Huawei Watch GT2 Pro i GT3! Czy znasz różnice?

Firma Huawei smartwatchem Watch GT 2 Pro zawiesiła poprzeczkę wysoko. Następcy tego modelu nie mają łatwo. Mimo upływu czasu wykonanie GT 2 Pro jest wyzwaniem, a jeśli dodamy do tego atrakcyjną cenę, wybór może okazać się bezlitosny dla następców serii GT. Czy tak jest? Sprawdźmy.

Czy Huawei Watch GT 3 (pełna recenzja Huawei Watch GT 3 w poprzednim wpisie) wygra z GT 2 Pro? Czym oba modele się różnią i czy warto dopłacić za nowszą wersję smartwatcha Huawei?

Na skróty:

Huawei Watch GT 2 Pro i Huawei Watch GT 3 po kilku latach

Smartwatch Huawei Watch GT 2 Pro (test Huawei Watch GT 2 Pro) występuje tylko w dwóch wersjach: z szarym, skórzanym paskiem, albo czarnym fluoroelasomerowym (nie ma do wyboru wariantu z bransoletą).

Żadna z nich nie różni się rozmiarem koperty, który wynosi 46 mm, a na damski nadgarstek to trochę za dużo. Z kolei Huawei Watch GT 3 dostępny jest już w kilku wariantach, zarówno damskich i męskich.

Huawei Watch GT 2 Pro mimo tego, że jest to wersja Pro nie posiada aktywnej koronki. Można nią obracać, ale nie pełni ona funkcji pokrętła – jest przyciskiem. W Watch GT 2 Pro są dwa przyciski, ale żaden z nich nie jest pokrętłem.

Koronki, pokrętła i przyciski w Huawei Watch GT 2 Pro i Huawei Watch GT 3 / fot. Dziewczyna Endorfina

Koronka w Huawei Watch GT 3 (zobacz też porównanie Huawei Watch GT 3 i GT 3 Pro). pełni funkcję zarówno przycisku jak i pokrętła. Natomiast dolne pokrętło zostało przekształcone w płaski przycisk.

Kolejną różnicą między Huawei Watch GT 2 Pro a Huawei Watch GT 3 jest dołączona do zestawu ładowarka. W pudełku Watch GT 2 Pro mamy ładowarkę na kablu, ale smartwatch obsługuje też ładowarkę bezprzewodową od Huawei Watch GT 3.

Oba smartwatche łączy możliwość prowadzenia rozmów, obsługi powiadomień (GT 2 Pro tylko odczyt), czarna ramka zmniejszające pole wyświetlacza i wodoszczelność 5 ATM. Są to ogólne, użytkowe różnice, które możecie prześledzić jeszcze raz w poniższej tabeli.

Huawei Watch GT 2 ProHuawei Watch GT 3
Aktywna koronkanietak
Ładowanie bezprzewodowe tak, można dokupić ładowarkę
bezprzewodową;
w zestawie ładowarka na kablu
tak, ładowarka bezprzewodowa
w zestawie
Mikrofontaktak
Głośnik taktak
Inteligentna siatka ikonnietak

Poznaj różnice w wykonaniu Huawei Watch GT 2 Pro i Huawei Watch GT 3

Huawei Watch GT 2 Pro i Huawei Watch GT 3 tarcze / fot. Dziewczyna Endorfina

Huawei Watch GT 3 występuje w wersji damskiej i męskiej (podobnie model GT 3 Pro,
o którym opowiadam w nagraniu). Koperta damskich i męskich GT 3 jest mniejsza niż w Huawei Watch GT 2 Pro, a więc różnice zobaczymy w rozmiarze ekranu i wadze zegarka.

Niezależnie od rozmiaru oba modele różnią się np. materiałami, z których wykonane zostały koperty i rozdzielczością ekranów, co pokazuje poniższa tabelka.

Menu w formie siatki i listy / fot. Dziewczyna Endorfina
Huawei Watch GT 2 ProHuawei Watch GT 3
Rozmiar koperty46,7 mm x 46,7 mm x 11,4 mmwersja damska: 42 mm 
(42,3 x 42,3 x 10 mm)
wersja męska: 46 mm 
(45,9 x 45,9 x 11 mm)
Kopertatytan + szafirowe szkło
spód: ceramika
stal nierdzewna
spód: tworzywo
Ekran1,39″ AMOLED
rozdzielczość: 454 x 454
1,32″ AMOLED
1,43″ AMOLED
rozdzielczość: 466×466
Pasekczarny fluoroelastomerowy
szary skórzany
wersja damska: stal/skóra
wersja męska:
stal nierdzewna / skóra /
fluoroelastomer
Waga ok. 52 g bez paskaok. 35 g bez paska
ok. 42,6 g bez paska

Huawei Watch GT 2 Pro i Huawei Watch GT 3 specyfikacja

Menu Huawei Watch GT 2 Pro i Huawei Watch GT 3 / fot. Dziewczyna Endorfina

Nowe funkcje i możliwości Huawei Watch GT 3?

Modele Huawei Watch GT 2 Pro i Watch GT 3 pracują na systemie Harmony Os, a więc różnice w funkcjach, z których możemy skorzystać są – moim zdaniem – kosmetyczne. Interfejs Watch GT 3 działa płynniej, nie przycina się i jest bardziej kolorowy.

Nie ma różnicy w parowaniu z telefonem. Huawei Watch GT 2 Pro i Huawei Watch GT 3 łączą się ze smartfonem błyskawicznie.

Żadnym z tych smartwatchy w Polsce nie zapłacimy, nie zrobimy zdjęcia. Modele te nie posiadają dyktafonu, ani dostępu do szeregu usług Google.

Pasek skórzany szary i bransoleta / fot. Dziewczyna Endorfina

Huawei Watch GT 2 Pro nie obsługuje funkcji pomiaru temperatury skóry oraz koniczynek Zdrowego Życia. Jeśli chcemy uzupełniać na bieżąco dane dotyczące np. codziennego uśmiechu i wypitych szklanek wody to w Watch GT 2 Pro tego nie zrobimy. Oba modele obsługują Always On Display i DND.

Są też niewielkie zmiany w ustawieniach. W menu Huawei Watch GT 3 pod jednym widżetem znajdziemy np. dźwięki i wibracje, a w modelu Huawei Watch GT 2 Pro są to dwie odrębne zakładki.

Huawei Watch GT 2 ProHuawei Watch GT 3
Pomiar tętnaHUAWEI TruSeen™ 4.0+HUAWEI TruSeen™ 5.0+
Całodobowy pomiar SpO2taktak
Pomiar temperatury skórynietak
Zdrowe Życienietak
Odpowiadanie na SMS (szablony)nietak
Prowadzenie rozmów przez BTtaktak
Widok na smartwatche z boku / fot. Dziewczyna Endorfina

Huawei Watch GT 2 Pro i Huawei Watch GT 3 podsumowanie

Zarówno z GT 2 Pro i GT 3 korzystam od kilku lat i to co mnie zaskakuje to stale dobra jakość ekranu GT 2 Pro oraz stan skórzanego paska. Mimo, że widać na nim ślady użytkowania nie wymaga wymiany. Ekran GT 3 posiada zakrzywione szkło i z całą moją sympatią do tego modelu musze przyznać, że drobne ryski są widoczne, a bransoleta zaczyna się lekko przycinać.

Huawei Watch GT 2 Pro obecnie w sklepie producenta kosztuje 899 zł. Cena Watch GT 3 w zależności od wybranej wersji mieści się między 999 zł-1299 zł. Najdroższe są warianty Huawei Watch GT 3 z bransoletą.

Jeśli zauważyliście jeszcze inne różnice między tymi dwoma modelami smartwatchy z linii Huawei Watch GT, zapraszam do pisania w komentarzach.

Dziewczyna Endorfina

wcześniejsze wpisy

Comments

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swoje imię

poprzednie wpisy