Amazfit GTR Mini vs Amazfit GTS 4 Mini? Który lepszy?

Amazfit GTS 4 Mini czy Amazfit GTR Mini? Oba modele mini, ale funkcje maxi! Z jednej strony model z okrągłą tarczą Amazfit GTR Mini, a z drugiej kwadraciak Amazfit GTS 4 Mini. Cena podobna, ale co z funkcjami? Ciekawi czym różnią różnią się te dwa smartwatche? To zaczynamy.

Smartwatche Amazfit GTS 4 Mini i Amazfit GTR Mini wyglądają zupełnie inaczej, ale serduszko mają podobne. Który smartwatch wybrać? Wybór będzie trudny, bo w niewielkich rozmiarach kryją się całkiem pokaźne możliwości.

Amazfit GTS 4 Mini vs Amazfit GTR 4 Mini dane techniczne

Amazfit GTR Mini / fot. Dziewczyna Endorfina

Najwięcej różnic dotyczy wyglądu. Wymiary koperty w okrągłym Amazfit GTR Mini (zobacz test smartwatcha) są większe niż w Amazfit GTS 4 Mini, rozdzielczość ekranu wyższa, ale wyświetlacz mniejszy.

Amazfit GTR Mini jest cięższy niż Amazfit GTS 4 Mini, posiada funkcję szybkich odpowiedzi oraz nieznacznie pojemniejszą baterię. Amazfit GTS 4 Mini może pochwalić się wbudowanym mikrofonem (GTR Mini nie ma mikrofonu), ale nie ma to żadnego znaczenia, gdyż funkcja Amazon Alexa do której mógłby służyć mikrofon jest w Polsce niedostępna. Żaden z modeli nie ma głośnika i NFC.

W obu modelach mamy 5 systemów nawigacji satelitarnej, ponad 80 tarcz, rozpoznawanie 7 dyscyplin sportowych i obsługę pomiaru trzech wskaźników jednym dotknięciem. Szerokość pasków wynosi 20 mm i zapina się je w taki sam sposób. Przewagą Amazfit GTR Mini jest aktywna koronka, nowsze oprogramowanie Zepp 2.0, a także miła niespodzianka w postaci porannego raportu.

Który smartwatch dla kobiet wybrać?

Obie propozycje są bardzo kobiece, spójrzcie tylko na delikatne wersje kolorystyczne i rozmiary pasków dopasowane na drobne nadgarstki. Amazfit potrafi kusić płeć piękną eleganckim i stylowym wykończeniem obu modeli. Jeśli przejdziesz do minuty 19:06 nagrania zobaczysz jak wyglądają oba modele.

Przy wyborze między tymi dwoma modelami smartwatchy nasze przyzwyczajenia będą decydujące oraz kilka drobiazgów. W portfolio marki mamy linię GTR oraz GTS. Ostatnia litera w nazwie oznacza kształt koperty:

  • R – Round
  • S – Square

Jeśli lubimy tarcze kwadratowe wybierzemy pewnie GTS 4 Mini i tym samym zaakceptujemy m.in. brak aktywnej koronki oraz niedostępność szablonów odpowiedzi, ale zyskujemy niższą cenę.

Decyzja zakupu Amazfit GTR Mini to wybór okrągłej tarczy, kilku dodatkowych atutów w postaci np. szablonów odpowiedzi, nowszego oprogramowania i wyświetlacza wyższej rozdzielczości, ale też wyższej ceny.

Amazfit GTR Mini i Amazfit GTS 4 Mini / fot. Dziewczyna Endorfina

Trudno rozstrzygnąć, który model jest lepszy, ponieważ różnice w funkcjach i możliwościach są raczej kosmetyczne. Oba modele wspaniale prezentują się na nadgarstku, są dobrze wykonane, ekrany mają piękne, a co więcej łączy je lifestylowy design i ta sama półka cenowa.

Pytanie czy wolimy klasyczne, okrągłe tarcze czy kwadratowe. Jak się okazuje miłośników zarówno jednych i drugich jest sporo. Świadczy o tym choćby ostatnia premiera nowej wersji zegarka dla biegaczy Amazfit Cheetah. Po dwóch modelach z okrągłą tarczą przyszła pora na Amazfit Cheetah (Square).

Dziewczyna Endorfina

wcześniejsze wpisy

Comments

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swoje imię

poprzednie wpisy