Fresh 'n Rebel Clam vs Clam 2: podobieństwa i różnice

Od premiery pierwszych holenderskich muszelek minęło kilka lat, ale upływ czasu nie zmienił charakterystycznego designu, wręcz przeciwnie narysował dobrze już widoczną linię modelu. Zobacz, co zmieniło się w popularnym modelu słuchawek nausznych Fresh 'n Rebel Clam.

Na skróty:

Niby nic a jednak! Clam i Clam 2 różnice

F’nR Clam Petrol Blue / fot. Dziewczyna Endorfina

Clamy mogliśmy wybierać spośród 14 odcieni, natomiast Clam 2 z ośmiu. Jednak w żadnej z tych palet, standardowo już nie znajdziemy ani bieli ani czerni.

Słuchawki wyglądają niemal identycznie, a więc miłośnicy „Freszowego” designu mogą spać spokojnie. W zestawie Clam 2 znajdują się akcesoria dobrze znane z jedynek, z tą różnicą, że druga wersja Clam wyposażona jest w wejście USB-C, a więc dołączony w pakiecie przewód ładujący zakończony jest właśnie takim portem. Zobacz na krótkim nagraniu, jak wygląda model Clam i Clam 2.

Różnicę między Clam i Clam 2 widać w ich możliwościach – przede wszystkim w baterii. Czas odtwarzania Clam wynosi 35 h, a jeśli włączymy ANC skróci się o 5 h. Clam 2 wygrywają w pierwszej rundzie z modelem poprzednim, ponieważ Clam 2 potrafią grać aż do 80 h. Z kolei model Clam 2 ANC z wyłączoną redukcją szumów umili nam czas do 60h, a jeśli włączymy ANC zapewni nam granie przez 45h.

Oznacza to, że czas odtwarzania Clam 2 może być nawet dwa razy dłuższy niż Clamów przy takim samym czasie ładowania, który wynosi 3h.

Co się nie zmieniło w słuchawkach F’nR Clam 2?

Słuchawki nauszne Clam 2 ANC / fot. Dziewczyna Endorfina

Nie zmieniła się waga słuchawek. Clam i Clam 2 ważą po 240 g, natomiast wariant Clam z ANC 260 g. To co pozostało to przyciski. Pocieranie o muszlę słuchawki na nic się zda. Clamy nie posiadają sterowania dotykowego, lecz fizyczne. Nie są to słuchawki z korektorem brzmienia jak Clam Elite (zobacz test słuchawek z korektorem brzmienia) i nie mają dedykowanej aplikacji.

Clamy posiadają obrotową i składaną konstrukcję i to rozwiązanie architekci Freszy zastosowali także w Clam 2. Mam wrażenie, że Clam 2 są jednak lepiej dopasowane do głowy, a pałąk jest wygodniejszy.

F’nR Clam 2 ANC dreamy lilac / fot. Dziewczyna Endorfina

Clam 2 występują w wersji z ANC (są droższe) i bez. Czy warto wybrać Clam 2 z ANC?  Moim zdaniem tak, głównie dlatego, że przy włączonym ANC nie tylko odseparowujemy się od hałasów otoczenia, ale dzięki ANC brzmienie słuchawek jest dużo lepsze, bardziej uniwersalne i mniej „kartonowe’. Clamy to słuchawki modowe, które designem, kolorystyką i charakterystyczną linią przyciągają wzrok.

Dziewczyna Endorfina

wcześniejsze wpisy

Comments

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swoje imię

poprzednie wpisy