Opaska fitness Realme Band 2: krok po kroku

Jeśli interesujesz się opaską Realme polecam też moją pełną recenzję. Z niej dowiesz się wielu szczegółów, danych technicznych i specyfikacji. W tym wpisie opowiem o praktycznej stronie i obsłudze opaski fitness Realme Band 2 z perspektywy użytkownika.

Na skróty:

Jak włączyć opaskę Realme Band 2?

Smartband Realme Band 2 nie posiada żadnego przycisku, którym można byłoby go włączyć.

Żeby uruchomić opaskę trzeba położyć ją na ładowarkę dołączoną do zestawu. Poniżej zobaczyć, jak wygląda start opaski fitness Realme Band 2:

Jak sparować Realme Band 2 z telefonem?

Nie wiem, jak wygląda parowanie Band 2 z iPhonem, ponieważ go nie posiadam. Z telefonem na Androidzie paruje się opaskę w aplikacji Realme Link.

Aplikację pobieramy ze sklepu Google, instalujemy i klikamy na ikonkę opaski fitness Realme Band 2 w telefonie.

Zmieniamy tarczę w opasce fitness Realme Band 2?

Zmiana tarczy Realme Band 2 / fot. Dziewczyna Endorfina

W opasce dostępnych jest kilka wzorów tarcz, ale dużo więcej możliwości daje aplikacja. Po wejściu do aplikacji i kliknięciu miniaturki smartbanda, zobaczysz planszę z ustawieniami. Jednym z kafelków jest „Galeria tarcz” i to właśnie tam zmienimy tarczę opaski.

Realme Band 2 daje też możliwość ustawienia na ekranie opaski naszego zdjęcia. Aby to zrobić wystarczy, że wejdziesz do „Galerii Tarcz”, przesuniesz widok na „Album Dial” i klikniesz na miniaturkę ekranu.

W kolejnym widoku dodasz tarczę zegarka, zrobisz zdjęcie albo wybierzesz je z albumu. Menu opaski jest intuicyjne, przyjazne, a smartband poprowadzi nas po ustawieniach opaski.

Obsługa powiadomień Realme Band 2

Powiadomienia Realme Band 2 / fot. Dziewczyna Endorfina

Opaska inteligenta Realme Band 2 obsługuje łączność Bluetooth, a więc będziemy otrzymywać na smartband powiadomienia zarówno z komunikatorów, jak też SMS. Żeby zobaczyć wiadomość na ekranie opaski fitness należy włączyć tę funkcję w aplikacji Realme Link. Jeśli tego nie zrobisz nie będziesz widzieć powiadomień na ekranie opaski.

W aplikacji klikamy na opaskę i w kolejnym widoku włączamy funkcję powiadomień oraz przypomnienia o połączeniach. Jeśli wejdziesz w powiadomienia i wybierzesz „więcej” zobaczysz listę z aplikacjami, którym możesz dać dostęp i otrzymywać powiadomienia na tarczy opaski fitness.

Jeśli otrzymasz wiadomość na górze ekranu pojawi się zielona kropka, a opaska zawibruje. Siłę wibracji wybierzesz w ustawieniach.

Jakie funkcje posiada Realme Band 2?

Menu Realme Band 2 / fot. Dziewczyna Endorfina

Na początek powiem, czego nie posiada. Opaską Realme nie zapłacisz, nie zrobisz zdjęcia. Opaska Realme Band 2 nie posiada wbudowanego GPS i map.

Z tą mała opaską możesz ćwiczyć i pływać, bo jest ona wodoszczelna. Liczy kroki, kalorie, zmierzy dystans, pokaże dzienną aktywność i zapisze trening, a wyniki zobaczymy w zakładce „zapisy aktywności”. Opaska zmierzy tętno i saturację, sprawdzi poziom stresu, przeprowadzi ćwiczenia oddechowe, aby uspokoić oddech, a także prześledzi jakość snu.

Monitoring snu Realme Band 2 / fot. Dziewczyna Endorfina

Realme Band 2 pokaże prognozę pogody, posiada funkcję latarki, budzika, minutnika i stopera, a także umożliwia sterowanie muzyką w telefonie oraz migawką aparatu. A kiedy położysz telefon pod poduszką i klikniesz kafelek w menu smartbanda „znajdź mój telefon”, smartfon się odezwie.

W ustawieniach opaski zmienisz jasność ekranu, siłę wibracji, włączysz wygaszanie ekranu, DND, wybudzanie ekranu, kiedy podniesiesz nadgarstek, zresetujesz ustawienia i wyłączysz urządzenie.

Opaska sportowa Realme Band 2 na stronie producenta kosztuje obecnie 149 zł.

Dziewczyna Endorfina

wcześniejsze wpisy

Comments

  1. Dlaczego nie mogę połączyć opaski Realme Band 2 z telefonem z androidem? Próbuję na wszelkie sposoby i nic.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swoje imię

poprzednie wpisy