Smartwatch Huawei Watch D? Tak, ale nie dla wszystkich!

Huawei Watch D pomiary / fot. Dziewczyna Endorfina

Huawei Watch D jest smartwatchem, który zyskał swoją popularność dzięki technologii, której uwieńczeniem jest certyfikat europejski CE dla urządzenia medycznego. Oznacza to, że Huawei Watch D należy postrzegać właśnie w takich kategoriach i jest to bez wątpienia duża zaleta tego smartwatcha, więcej możecie przeczytać w moim poprzednim wpisie.

Huawei Watch D jest to smartwatch, który mierzy EKG i ciśnienie krwi. Na poniższym nagraniu zobaczycie, jak to zrobić:

Nie tylko możliwości medyczne Huawei Watch D wyróżniają go spośród innych urządzeń tej marki. Kiedy kurz zachwytu opada i zaczynamy korzystać z tego smartwatcha dostrzegamy wiele więcej i niekoniecznie pozytywów. Moim zdaniem nie jest to smartwatch, który spodoba się wszystkim. Powiem Wam dlaczego.

Na skróty:

Huawei Watch D czyli smartwatch z certyfikatem dla urządzenia medycznego i pokaźnymi wymiarami

Huawei Watch D ciśnienie krwi / fot. Dziewczyna Endorfina

Smartwatch Huawei Watch D jest duży więc nie będzie wyglądał dobrze na każdym nadgarstku. Jeśli lubicie nosić koszule możecie mieć problem, aby schować go pod mankiet.

Dlatego przed zakupem tego i każdego innego smartwatcha warto pójść do sklepu i zobaczyć, jak produkt wygląda na żywo.

Huawei Watch D widok na kopertę i pasek / fot. Dziewczyna Endorfina

Huawei Watch D posiada pasek o szerokości 30 mm, grubą kopertę i w porównaniu z innymi smartwatchami tej marki nie wygląda zgrabnie:

  • wymiary koperty: 51x38x13,6mm (bez czujnika na spodzie koperty),
  • waga: ok. 40,9 g.
  • szerokość paska: 30 mm.
  • przekątna wyświetlacza: 1,64″ 
  • praca baterii na jednym ładowaniu do 7 dni

Smartwatch Huawei Watch D: piękny AMOLED, aluminiowa koperta, duży ekran z zakrzywionego szkła 2.5 D, ale mało na nim miejsca

Tarcza Huawei Watch D, która pokazuje realny obszar wyświetlania treści. Mimo dużych rozmiarów ekranu, czarna ramka, widoczna na zdjęciu znacznie zmniejsza pole wyświetlacza / fot. Dziewczyna Endorfina

Huawei Watch D posiada piękny, kolorowy i jasny wyświetlacz AMOLED, ale do tego firma już nas przyzwyczaiła przy okazji premier poprzednich smartwatchy. Tak samo jak do pokaźnego zasobu darmowych tarcz. W przypadku modelu Watch D nie zmieniło się to i nadal mamy do dyspozycji wiele darmowych tarcz Huawei.

Wyświetlacz Huawei Watch D jest duży, jego przekątna wynosi 1,64″, ale czarna obwódka na ekranie smartwatcha sprawia, że pola do wyświetlania treści jest znacznie mniej. Jeśli wybierzemy tarczę z czarnym tłem, obwódka będzie niewidoczna.

Smartwatch Huawei Watch D / fot. Dziewczyna Endorfina

Ciekawe tarcze Huawei Watch D możecie zobaczyć w moim poprzednim wpisie. Tam też pisałam o tym, jak ustawić zdjęcie na tarczy smartwatcha.

Kolejną sprawą, która zaskoczyła mnie jest pasek smartwatcha Huawei Watch D, który mnie uczulił.

Testowałam sporo zegarków Huawei i wydaje mi się, że Huawei Watch D jest jedynym smartwatchem tej marki, z którym miałam taki problem. Zobaczcie na nagraniu (od 2:28 do 3:18), jak wyglądał mój nadgarstek po dniu korzystania ze smartwatcha Huawei Watch D.

Smartwatch z ciśnieniomierzem Huawei Watch D: świetne zaplecze funkcji medycznych, ale braki w pozostałych

W menu smartwatcha Huawei Watch D nie ma funkcji, których byśmy nie znali z poprzednich modeli. Huawei Watch D pracuje na systemie HarmonyOS a więc jak się spodziewamy interfejs smartwatcha nie różni się od innych modeli tej marki. To akurat uważam za zaletę, ponieważ jeśli coś sprawdza się dobrze, nie ma potrzeby, aby to zmieniać.

W smartwatchu Huawei Watch D nie tylko nie ma nowych opcji (poza pomiarem ciśnienia krwi i EKG), ale ten model został pozbawiony choćby prowadzenia rozmów przez Bluetooth. A co jak co, rozmowy przez smartwatche Huawei były pewniakiem wysokiej jakości.

Huawei Watch D prognoza pogody / fot. Dziewczyna Endorfina

Huawei Watch D ma inne zadania i w przypadku tego modelu architekci Huawei dopieścili funkcje medyczne. Mamy tu funkcję EKG i pomiar ciśnienia krwi potwierdzone europejskim certyfikatem CE dla urządzenia medycznego i tym Huawei Watch D broni się.

Huawei Watch D rejestr ćwiczeń / fot. Dziewczyna Endorfina

Huawei Watch D opinia

Zastanawiasz się nad kupnem smartwatcha? Musisz zadać sobie kilka pytań.

Czy za cenę 1799 zł. chcesz kupić zegarek inteligentny z rozbudowanymi funkcjami medycznymi, ale pewnymi brakami w dostępności funkcji inteligentnych (np. brak prowadzenia rozmów, brak płatności zbliżeniowych, brak obsługi powiadomień)? W zegarku Huawei Watch D nie możemy również instalować aplikacji, w tym apek Huawei.

Jeśli o takim urządzeniu myślisz, Huawei Watch D spełni te oczekiwania.

Huawei Watch D smartwatch, który mierzy EKG, ciśnienie krwi, tętno i saturację. Na stronie producenta cena tego smartwatcha wynosi 1799 zł./ fot. Dziewczyna Endorfina

Ale jeśli bardziej niż na urządzeniu medycznym, które będziemy mieć na nadgarstku w postaci Huawei Watch D, zależy nam na zegarku inteligentnym z pakietem usług multimedialnych, który zastąpi telefon, albo może w ogóle chcemy mieć tani smartwatch z podstawowymi funkcjami inteligentnymi Huawei Watch D może rozczarować.

Dziewczyna Endorfina

wcześniejsze wpisy

Comments

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swoje imię

poprzednie wpisy