Huawei Watch GT 3: czy hit Huawei ciągle wart uwagi?

Huawei Watch GT 3 debiutował w Polsce w 2021 r. i doczekał się już następców. Czy mimo upływu czasu nadal warto się nim interesować czy może stał się już archaiczny? Wróćmy do modelu Huawei Watch GT 3 (test smartwatcha przeczytacie TUTAJ).

Co kilka miesięcy na rynku widzimy nowe modele smartwatchy, a co za tym idzie ceny poprzedników spadają. To całkiem normalne, jeśli nowy produkt debiutuje najlepiej obniżyć cenę i dorzucić na zachętę coś w bonusie. I tak jest ze wszystkim, premiera nowego urządzenia powoduje obniżkę cen poprzednich modeli.

Huawei Watch GT 2 Pro, Huawei Watch GT 3, Huawei Watch GT 3 Pro / fot. Dziewczyna Endorfina

Obecnie na stronie producenta Huawei Watch GT 3 Active kosztuje 899 i 999 zł, natomiast wybór eleganckiej wersji to wydatek 1199 zł. Korzystam z wersji eleganckiej od 2021 r. i muszę przyznać, że o ile wykonanie smartwatcha trochę mnie zawiodło, to jego funkcjonalność nadal jest aktualna i stale podoba mi się ten model.

Jakie funkcje posiada Huawei Watch GT 3?

Huawei Watch GT 3 / fot. Dziewczyna Endorfina

Jest to zegarek, którym odpiszesz na SMS, ponieważ obsługuje szablony odpowiedzi, ale także odbierzesz nim połączenie głosowe. Ma aktywną koronkę, obsługuje funkcję Zdrowe Życie, kalendarzyk miesiączkowy, szereg funkcji użytkowych, sportowych i bio, jak np. pomiar tętna, stresu czy saturacji.

Jak widzisz Huawei Watch GT 3 potrafi dużo, a cena tego modelu jest niższa niż następców. Często pytacie o różnice między Huawei Watch GT 3 a Huawei Watch GT 2 Pro. Omówiłam je w nagraniu.

Huawei Watch GT 3 po blisko dwóch latach

Kiedy testujemy nowy model smartwatcha możemy sprawdzić jak działają funkcje, opowiedzieć o specyfikacji, ale o wytrzymałości i jakości wykonania tak naprawdę przekonujemy się po dłuższym czasie. Opowiem Ci, co się stało z moim Huawei Watch GT 3.

Huawei Watch GT 3 wersja elegancka / fot. Dziewczyna Endorfina

Na wstępie powiem, że zegarek na bransolecie mesh jest naprawdę piękny, elegancki i zwraca uwagę. Podoba mi się jego kształt, klasyczny design i subtelność. Bransoleta w kolorze starego złota jest piękna, ale deformuje się i po pewnym czasie utrudnia zapinanie. Przyciski zaczynają się lekko przycinać, a ekran łapie ryski. I to moje największe zarzuty do tego modelu.

Bateria nadal trzyma długo, a funkcje nie odbiegają niczym od tych w nowszych modelach. Aktualizacje systemu sprawiają, że zegarek jest na bieżąco. Do uprawiania sportu zupełnie się nie nadaje, więc jeśli szukasz modelu sportowego zwróć uwagę na wersje Huawei Watch GT 3 Active, albo zegarki przeznaczone dla aktywnych jak np. Polar Pacer Pro albo Amazfit Cheetah. Recenzje obu modeli znajdziesz na moim kanale You Tube.

Huawei Watch GT 3 / fot. Dziewczyna Endorfina

Po miesiącach z zegarkiem inteligentnym Huawei Watch GT 3 mogę powiedzieć, że dopóki ten model jest sprawny i aktualizowany nie wymienię go na nowszy, bo nie widzę takiej potrzeby. Żaden model Huawei nie obsługuje usług Google, nie ma NFC, a funkcje Huawei Watch GT 3 w zupełności mi odpowiadają i wystarczają. Pamiętaj, że nie zawsze nowszy oznacza lepszy, ale niemalże za każdym razem nowszy oznacza droższy.

Dziewczyna Endorfina

wcześniejsze wpisy

Comments

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swoje imię

poprzednie wpisy