10 zasad, które powinni znać nowi właściciele smartwatchy!

Chcesz kupić swój pierwszy smartwatch? Nie wiesz, czego się spodziewać, jak to wszystko działa, znaków zapytania dużo, a wątpliwości powodują mętlik w głowie? Spokojnie, smartwatche cieszą się duża popularnością, lubimy je, są ładne, wygodne i funkcjonalne. Ale musisz wiedzieć o kilku sprawach, żeby pierwszy smartwatch nie stał się ostatnim.

Na skróty:

Jak ustawić godzinę w smartwatchu?

To proste! Godzina w smartwatchu ustawia się automatycznie po sparowaniu z telefonem 🙂

Aplikacja do smartwatcha

Smartwatche posiadają dedykowane aplikacje, w których zmienisz ustawienia i włączysz dodatkowe opcje. Przed rozpoczęciem korzystania ze smartwatcha zainstaluj na smartfonie aplikację.

A czy wiesz, że niektóre firmy posiadają także rozbudowane serwisy, w których skorzystasz np. z planów biegowych i dowiesz się, jak zacząć biegać i jak przebiec swój pierwszy maraton?

Polar Pacer Pro / fot. Dziewczyna Endorfina

Płatności zbliżeniowe w smartwatchach

Nie każdy smartwatch posiada funkcję płatności zbliżeniowych. Jeśli chcesz płacić zegarkiem przed zakupem sprawdź, czy model, którym się interesujesz posiada taką opcję.

Zegarek z wyświetlaczem AMOLED czy MIP?

Huawei Watch GT Runner z prawej i Suunto 5 Peak z lewej / fot. Dziewczyna Endorfina

Zdania są w tej kwestii podzielone, ale trudno przejść obojętnie obok rzeszy miłośników Amoledów i co tu dużo kryć ja też do nich należę.

Zmiana trendów w wearables jest widoczna, bo nawet najbardziej popularne marki sportowe jak Garmin czy Polar decydują się wprowadzić do swojej oferty zegarki z Amoledem.

Spójrzcie jak obłędnie wyglądają nowe modele zegarków dla biegaczy Forerunner 965 i 265 od Garmina z jasnym wyświetlaczem Amoled.

Ładowanie smartwatcha

Suunto 5 Peak / fot. Dziewczyna Endorfina

Zegarek inteligentny trzeba co jakiś czas ładować. Są smartwatche których bateria wytrzymuje jeden dzień, kilka, a nawet kilkanaście.  Od razu powiem, że codzienne ładowanie zegarka jest niekomfortowe więc warto przed zakupem dowiedzieć się na jak długo wystarczy jedno ładowanie.

Im więcej włączonych funkcji w smartwatchu tym bateria wyczerpuje się szybciej. Ładowarka smartwatcha dołączona jest do zestawu.

Który smartwatch wybrać?

Huawei Watch Fit / fot. Dziewczyna Endorfina

Jeśli myślisz o zakupie smartwatcha tylko po to, żeby go mieć i nie korzystać z jego funkcji zastanów się czy warto inwestować w drogie modele. W takim przypadku może wystarczy smartwatch obsługujące podstawowe funkcje.

Parowanie smartwatcha z telefonem

Pamiętaj, że smartwatch parujemy z aplikacją, nie z BT w telefonie.

Odpisywanie na wiadomości w smartwatchu

Opcje powiadomień włączamy w aplikacji. W aplikacji również wybieramy, z których komunikatów chcemy odbierać powiadomienia w zegarku. Jeśli chcesz zobaczyć jak wygląda przykładowa obsługa powiadomień w smartwatchach zerknij do poprzedniego wpisu.

Jak zmienić tarczę w smartwatchu?

Amazfit GTS 4 / fot. Dziewczyna Endorfina

To co widzisz na ekranie smartwatcha możesz zmienić. Każda z firm oferuje różne tarcze – darmowe i płatne. W zegarku mamy zazwyczaj tylko kilka tarcz, które zobaczysz (najczęściej) przytrzymując palec na wyświetlaczu smartwatcha. Jak wgrać tarczę? Oczywiście przez aplikację. W aplikacji znajdziesz darmowe i płatne tarcze.

Czy smartwatch działa bez telefonu?

Z podstawowych funkcji zegarka skorzystasz, ale brak telefonu w pobliżu wiąże się z ograniczeniami wielu funkcji, np. obieraniem i odpowiadaniem na powiadomienia.

Smartwatche potrafią monitorować sen i sprawdzić saturację, a najnowsze z nich nawet zmierzą EKG (zobacz Huawei Watch D). Co więcej na niektórych smart zegarkach można instalować dodatkowe aplikacje.

Smartwatche zdobyły serca użytkowników także dzięki bogatym funkcjom fitness. Korzystanie z zegarka inteligentnego nie jest trudne, o ile wybierzesz model, który sprawi, że początek przygody w świecie smartwatchy będzie naprawdę frajdą.

Dziewczyna Endorfina

wcześniejsze wpisy

Comments

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swoje imię

poprzednie wpisy