicą jest dostępność AOD w Realme Watch 3 Pro. Brak tej funkcji przeszkadza czasem w użytkowaniu Realme Watch 3, ponieważ ekran smartwatcha szybko gaśnie. Oba modele zegarków w swoich ustawieniach dysponują opcją DND czyli „nie przeszkadzać”.

Realme Watch 3 Pro czy Realme Watch 3?

Realme Watch 3 Pro i Realme Watch 3 / fot. Dziewczyna Endorfina

Różnic między modelami nie jest wiele i pomijając ekran AMOLED oraz GPS moim zdaniem nie są one spektakularne. Ekran Realme Watch 3 Pro wygląda zdecydowanie lepiej. Jest kolorowy, wyraźny i duży, posiada nieporównanie wyższą responsywność i nie zacina się, ale podobnie jak model poprzedni traci łączność z telefonem, choć nie dzieje się to nagminnie jak wcześniej. Model poprzedni szczególnie na posiadane funkcje i cenę jest mocnym zawodnikiem, ale tak naprawdę wybór będzie zależeć od ceny Realme Watch 3 Pro. Spójrzcie na poniższą tabelkę.

FUNKCJEREALME WATCH 3 PROREALME WATCH 3
Always On Display (AOD)taknie
Nie przeszkadzać (DND)taktak
Wykonywanie połączeńtaktak
Odbieranie połączeńtaktak
Odbieranie powiadomień taktak
Odpisywanie na powiadomienia nienie
AMOLEDtaknie
GPStaknie
Latarkataktak
Pomiar tętnataktak
Pomiar saturacjitaktak
Pomiar stresutaktak
Ćwiczenia oddechowetaktak
Kalendarzyk miesiączkowytaktak
Archiwum treningówtaktak
Treningi+110 dyscyplin+110 dyscyplin
Tarcze+100+100
Liczba tarcz w pamięci54
NFC i płatnościnienie

Decydującym argumentem przy rozstrzygnięciu czy Realme Watch 3 Pro czy Realme Watch 3 będzie cena Realme Watch 3 Pro. Wkrótce przekonamy się, ile kosztuje Realme Watch 3 Pro i czy warto go kupić. Przypomnę, że Realme Watch 3 kosztuje 300 zł i jest to kwota mocno konkurencyjna, a na ile zostanie wyceniony model Pro przekonamy się wkrótce, ponieważ premiera Realme Watch 3 Pro została zaplanowana na październik 2022.

Dziewczyna Endorfina

wcześniejsze wpisy

Comments

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swoje imię

poprzednie wpisy