Najlepszy damski smartwatch? Blisko! Amazfit GTR Mini test

Amazfit GTR Mini to propozycja dla osób, które lubią mniejsze smartwatche. Koperta o średnicy 42 cm spodoba się kobietom, albo mężczyznom o węższych nadgarstkach. Myślę, że jednak płeć piękna będzie bardziej zainteresowana nowym Amazfitem niż panowie, a więc kochane babeczki mamy błyskotkę dla siebie!

Na skróty:

Amazfit GTR Mini zawartość zestawu

Parowanie smartwatcha z telefonem / fot. Dziewczyna Endorfina

Smartwatch Amazfit GTR Mini otrzymałam w białym, kartonowym, kwadratowym, pudełku. Kiedy podniesiemy pokrywkę, odkryjemy całą prawdę. W linku poniżej wrzucam unboxing Amaxfit GTR Mini. Później tylko parowanie z telefonem i zabawa się zaczyna.

Smartwatch Amazfit GTR Mini specyfikacja i wykonanie

Kiedy wzięłam do ręki smartwatch Amazfit GTR Mini pomyślałam, że właśnie na taki zegarek czekałam od dawna! Niebywale lekki, piękny, elegancki i jednocześnie uniwersalny: do pracy, na spotkanie biznesowe, na treningi.

Połączenie elegancji i klasyki z funkcjonalnością gwarantuje efekt „łał”. Smartwatch jest lekki, mały i wygodny! Ukryjesz go bez problemu pod mankietem koszuli i zapomnisz, że go masz. Szczegółową specyfikację znajdziesz w opisie produktu na stronie producenta.

Smartwatch występuje w trzech kolorach:

 • Misty Pink
 • Ocean Blue
 • Midnight Black
Specyficzne zapięcie paska Amazfit GTR Mini / fot. Dziewczyna Endorfina

Amoled i stal nierdzewna

Głęboka czerń ekranu rozciąga się na zakrzywionym szkle 1,28″ (416×416 px).  Połyskującą taflę wyświetlacza zamyka ramka ze stali nierdzewnej. Ekran otacza czarna obwódka, która zmniejsza pole do wyświetlania treści. Widać to szczególnie wtedy, kiedy wybierzesz jasną tarczę (zobacz moją listę najładniejszych tarcz smartwatcha Amazfit GTR Mini). Obwódka nie jest interaktywna, a więc nie wyświetlają się na niej żadne informacje i widgety. Mimo ograniczenia miejsca, wyświetlacz Amoled pozostaje czytelny, wyraźny i jasny.

Pasek smartwatcha

Przez wiele godzin nie poczujesz, że nosisz zegarek. Silikonowy pasek jest miękki, plastyczny i przyjemny w dotyku. Zapięcie płaskie, plastikowe bez tradycyjnej klamerki i szlufki. Koniec paska chowamy pod spód więc trzeba go zapiąć trochę luźniej, bo kiedy zapniesz zbyt ciasno, nie schowasz paska.

Amazfit GTR Mini dane techniczne na skróty:

Poziom baterii sprawdzisz w ustawieniach Amazfit GTR Mini / fot. Dziewczyna Endorfina
 • zakrzywiony szklany ekran 416×416 px
 • wyświetlacz AMOLED 326 PPI
 • powłoka wyświetlacza: szkło hartowane
 • ramka i przycisk ze stali nierdzewnej
 • wymiary koperty 42,83×42,83×9,25 mm
 • waga bez paska: 24,6 g 
Ustawienia smartwatcha Amazfit GTR Mini / fot. Dziewczyna Endorfina
 • bateria: 280 mAh, litowo-polimerowa
 • czas pracy: do 14 dni na jednym ładowaniu, 7 dni intensywne użytkowanie
 • czas ładowania: do ok. 2h
 • wodoodporność: 5 ATM
 • zegarek wytrzymuje ciśnienie wody na głębokości do 50 metrów!
 • zasilany przez Zepp OS 2.0 i dwurdzeniowy chip Huangshan 2S,
 • tryb lokalizacji: GPS, GLONASS, Galileo, BDS, QZSS
 • 5 systemów pozycjonowania satelitarnego
 • wbudowany mikrofon i głośnik NIE
 • kompatybilny z systemami Android 7.0 lub nowszym, iOS 12.0 lub nowszym

Amazfit GTR Mini sterowanie i menu

Menu w kształcie sześciokąta / fot. Dziewczyna Endorfina

Korona smartwatcha Amazfit GTR Mini nie jest aktywna, pełni funkcję przycisku. Wciskając ją przejdziemy do menu. W ustawieniach zegarka zmienisz widok menu na sześciokąt albo listę.

Menu z kafelkami wygląda efektownie, ale korzystam z listy, ponieważ wtedy nie muszę pamiętać, co oznaczają poszczególne ikonki.

Smartwatch z funkcją odpisywania na SMS

Amazfit GTR Mini powiadomienia / fot. Dziewczyna Endorfina

Amazfit GTR Mini obsługuje SMS i powiadomienia z mediów społecznościowych, wyświetlają się także emotikony.

Nie mamy możliwości dyktowania odpowiedzi asystentowi głosowemu, albo pisania ich na klawiaturze więc na otrzymane wiadomości odpiszemy używając gotowych szablonów.

Lista menu Amazfit GTR Mini / fot. Dziewczyna Endorfina

Smartwatch Amazfit GTR Mini nie posiada ani wbudowanego mikrofonu ani głośnika, a więc nie posłuży jako zamiennik telefonu. Nie odbierzemy połączenia, nie zadzwonimy smartwatchem. Otrzymamy jedynie informację o tym, że ktoś próbował się z nami połączyć.

Smartwatch Amazfit GTR Mini funkcje

Amazfit GTR Mini kalendarzyk / fot. Dziewczyna Endorfina

Smartwatch Amazfita nie obsługuje połączeń głosowych, ale posiada szereg innych funkcji, które mogą zainteresować. Jedną z nich jest One-tap Measuring czyli możliwość wykonania trzech pomiarów (tętno, saturacja, stres) jednocześnie

Analiza snu Amazfit GTR Mini / fot. Dziewczyna Endorfina

Smartwatchem GTR Mini nie zrobisz zdjęcia, ale możesz sterować muzyką i aparatem telefonu. Poza tym posiada przydatne funkcje dla kobiet jak np. „znajdź mój telefon” oraz „kalendarzyk menstruacyjny”.

Włączysz AOD, DND oraz blokadę ekranu, ustawisz budzik, przypomnienie o wydarzeniach, uruchomisz stoper, sprawdzisz prognozę pogody, a także dodasz karty ulubionych sklepów. W dalszej części recenzji zobaczysz, jak to zrobić.

W aplikacji Zepp możemy dodać karty lojalnościowe do sklepów / fot. Dziewczyna Endorfina

Jeśli nie zdejmiesz zegarka na noc i będziesz spać z zegarkiem, smartwatch przeanalizuje przebiegu snu. Podstawowe dane podejrzysz w zegarku, natomiast rozbudowane w aplikacji Zepp. W aplikacji warto poszperać głębiej, ponieważ kryje dużo smaczków.

Jak wgrać aplikacje do smartwatcha Amazfit GTR Mini?

Do smartwatcha Amazfit GTR Mini możemy wgrać dodatkowe aplikacje np. kalkulator / fot. Dziewczyna Endorfina

W aplikacji Zepp zmienisz tarczę na jedną z ponad 80 lub ustawisz własną. Zainstalujesz dodatkowe apki, np. kalkulator oraz ćwiczenia! Żeby zainstalować aplikację w smartwatchu Amazfit:

 • otwierasz aplikację Zepp,
 • wybierasz zakładkę „Profil”
 • klikasz „Moje urządzenia”
 • „App Store”.

Po zainstalowaniu widget aplikacji pokaże się w menu smartwatcha.

Jak wgrać kartę do smartwatcha?

Amazfit GTR Mini współpracuje z aplikacją Zepp/ fot. Dziewczyna Endorfina

Amazfit GTR Mini daje możliwość dodania kart lojalnościowych ulubionych sklepów. Zrobisz to w aplikacji Zepp. Otwierasz aplikację Zepp, wybierasz zakładkę „Profil” – klikasz „Moje urządzenia” – Ustawienia aplikacji – Karta członkowska. Teraz bierzesz kartę i skanujesz kod kreskowy.

W tym miejscu uzupełnisz też listę rzeczy do zrobienia, włączysz alerty pogodowe i alarm.

Amazfit GTR Mini funkcje sportowe

Amazfit GTR Mini aplikacje i gry / fot. Dziewczyna Endorfina

Smartwatch obsługuje ponad 120 trybów sportowych, posiada inteligentne rozpoznawanie 7 dyscyplin (bieżnia, bieg na świeżym powietrzu, orbitrek, jazda na rowerze, spacer, chód w pomieszczeniu, wioślarz), jest kompatybilny ze Stravą, adidas Running, Apple Health  i Google Fit.

Po zakończeniu ćwiczeń zegarek pokazuje czas potrzebny do pełnej regeneracji organizmu, wskaźnik obciążenia treningowego i wskaźnik mierzący wpływ treningu na organizm.

Wskaźnik aktywności PAI Amazfit GTR Mini / fot. Dziewczyna Endorfina

W menu smartwatcha znajdziesz także tajemniczą funkcję PAI. Jest to osobisty wskaźnik aktywności fizycznej. Wskaźnik ten można podnosić utrzymując określoną dzienną aktywność. Z opisu tej funkcji dowiesz się, że zgodnie z badaniami HUNT fitness Study utrzymywanie wartości PAI na poziomie wyższym niż 100 pomaga zmniejszyć ryzyko śmierci z powodu chorób krążenia, a także wydłużyć życie.

Mini wersja maxi możliwości? Funkcje smartwatcha Amazfit GTR Mini w skrócie

Codzienne dane Amazfit GTR Mini / fot. Dziewczyna Endorfina
 • PAI (osobisty wskaźnik aktywności fizycznej)
 • Tętno, Saturacja krwi, Stres, Pomiar jednym dotknięciem, Oddychanie, Monitoring snu, Historia cyklu miesięcznego
 • Trening, Historia ćwiczeń, Stan treningu, Aktywność, Wykrywanie treningu: chodzenie, chodzenie na bieżni, bieganie plenerowe, bieżnia mechaniczna, plenerowa jazda rowerem, trenażer eliptyczny, ergometr wioślarski
 • Karta członkowska, możliwość instalowania aplikacji,
Amazfit GTR Mini tarcze / fot. Dziewczyna Endorfina
 • Pogoda, Słońce i księżyc, Kompas, Czasomierz Pomodoro, Zegar światowy
 • Sterowanie aparatem i muzyką, Alarm, Kalendarz, Stoper, Minutnik
 • Znajdź telefon, Lista rzeczy do zrobienia
 • Ustawienia: np. tarcza zegarka i godzina, ekran, wibracje, trening, DND, możliwość restartu, tryb uśpienia, ograniczenie pewnych funkcji kiedy śpimy, oszczędzanie energii, blokada opaski (wprowadzenie hasła), lista aplikacji (możliwość edycji miejsca funkcji), styl listy/sześciokąt, język, poranny raport (możliwość edycji danych), menedżer baterii (pokazuje procent naładowania, oraz które funkcje wpływają na szybsze zużywanie baterii.

Amazfit GTR Mini treningi i pomiary

Dyscypliny sportowe Amazfit GTR Mini / fot. Dziewczyna Endorfina

Pewnie jesteście ciekawi, czy smartwatch Amazfit GTR Mini dobrze mierzy tętno. Sprawdziłam to porównując dane wykonane przez smartwatch z ciśnieniomierzem. I okazało się, że rozbieżności nie ma, albo są w granicach -/+ 1.

Wynik tętna w czasie różnych aktywności zarejestrowanych przez smartwatch porównałam z oceną sensora tętna Polar H9. Spójrzcie na poniższe screeny z aplikacji Zepp i aplikacji Polar Beat. Dlaczego porównuję zegarki z pasem Polara dowiesz się z wpisu Pas czy zegarek?

Pomiar tętna Amazfit GTR Mini / fot. Dziewczyna Endorfina

Rejestrując treningi pasem Polara i smartwatchem Amazfit chciałam porównać głównie wyniki tętna. Przeanalizowałam także liczbę spalonych kalorii i okazało się, że smartwatch pokazuje ich mniej niż pas Polara.

Spójrz na wyniki tętna w dyscyplinach cardio oraz treningu siłowym i crossie. Dane w aplikacji Zepp są szczegółowe, jest ich sporo, ale wybrałam takie, które możemy porównać z pasem.

Jak smartwatch rejestruje treningi?

Trening na bieżni: dane z aplikacji Zepp i Polar Beat / fot. Dziewczyna Endorfina

Z biegiem na bieżni smartwatch radzi sobie bardzo dobrze. Jak widzisz wynik średniego tętna, jak i maksymalnego pokrywają się, czy to przypadek? Myślę, że nie. Bieżnia, której użyłam do testu posiada czujniki, a wyniki z urządzeń mogą synchronizować się między sobą.

Żeby zweryfikować te wyniki spróbowałam treningu cardio na orbitreku.

Orbitrek: dane z aplikacji Zepp i Polar Beat / fot. Dziewczyna Endorfina

W przypadku trenażera statystyki daleko odbiegają od siebie. Tętno maksymalne oraz liczba spalonych kalorii różnią się znacząco. W tętnie średnim wahania są mniejsze, ale są widoczne, bo różnica 7 ud/min to może być już inna strefa.

Jazda rowerem: dane z aplikacji Zepp i Polar Beat / fot. Dziewczyna Endorfina

Wrzucam także screeny ze spinninu, bo jeśli zerkniesz na nie, zobaczysz, że prezentowane wyniki zaskakują. Spójrz na średnie i maksymalne tętno! Różnice tym razem nie są duże, a z czego może to wynikać?

Pomiar tętna z nadgarstka jest ryzykowny. W przypadku kiedy ruszamy ręką, smartwatch gubi sygnał. Czujniki nawet precyzyjne mogą przerywać łączność, dlatego wolę pomiar z klatki piersiowej. Spinning w odróżnieniu od biegania i orbitreka nie angażuje do pracy ramion.

Trening siłowy: dane z aplikacji Zepp i Polar Beat / fot. Dziewczyna Endorfina

Ruszamy głównie nogami, ręce pomagają nam trzymać stabilną pozycję podczas jazdy. Nie machamy nimi i w zasadzie nawet nie odrywamy od kierownicy. Nadgarstki znajdują się najczęściej w jednej płaszczyźnie więc smartwatch ma szansę, aby prawidłowo mierzyć tętno. I myślę, że to jest odpowiedź na zbieżność pomiarów.

Spójrz też na trening siłowy i trening interwałowy. Różnice nie są aż tak duże? Myślę, że jeśli wybrałabym inne ćwiczenia, skala rozbieżności mogłaby być większa. Zmierzyłam tętno spoczynkowe smartwatchem i ciśnieniomierzem i było ono takie same. Jeśli ręce nie wykonują gwałtowanych ruchów to również smartwatch nadąża z pomiarami. A co się stało w czasie treningu siłowego i interwałowego?

Trening interwałowy: dane z aplikacji Zepp i Polar Beat / fot. Dziewczyna Endorfina

Ćwiczenia, które wybrałam nie wymagały zmiany ułożenia ręki. Nie skakałam burpee, ale robiłam przysiady i martwe ciągi, więc nadgarstek znajdował się przez cały trening w stabilnej i przeważnie statycznej pozycji.

Smartwatch Amazfit GTR Mini opinia

Dodatkowe aplikacje Amazfit GTR Mini / fot. Dziewczyna Endorfina

Kompromis kosztuje i nie będziemy mieć wszystkiego w takiej półce cenowej. Amazfit GTR Mini posiada lekką i zgrabną konstrukcję i choć można się czepiać, że nie ma szafirowego szkła, to pamiętaj, że jego cena wynosi 619 zł.

Biorąc pod uwagę, że jest to zegarek z GPS koszt wydaje się rozsądny. Do tego ramka i przycisk wykonane są ze stali nierdzewnej, natomiast ekran z hartowanego szkła. Plusem smartwatcha jest na pewno komfort. GTR Mini posiada wygodny pasek, prostą obsługę i przyjazny interfejs.

Amazfit GTR Mini, cena 619 zł w sklepie producenta / fot. Dziewczyna Endorfina

Parowanie smartwatcha z telefonem jest intuicyjnie i przebiega sprawnie. Podobnie jak ładowanie smartwatcha, który z moim użytkowaniem na jednym ładowaniu wytrzymał 4 dni.

Producent wspomina o 7 dniach (w czasie intensywnego używania), ale może moje było ekstremalnie eksploatujące 😉 A tak serio, cztery dni na jednym ładowaniu to przeciętny wynik, nie jest źle (są smartwatche, które ładuje się codziennie), ale mogłoby być lepiej.

Amazfit GTR Mini na nadgarstku / fot. Dziewczyna Endorfina

W smartwatchu Amazfit GTR Mini brakuje płatności zbliżeniowych, możliwości prowadzenia rozmów (w modelu Amazfit GTS 4 jakość rozmów była bardzo dobra) oraz dyktowania odpowiedzi. Szablony nie zastąpią klasycznej klawiatury.

Dużym plusem są aplikacje, dzięki którym rozbudujemy smartwatch Amazfit GTR Mini o dodatkowe funkcje, np. gry, kalkulator, program z ćwiczeniami i inne. Smartwatch jest wodoodporny więc jeśli lubisz pływać, możesz rejestrować swoje wyniki w sportach wodnych, ale nie przesadź z głębokością. Smartwatch Amazfit GTR Mini nie służy do nurkowania jak Huawei Ultimate (zobacz zapowiedź smartwatcha Huawei Ultimate), posiada wodoszczelność 5 ATM i wytrzymuje ciśnienie wody do 50 metrów.

Wybór dodatkowych aplikacji / fot. Dziewczyna Endorfina

Amazfit GTR Mini daje dużo frajdy. Wystarczy wspomnieć o GPS, funkcjach inteligentnych i aplikacji Zepp, aby powiedzieć, że debiut eleganckiego malucha będzie udany.

Mamy wskaźnik PAI, poranne raporty i przydatne dziennie statystyki, dzięki którym wiemy, ile kalorii spaliliśmy w czasie aktywności, a ile w spoczynku. Amazfit GTR Mini to ładny, damski smartwatch, który tej półce cenowej zdecydowanie wyróżnia się, no i wygląda na droższy 😉

Dziewczyna Endorfina

wcześniejsze wpisy

Comments

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swoje imię

poprzednie wpisy