Huawei Watch D z pomiarem ciśnienia i EKG już w Polsce!

Huawei startuje z przełomową technologią i wypuszcza na rynek smartwatch, który poza możliwościami sportowymi, wyposażony jest w  funkcję monitorowania ciśnienia krwi oraz pomiarem EKG. Do tego niezła bateria, ładowanie bezprzewodowe, kompatybilność z aplikacją Strava i inteligenta waga za złotówkę! Będzie się działo.

Huawei Watch D / mat. prasowe Huawei

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że zegarek posiada potwierdzony certyfikat CE dla wyrobu medycznego (pisałam o tym w poprzednim wpisie).

Marka Huawei stworzyła oparty na modelu kaskadowym specjalny algorytm do pomiaru ciśnienia TruBP™, dzięki któremu margines błędu pomiaru wynosi ±3 mm Hg. Innowacyjność ta została doceniona przyznaniem Huawei Watch D europejskiego certyfikatu CE dla wyrobu medycznego.

Na skróty:

Zapowiada się hit wśród smartwatchy?

Pomiar tętna Huawei Watch D / mat. prasowe Huawei

O ile Huawei Watch D nadal nie posiada rozbudowanych funkcji multimedialnych, w tym płatności zbliżeniowych, aparatu, kalkulatora, translatora, pełnej obsługi powiadomień (dzięki którym moglibyśmy odpisywać zegarkiem i zastąpić nim telefon), to jeśli chodzi o funkcje medyczne i pomiary może być niespodzianką wśród smartwatchy.

Już Huawei Watch GT 3 Pro mógł pochwalić się monitoringiem EKG (zobacz test Huawei Watch GT 3 Pro), ale dopiero Huawei Watch D zyskał certyfikat dla wyrobu medycznego!

Choć myślę, że jednak pomiar wykonany przez zegarek, jaki by nie był należy traktować poglądowo, bo to nadal przecież tylko urządzenie i jeśli coś nas niepokoi warto udać się do lekarza.

Jak smartwatch mierzy ciśnienie krwi?

Pomiar saturacji Huawei Watch D / mat. prasowe Huawei

Zastanawiacie się jak możliwe są tak dokładne pomiary w smartwatchu? Metodologia pomiaru oparta jest na mini-pompce i ergonomicznie ukształtowanej poduszce powietrznej połączonej z rozciągliwym paskiem i motylkowym zapięciem. Dzięki temu opór powietrza jest mniejszy, a praca czujnika bardzo precyzyjna.

Innowacyjny Huawei Watch D zmierzy ciśnienie krwi / mat. prasowe Huawei

Huawei Watch D wykrywa nieprawidłową sylwetkę i ułożenie rąk podczas pomiaru, a także przypomina o regularnych pomiarach. Wszystko wskazuje na to, że jedno urządzenie mieści w sobie nie tylko zegarek i partnera treningowego, ale teraz zyskujemy także asystenta medycznego. I właśnie na ten zegarek czekałam z niecierpliwością!

Ciekawa jestem jak to wszystko działa i jak pomiary wyglądają w praktyce, czy interfejs działa płynnie, czy nie ma zawieszek i czy proces wykonywanych pomiarów przebiega sprawnie, bo przecież jest to funkcja zupełnie nowa.

Pomiar EKG i ciśnienia krwi w smartwatchu

Huawei Watch D posiada 70 trybów treningowych / mat. prasowe Huawei

Huawei Watch D zmierzy EKG. Wykrywa i informuje o zagrożeniach związanych z pracą serca, rozpoznaje rytm zatokowy, migotanie przedsionków oraz przedwczesne pobudzenia przedsionkowe i komorowe.

Pierwszy smartwatch Huawei z certyfikatem CE dla wyrobu medycznego / mat. prasowe Huawei

Aby dokonać pomiaru EKG wystarczy przytrzymać przez 30 sekund przycisk znajdujący się z boku zegarka. Wynik otrzymujemy na ekranie oraz w aplikacji Huawei Zdrowie. Za wiarygodność pomiarów odpowiadają m.in. znajdujące się pod zakrzywionym szafirowym korpusem i pokryte powłoką PVD elektrody.

Huawei Watch D specyfikacja i wykonanie

Huawei Watch D posiada ekran dotykowy oraz sterowanie przyciskami / mat. prasowe Huawei

Smartwatch Huawei Watch D może pochwalić się dużym, kolorowym i w pełni dotykowym wyświetlaczem AMOLED o przekątnej 1,65 cala. Do tego wyposażony jest w zakrzywione szkło 2,5D, rozdzielczość ekranu 456×280 pikseli i PPI 326.

Wymiary koperty wynoszą 51x38x13,6mm. Wokół znajduje się aluminiowa ramka, a w sterowaniu pomogą nam nie tylko dotykowy ekran, ale też dwa przyciski, które widzicie na poglądowej grafice.

Zegarek waży ok. 40,9 9, a jego klasa wodoszczelności to IP68.

Nowy smartwatch Huawei Watch D i nowe funkcje

Huawei Watch D na treningu / mat. prasowe Huawei

Poza pomiarem ciśnienia krwi oraz EKG, Huawei Watch D oferuje pomiar tętna, saturacji oraz szczegółową analizę przebiegu snu i jego jakości. Będziemy mieć też pod kontrolą temperaturę skóry, a także sprawdzimy poziom stresu.

Smartwatch wyposażony jest w GNSS, pozwalający na precyzyjne śledzenie pokonywanych tras na świeżym powietrzu, rozpoznaje sześć typów treningu i proponuje ponad 70 trybów treningowych.

Do tego skorzystamy z odtwarzacza muzyki, odczytu powiadomień, prognozy pogody, przypomnień i alarmów.

Huawi Watch D kiedy w Polsce i za ile?

Huawei Watch D waży ok. 40,9 9, a jego klasa wodoszczelności to IP68. W pełni naładowana bateria pozwala cieszyć się pracą urządzenia przez około 7 dni / mat. prasowe Huawei

Cena detaliczna Huawei Watch D wynosi 1799 zł i od dzisiaj kupimy go w specjalnej ofercie z inteligentną wagą HUAWEI Smart Scale 3 za 1 zł!

Waga Huawei pozwala przeanalizować skład ciała oraz uzyskać szczegółowe dane na temat swojej kondycji fizycznej. Poznamy nie tylko swoją wagę, ale też dowiemy się, co się na nią składa. Kiedy wchodzimy na wagę i otrzymujemy wynik często mylnie go interpretujemy, bo kojarzy się nam od razu z poziomem tkanki tłuszczowej.

Huawei Watch D z inteligentną wagą za złotówkę kupimy w ofercie do 27 listopada 2022 r. / mat. prasowe Huawei

Dlatego wskaźnik BMI (o czym pisałam TUTAJ) nie jest prawidłową metodą pomiaru, bo tak naprawdę osoba o wzroście np. 180 cm i wadze 100 kg może wyglądać zupełnie inaczej.  Mięśnie są cięższe niż tkanka tłuszczowa, ale są mniejsze, dlatego tak ważne jest poznanie składu ciała.

Poznamy procent tkanki mięśniowej, tłuszczowej, a także inne składowe odpowiedzialne za naszą wagę.

Promocja Huawei Watch D z wagą inteligentną trwa do 27 listopada 2022 r.

Early Bird, Black Friday i inne promocje Huawei

Early Bird, Black Friday i Cyber Monday w Huawei / mat. prasowe Huawei

Jeśli interesują Was produkty Huawei, warto zajrzeć na stronę producenta, gdzie trwa poprzedzająca Black Friday oferta Early Bird.

W pierwszym etapie promocji wzrok najbardziej przykuwa obniżka ceny telefonu Huawei Nowa 9 aż o 50%. Smartfon, który w cenie regularnej kosztuje na stronie Huawei 2299 zł w ofercie Early Bird kupimy za 1149 zł.

Od 31 października do 6 listopada w ramach tej akcji w oficjalnym sklepie producenta kupimy wybrane modele laptopów, smartwatchy, smartfonów, słuchawek i tabletów w obniżce nawet o połowę, a to dopiero początek.

Dziewczyna Endorfina

wcześniejsze wpisy

Comments

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swoje imię

poprzednie wpisy