Polar Pacer Pro: cztery zalety i jedna (spora) wada!

Blisko po roku zabawy z zegarkiem Polar Pacer Pro mogę wiele powiedzieć o jego zaletach (pomijam wszelkie pomiary, czujniki, dane fizyczne i specyfikację), ale też wadach.

Jest to zegarek wybitnie sportowy i wielu funkcji multimedialnych nie posiada. Nie wgramy aplikacji, dostępne tarcze zegarka nie są bajecznie kolorowe, brak płatności zbliżeniowych i możliwości odpisywania na wiadomości oraz maile. Wszystko co trzeba wiedzieć o tym modelu – w skrócie!

Na skróty:

Polar Pacer Pro / fot. Dziewczyna Endorfina

Prosta obsługa zegarka sportowego Polara

Zegarek posiada wbudowany GPS i zaawansowane funkcje sportowe. I na początku może się wydawać, że skoro naszpikowany jest pięcioma przyciskami, trudno będzie się zorientować w jego obsłudze, no bo tyle funkcji. Nic bardziej mylnego.

Blisko pół roku używam Pacera i uważam, że jego sterowanie jest proste. Zegarek możemy połączyć także z sensorem tętna i oczywiście z telefonem. Choć warto wiedzieć, że korzystanie z modelu Polar H10 (ćwiczymy z sensorami tętna test) nie wymaga obecności telefonu. Dane zapisują się w pamięci.

Co spalamy w czasie treningu?

Źródła energii Polar Pacer Pro / fot. Dziewczyna Endorfina

Jeśli chcesz poprawić formę i sylwetkę, a zegarka potrzebujesz głównie do treningów a nie do zabawy, Pacer Pro ma coś, co się przydaje. Zegarek pokazuje łączną dzienną liczbę spalonych kalorii, ale wskazuje też, które źródła energii zostały angażowane najbardziej.

Każda aktywność fizyczna wiąże się ze spaleniem kalorii, ale tak naprawdę liczba spalonych kalorii niewiele pomoże w osiąganiu celu. Jeśli chcemy schudnąć najbardziej powinno zależeć nam na informacji, ile procent tłuszczu spalamy w trakcie ćwiczeń.

Polar Pacer Pro przypomnienie o uzupełnieniu węglowodanów / fot. Dziewczyna Endorfina

Jeśli spalimy np. 500 kalorii nie oznacza to, że spalamy wyłącznie tkankę tłuszczową. Zegarek Polara liczbę spalonych kalorii dzieli na źródła energii:

  • tłuszcze,
  • węglowodany
  • białka.

Dzięki temu otrzymujesz wskazówki, w jakim tempie ćwiczyć, aby nie tylko dbać o wydolność, ale też o sylwetkę, jeśli taki masz cel.

Wykonanie zegarka Polar Pacer Pro

Polar Pacer Pro wykonanie/ fot. Dziewczyna Endorfina

A konkretnie mam na myśli dwie cechy, które według mnie wyróżniają ten produkt. Po pierwsze Polar Pacer Pro jest lekki a po drugie materiały, z których wykonany jest pasek zegarka Polar Pacer Pro są po prostu rewelacyjne.

Pasek jest bardzo elastyczny, miękki, idealnie przylega do nadgarstka, nie powoduje odparzeń i uczuleń. Nie zawaham się powiedzieć, że jest to najbardziej wygodny silikonowy pasek do zegarka, którego miałam okazję używać.

Aplikacja i serwis Polara

Dane z aplikacji Polar Flow / fot. Dziewczyna Endorfina

Narzędzia Polara dodatkowo rozbudowują możliwości zegarka. Każda aktywność rejestruje się na naszym koncie w serwie Polar Flow. Bez dodatkowych notatek można analizować i monitorować każdą zmianę i wykresy. Tam też skorzystamy z planera i uruchomimy kurs biegowy na np. pierwsze 10 km. Na poniższym nagraniu zobaczysz, jak uruchomić i na czym polega nauka biegania z aplikacją.

Wyświetlacz Polar Pacer Pro

Według mnie najsłabszy element tego modelu zegarka i najpoważniejsza jego wada. Nie mam na myśli braku dotykowego sterowania, bo manualne jest wygodne (szczególnie kiedy mamy mokre palce), ale jakość i czytelność wyświetlacza.

Polar Pacer Pro opis testu sportowego / fot. Dziewczyna Endorfina

Polar Pacer Pro posiada zgrabny wyświetlacz, ale jest to MIP. W porównaniu do wcześniejszych modeli, jak Vantage M2 widać poprawę (zobacz test Polar Vantage M2), ale nadal nie jest to wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości i w pełni odporny na zarysowania.

Możemy go podświetlić, ale po długim czasie używania chciałoby się jasnego i czytelnego (zwłaszcza w słońcu) ekranu.

Granice tętna Polar Pacer Pro / fot. Dziewczyna Endorfina

W wielu recenzjach Polar Pacer Pro  można przeczytać, że jest to model przeznaczony dla osób sportowo zaawansowanych i tych, które chcą w swoich treningach przejść poziom wyżej. I jest w tym trochę prawdy, bo z funkcji, np. testów sportowych skorzystają przede wszystkim osoby, którym takie pomiary są potrzebne i wiedzą co z nimi zrobić.

Ale myślę, że z tym modelem początek przygody ze sportem również może być przyjemny (zobacz na co stać Polar Pacer Pro, a na co nie). Oczywiście o ile nie przeszkadza nam wyświetlacz, ubogość funkcji multimedialnych oraz cena.

Dziewczyna Endorfina

wcześniejsze wpisy

Comments

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swoje imię

poprzednie wpisy