Jak włączyć plany treningowe w smartwatchach Huawei?

W smartwatchach i opaskach Huawei poza ćwiczeniami niekiedy skorzystamy z kursów fitness, kursów biegowych oraz planów treningowych. Zobacz jak to zrobić.

Na skróty:

Huawei Watch GT 3 / fot. Dziewczyna Endorfina

Kursy fitness Huawei: Gdzie je znaleźć?

Kursy fitness, czyli zestawy treningów z animacjami ćwiczeń znajdziesz wyłącznie w zegarku Huawei Watch Fit. Wersja Huawei Watch Fit 2 posiada animacje w bardzo ubogie. Pisałam o tym w recenzji tego zegarka (przejdź do testu Huawei Watch Fit 2 żeby dowiedzieć się więcej o tym modelu).

Kursy fitness znajdziesz w Huawei Watch Fit klikając „Ćwiczenia” – „Kursy Fitness”. Na poniższym nagraniu zobaczysz jak skorzystać z kursów Fitness Huawei Watch Fit:

Treningi biegowe Huawei: na czym to polega?

„Treningi biegowe”/ „Kursy biegowe” znajdziesz w widgecie „Ćwiczenia”. W niektórych modelach są to „treningi biegowe” (jak w Huawei Watch Fit), a np. w Huawei Watch GT 3 „kursy biegowe”. Kursy biegowe znajdziesz przechodząc z zakładki „Ćwiczenia” do „Kursów i planów”.

Huawei Watch Fit 2 rozgrzewka przed biegiem / fot. Dziewczyna Endorfina

Treningi/ Kursy biegowe przeznaczone są dla wszystkich osób: zarówno dla tych które chcą zacząć biegać, jak też dla osób, które na bieganiu zużyły już kilkanaście par butów. Poziom tych treningów jest rozległy od podstawowych biegów do zaawansowanych.

Każdy trening posiada dokładny opis. W instrukcji biegu oznaczony jest poziom trudności (gwiazdki), a także opisane poszczególne etapy wraz z informacją dotyczącą czasu trwania.

Plany treningowe Huawei: jak je włączyć?

Przykładowe kursy biegowe Huawei Watch GT 3 / fot. Dziewczyna Endorfina

Plany treningowe znajdziesz przechodząc do widgetu „Ćwiczenia” – „Kursy i plany” – „Plany treningowe”. Jeśli zegarek posiada funkcję planów treningowych włączymy je w aplikacji Huawei Zdrowie. Po włączeniu planu w aplikacji, pojawi się taka informacja w zegarku. Na nagraniu zobaczysz krok po kroku jak to zrobić.

W aplikacji Huawei Zdrowie klikamy zakładkę „Ćwicz” – „Plan taryfowy”. Zobaczysz w tym miejscu listę z kolorowymi kafelkami:

  • 3k beginner plan
  • Basic running plan
  • 5k training plan
  • 10k training plan
  • Half marathon PB plan
  • Marathon PB plan

Po uzupełnieniu wszystkich danych i informacji plan treningowy będzie widoczny w zegarku. W aplikacji Huawei Zdrowie dostępne są także różne wyzwania biegowe, w których zbiera się odznaki i kupony. Jak widzicie plany treningowe dedykowane są biegaczom, a szkoda.

Brakuje mi w aplikacji zestawów ćwiczeń, które posiada Huawei Watch Fit. Nie samym bieganiem żyje człowiek, a z możliwości włączenia planu ćwiczeń fitness bez sprzętu mógłby skorzystać każdy, kto chciałby ćwiczyć w domu.

Dziewczyna Endorfina

wcześniejsze wpisy

Comments

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swoje imię

poprzednie wpisy