Tego szukaliśmy najczęściej w 2022 roku w Wyszukiwarce Petal

Petal jest mobilną wyszukiwarką opartą na sztucznej inteligencji. Narzędzie Huawei powstało w 2020 roku, ale mimo młodego stażu podbiło serca użytkowników na całym świecie. Spójrzcie na statystyki, liczbę i rodzaj zapytań, które mówią wiele o nas i zmieniającej się rzeczywistości.

Na skróty:

Podróżowanie z Mapami Petal?

Wrzesień 2022 w Tatrach 🙂 / fot. Dziewczyna Endorfina

Czas pandemii sprawił, że spędzaliśmy czas w domu, poróżowaliśmy mniej, wybieraliśmy aktywności okołodomowe, a zwiedzanie odkładaliśmy na zdrowsze czasy. Wraz z końcem pandemii sytuacja zmieniła się. Zaczęliśmy szukać okazji do podróżowania, ciekawych miejsc i atrakcyjnych ofert. W Mapach Petal najczęściej szukaliśmy:

  • zakwaterowanie – 40%
  • lotów – 30%
  • lokalizacji w miastach – 23%.
Zwiedzanie nowych miejsc, poznawanie smaków, ludzi, doświadczanie nieznanego – na to wszystko daje na szansę 2023 r. fot. Dziewczyna Endorfina

Zapytania związane z turystyką zwiększyły się czterokrotnie w stosunku do 2021 roku. Taką sytuację można tłumaczyć zakończeniem pandemii koronawirusa i chęcią podróżowania. Sprzyjała temu także ubiegłoroczna nowość, którą była współpraca narzędzi Huawei ze Skyscannerem. Możliwe stało się wyszukiwanie w Huawei ze Skyscanner tanich lotów i porównywanie ofert hoteli i opcji wynajmu samochodów na całym świecie.

Czego najczęściej szukaliśmy w Wyszukiwarce Petal?

Kolejne 365 dni nowych możliwości! / fot. Dziewczyna Endorfina

W 2022 roku wzrost transakcji zakupowych prowadzonych z użyciem tej platformy wzrósł o 200%! A trzy najczęściej odwiedzane kategorie związane z zakupami to: moda, elektronika i sport.

Nic dziwnego, że w rzeczywistości po pandemii na liście chętnie odwiedzanych kategorii znalazła się też aktywność poza domem.

„Czy jutro spadanie deszcz” było jedną z najczęściej wyszukiwanych fraz w Petal / fot. Dziewczyna Endofina

Z kolei najpopularniejszymi narzędziami w Wyszukiwarce Petal w 2022 roku były: Słownik, Tłumacz i Pogoda, co również możemy tłumaczyć powrotem do podróży i chęcią wyjścia z domu. Najczęściej wpisywanymi zapytaniami były: „czy jutro spadanie deszcz” oraz „jak jest stacja metra po francusku”.

Jak długo poświęcamy czas na wiadomości?

Smartwatch damski Huawei Watch Fit / fot. Dziewczyna Endorfina

Ponad połowa użytkowników Wyszukiwarki Petal swoją uwagę skupiała na wiadomościach codziennych i poświęcała na to średnio 10 minut, a prawie milion użytkowników śledziło mundial z Wyszukiwarką Petal. Popularnością cieszyły się kalendarze meczów, bieżące informacje o zawodnikach i aktualności piłkarskie. Wyszukiwarkę Petal można pobrać z AppGallery lub przeglądarki (zobacz instrukcję jak pobrać AppGallery), a także uzyskać dostęp do wersji internetowej.

Smartwatch Huawei Watch GT 3 / fot. Dziewczyna Endorfina

Cieszmy się podróżami, rozwijajmy swoje zainteresowania, realizujmy postanowienia i zwiększajmy aktywność fizyczną. W jej monitorowaniu pomogą nam zegarki sportowe i aplikacje, o których przeczytacie w kategorii „Recenzje”.

Jak będzie wyglądał rok 2023 w Petal, które hasła zyskają nasze największe zainteresowanie, co przykuje naszą uwagę i z których narzędzi będziemy korzystać najchętniej? Na odpowiedzi musimy zaczekać do końca roku.

Dziewczyna Endorfina

wcześniejsze wpisy

Comments

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swoje imię

poprzednie wpisy