Mały rozmiar – duże możliwości? Szybki test Rockbox Bold S!

Na skróty:

Głośnik bezprzewodowy do komputera, na trening i wycieczkę

Małe, przenośne głośniki przydają się nam w wielu sytuacjach i nie będę kryć, że też je lubię. Są małe, lekkie i uniwersalne. Głośnik taki możemy połączyć z laptopem, schować do plecaka, torebki, zabrać na konferencję, wycieczkę oraz w plener, kiedy chcemy ćwiczyć pod chmurką.

Głośniki bezprzewodowe Fresh 'n Rebel / fot. Dziewczyna Endorfina

Co przemawia za bezprzewodowymi głośnikami? Przede wszystkim wygoda i kompaktowy rozmiar. A jeśli do tego tkanina, która pokrywa urządzenie jest wodoodporna zyskujemy dodatkowe możliwości wykorzystania takiego grającego maleństwa, bo mimo niewielkich rozmiarów potrafią grać głośno.

Na pierwszym planie dwa głośniki Rockbox Bold X i S, z tyłu głośniki Soul / fot. Dziewczyna Endorfina

Więcej o bezprzewodowych głośnikach przeczytacie w kategorii Recenzje – inne gadżety, a teraz, chciałabym Wam przedstawić głośnik w kształcie kostki, którego brzegi nie przekraczają 10 cm! Model, o którym mówię to Rockbox Bold S firmy Fresh 'n Rebel, otrzymałam go do testów od polskiego dystrybutora marki, za co dziękuję.

O produktach i firmie Fresh ’ n Rebel

Panel sterujący głośnika bezprzewodowego F’nR Rockbox Bold S / fot. Dziewczyna Endorfina

„Fresze” to produkty holenderskie, oznaczone charakterystycznym logo kraba. Firma mieści swoją siedzibę w Rotterdamie, a w jej portfolio znajdują się urządzenia mobilne.

Nie ma tu telefonów i zegarków, ponieważ marka skupia się na sprzęcie wearables, a są to głównie słuchawki i głośniki, choć spotkamy też ładowarki bezprzewodowe „Freszy”, powerbanki i inne akcesoria. Z czym kojarzy mi się Fresh 'n Rebel?


Zawieszka, którą możemy odpiąć i przymocować głośnik Rockbox Bold S / fot. Dziewczyna Endorfina
 1. Po pierwsze z gamą kolorystyczną, w której nie znajdziemy oczywistych kolorów jak biały i czarny, co prawda holenderska marka poszerzyła kolorystykę swoich produktów o kolor ciemnoszary (Storm Grey), ale nie jest to klasyczna czerń.
 2. Po drugie z jakością i charakterystycznym wykonaniem, pełnym detali, dopracowania i dopieszczenia szczegółów. Po prostu bierzesz do ręki „Fresze” i bez względu na to, czy są to słuchawki (zobacz recenzję bezprzewodowych słuchawek Twins 1) czy głośniki od razu wiesz, że to FnR. Są to produkty charakterystyczne i wyróżniające się.
 3. Po trzecie mocno basowe brzmienie i może być to zaletą, o ile nie jest ono zniekształcone, a to już zależy od naszych preferencji. Rozwiązać ten problem pomaga aplikacja z korektorem, dzięki któremu możemy dopasować brzmienie do swoich upodobań (zerknij na test słuchawek Clam Elite).


Głośnik bezprzewodowy F’nR Rockbox Bold S posiada tryb Double Fun / fot. Dziewczyna Endorfina

Fresh 'n Rebel Rockbox Bold S wykonanie

Na pierwszy rzut oka uwagę zwracają wymiary urządzenia. Jest to kompaktowa kostka, która na spodzie posiada silikonowy panel z nazwą firmy oraz modelu i trzeba przyznać, że struktura tego panelu sprawia, że głośnik nie ślizga się.


Spód głośnika bezprzewodowego F’nR Rockbox Bold S / fot. Dziewczyna Endorfina

Na jednej ze ścianek mamy panel z okrągłymi przyciskami:

 • ON/OFF – aby włączyć głośnik, należy wcisnąć przycisk zasilania, aby wyłączyć urządzenie należy przytrzymać przycisk przez dwie sekundy,
 • Bluetooth,
 • zabezpieczone podłużną zaślepką miejsce z wejściem na kabel micro USB oraz audio.

Głośnik pokryty jest tkaniną, siateczką o gęstym splocie, której wodoodporność jest na poziomie IPX7. Oznacza to, że jeśli zabrudzimy urządzenie bez problemu opłuczemy je wodą i jak zapewnia producent, nic nie powinno mu się wydarzyć.


Panel w głośniku bezprzewodowym F’nR Rockbox Bold S: przycisk zasilania, Bluetooth, wejścia do ładowania / fot. Dziewczyna Endorfina

Głośnik posiada gumową zawieszkę, którą możemy otworzyć i zamocować w dowolnym miejscu. Konstrukcja jest szczelna i kompaktowa, brzegi zaokrąglone, a dół urządzenia posiada silikowy panel, który stanowi barierę pomiędzy podłożem a głośnikiem.

Przestrzeń ta umożliwia lepszą transmisję dźwięku, a jeśli położymy urządzenie na piasku, silikonowy spód dodatkowo głośnik ochroni przed zabrudzeniem.

W zestawie poza głośnikiem otrzymamy instrukcję obsługi oraz kabel ładujący micro USB oraz audio 3,5 mm.

Kolor Safari Red w słońcu / fot. Dziewczyna Endorfina

Bezprzewodowy głośnik parowanie i obsługa

Aby sparować głośnik z telefonem trzeba wcisnąć przycisk zasilania i w ustawieniach BT w telefonie odnaleźć głośnik Rockbox Bold S i połączyć go. Kiedy głośnik zostanie sparowany, poinformuje nas o tym charakterystycznym dźwiękiem.


Głośnik bezprzewodowy F’nR Rockbox Bold S posiada wodoszczelność klasy IPX7. Jeśli powłoka zabrudzi się, możemy ją łatwo wyczyścić / fot. Dziewczyna Endorfina

Głośnik bezprzewodowy Bluetooth obsługujemy trzema przyciskami, które umieszczone zostały na ściance głośnika:

 • plusem zwiększamy głośność
 • minusem zmniejszamy poziom głośności
 • play – odtwarzamy muzykę i zatrzymujemy

Głośnik bezprzewodowy F’nR Rockbox Bold S kolor Safari Red / fot. Dziewczyna Endorfina

Bezprzewodowy głośnik Bluetooth specyfikacja

Rockbox Bold S jest głośnikiem z linii Fresh 'n Rebel Rockbox Bold. Jest to seria małych i przenośnych głośników bezprzewodowych, a prezentowany model w rozmiarze S nie jest najmniejszy, choć myślę, że najzgrabniejszy:

Jeśli chcemy kupić tę małą kostkę, mamy do wyboru sześć pastelowych kolorów. Dla osób lubiących, jak coś do siebie pasuje, inne urządzenia „krabów” też posiadają takie kolory, więc z łatwością skompletujemy zestaw w jednakowym odcieniu. A z jakiej palety wybieramy? Z pastelowej:

 • Silky Sand
 • Dried Green
 • Dreamy Lilac
 • Safari Red
 • Steel Blue
 • Storm Grey

Głośnik posiada kształt kostki i tylko gumowa zawieszka wykracza poza jego zarys. Brzegi głośnika nie przekraczają 10 cm i muszę przyznać, że wykonanie i design sprawia, że głośnik ten, podobnie jak Rockbox Bold X nie przypomina urządzenia grającego i to też jest cechą charakterystyczną marki.

Podczas ostatniej prezentacji nowości mogliśmy się przekonać, że firma Fresh 'n Rebel traktuje swoje urządzenia jako dodatek do ubioru, albo element dekoracyjny wnętrza. Pokaz zorganizowano na wybiegu modowym. Pisałam o tym wydarzeniu w poprzednim wpisie. Było kolorowo, modnie i głośno, bo show wzbogaciły gwiazdy muzyki i mody.


Głośnik bezprzewodowy F’nR Rockbox Bold S z zawieszką / fot. Dziewczyna Endorfina

Głośnik obsługuje tryb Double Fun, posiada wbudowany mikrofon i waży 286 g. Na jednym ładowaniu gra przez około 12 h, natomiast trzeba przyznać, że jego maksymalna głośność w porównaniu z innymi małymi przenośnymi głośnikami jak Bold X oraz Tronsmart Trip czy JBL nie imponuje.

Dźwięk jest specyficzny, brakuje mi w nim rozległości. Bas jak dla mnie dominuje nad resztą pasm, co o ile wzmacnia brzmienie rockowych kawałków, tak popowym nie daje szans na przestrzenne granie.

Fresh 'n Rebel Rockbox Bold S: przenośny głośnik Bluetooth plusy i minusy

Jeśli chcesz mieć designersko wyglądający głośnik, niewielki i subtelny, który wszędzie ze sobą zabierzesz, albo postawisz na półce, aby ozdobić wnętrze pomieszczenia, to rzeczywiście RockBox Bold S jest wspaniale wykonany, zgrabny, wodoszczelny, chce się na niego patrzeć i nosić, bo jest lekki jak piórko. Do tego możemy wybrać go w jednym z sześciu pastelowych kolorów.

Struktura siateczki pokrywającej głośnik bezprzewodowy F’nR Rockbox Bold S / fot. Dziewczyna Endorfina

Z kolei jeśli zależy nam na głośnym i uniwersalnym graniu, to ta mała kostka nie ma w sobie tyle siły. Bierz siły na rozmiary chciałoby się rzec. Jeśli cena tego produktu nie przekraczałaby stu złotych myślę, że moglibyśmy mieć do czynienia z prawdziwym hitem w tej półce cenowej, ale Bold S w polskich sklepach kosztuje około 150 zł, co pomimo bezdyskusyjnej urokliwości tego gadżetu, wydaje się ceną mało atrakcyjną.

Dziewczyna Endorfina

wcześniejsze wpisy

Comments

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swoje imię

poprzednie wpisy