Polar Ignite 3: Gorilla Glass, AMOLED i zobacz co jeszcze!

Firma Polar podbiła rynek pasami na klatkę piersiową do mierzenia tętna, których nikomu nie trzeba przedstawiać. Są to produkty topowe, które świetnie monitorują tętno i pomagają poprawiać formę.

Polar Ignite 3 wersje kolorystyczne / materiały prasowe Polar

Jeśli czytaliście moje wcześniejsze testy i recenzje, wiecie, że sensory tętna Polar są często punktem odniesienia, kiedy porównuję pomiary z innych urządzeń (zobacz: Pas na klatkę piersiową czy zegarek?). Jednak Polar to nie tylko sensory, ale też zegarki sportowe, które wprowadzają nas w świat pomiarów treningowych. I od razu trzeba powiedzieć, że są to zegarki specyficzne.

Na skróty:

Zegarki sportowe Polar

Zegarki sportowe Polar posiadają rozbudowaną analizę pracy naszego ciała podczas np. wysiłku oraz snu, pomogą nam w przeprowadzeniu testów, o czym przekonaliśmy się podczas pracy z modelem Polar Pacer Pro (zobacz Test biegowy, marszowy i fitness). Ale Polar puszcza też oko do miłośników smartwatchy, bo w portfolio marki znajdziemy model zegarka, będącego trochę kompromisem między „sport” i „smart”.

Mam na myśli zegarek Ignite 2, o którym pisałam poprzednio w tekście Polar Ignite 2: trzy zalety i jedna wada! I teraz wisienka na torcie, bo oto ten lifestylowy model, bardziej kobiecy, mniej „pancerny” w końcu doczekał się kontynuacji w postaci modelu Ignite 3. Czy to się uda?

Polar Ignite 3: wykonanie błyskotki

Firma Polar Electro 9 listopada 2022 w miejscowości Kempele w Finlandii przedstawiła nowy model z lifestylowej linii Ignite. Tym, co cieszy mnie najbardziej jest poprawiony wygląd zegarka. Polar Ignite 3 posiada otoczony stalową ramką i pokryty odpornym szkłem Gorilla Glass dotykowy wyświetlacz AMOLED o przekątnej 1,28″, rozdzielczości 416×416 pikseli oraz pozwalający na wyświetlanie 16 milionów kolorów.

Cieszą też w końcu aktywne widżety na tarczach zegarka. Oznacza to, że dotykając ikonek przechodzimy do takich informacji jakie wybierzemy, np. pogoda, tętno i podsumowanie aktywności. Jeśli chodzi o tarcze Polar Ignite 3, możemy zmieniać ich styl oraz kolory i podejrzewam, że wygląda to podobnie jak w modelu Polar Ignite 2.

Polar Ignite 3: dotykowy wyświetlacz AMOLED, Gorilla Glass, ramka ze stali nierdzewnej / materiały prasowe Polar

Wraz z premierą modelu Ignite 3 firma poszerzyła pakiet pasków o nowe warianty m.in. eleganckie Obsidian Crystal i Alcantara Stone. Zegarek Polar Ignite 3 występuje w czterech kolorach:

  • Greige Sand
  • Purple Dusk
  • Night Black
  • Brown Copper

Z podanej przez producenta specyfikacji wynika, że zegarek jest bardzo lekki, bo z paskiem waży 35 gramów. Na pokładzie urządzenia znajdziemy dwuzakresowy GPS, cichą wibrację, która nie obudzi domowników (trzeba przyznać, że we wcześniejszym modelach z głośnością wibracji Polar przedobrzył), baterię pozwalającą na pracę urządzenia przez 5 dni i nawet dwukrotnie szybszy procesor w porównaniu z poprzednim modelem.

Polar Ignite 3 funkcje

Zegarek Polar całodobowo rejestruje tętno oraz mierzy sen. Jego rola nie ogranicza się jednak tylko do analizy czasu, jakości i faz snu. Polar Ignite 3 obsługuje funkcję SleepWise™, dzięki której dowiemy się, w jaki sposób sen wpłynie na nasze samopoczucie kolejnego dnia. Rozszerzona funkcja monitorowania snu łączy podstawowe informacje jak czas i jakość snu z rytmem dobowym i indywidualnymi potrzebami.

Podobnie jak w poprzedniej wersji zegarka będziemy mogli skorzystać z codziennych sugestii treningowych i nowych wskazówek głosowych. Zegarek pokazuje też liczbę kalorii spalonych podczas każdego treningu oraz całej doby z podziałem na wykorzystane źródła energii (węglowodany, tłuszcze, białka).

Polar Ignite 3 (tak jak Pacer Pro) posiada możliwość wykonania testów sportowych:

  • Fitness Test
  • Test Marszowy
  • Biegowy Test Wydolności

Do tego mamy do dyspozycji ponad 150 profili sportowych, funkcję FitSpark (sugestie treningowe) i ćwiczenia oddechowe Serene.

Co nowego w zegarku Polar Ignite 3?

Polar Ignite 3 posiada nowe warianty pasków / materiały prasowe Polar

Nowością zegarka sportowego Polar Ignite 3 wskazówki głosowe podczas treningu. Nie powiem Wam jak to działa, ponieważ nie miałam przyjemności używania tego zegarka. Jeśli mieliście już do czynienia z tym modelem, koniecznie dajcie mi znać.

Mogę przypuszczać, że chodzi o coś podobnego jak w przypadku pasa Polara. Zegarek Ignite 3 posiada wbudowany głośnik, więc jeśli połączymy urządzenie z aplikacją Polar Flow podczas treningu usłyszymy komunikaty.

Ciekawa jestem jak jest w przypadku dokładności pomiarów treningowych, bo z danych technicznych zegarka oraz zapewnień producenta wynika że model Ignite 3 charakteryzuje duża precyzja. Naszpikowany jest 10 diodami o różnych częstotliwościach i 4 detektorami, które odbierają światło wracające z ciała. Z tego co widzę nie znajdziemy w tym modelu, co w sumie nie zaskakuje, nadmiaru funkcji inteligentnych, ponieważ Polar stawia bardziej na analitykę niż na multimedialność swoich urządzeń.

Polar Ignite 3 współpracuje z aplikacjami fitness takimi jak np. Strava, Adidas Running, Komoot i Nike Running Club. / materiały prasowe Polar

Jeśli chodzi o wygodę przypuszczam, że możemy być spokojni, bo komfort użytkowania poprzednich zegarków Polara utrzymuje się na najwyższym poziomie i na pewno to zostało. Paski do zegarków Polara są miękkie, giętkie, elastyczne i dobrze przylegają do nadgarstka.

Pewne jest też to, że Polar w końcu poprawił jakość ekranu, bo coś do czego można było mieć zastrzeżenia to wyświetlacze poprzednich modeli. W przypadku Ignite 3 wykonanie zapowiada się ciekawie, a lifestylowy wygląd myślę, że przypadnie bardziej do gustu paniom niż np. design Polar Pacer.

Zegarek możemy już kupić w Polsce, a jego cena startowa na stronie producenta wynosi 1599 zł.

Dziewczyna Endorfina

wcześniejsze wpisy

Comments

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swoje imię

poprzednie wpisy