„Bądź aktywny i zdrowy” ze smartwatchem Amazfit Active! Test

Elegancki wygląd, długi czas pracy i funkcje sprawiają, że smartwatch Amazfit Active zwraca uwagę. I choć brakuje mi w nim kilku rzeczy, to jednak ten model ma coś w sobie i może być niezłym prognostykiem na przyszłość. Rozłóżmy go na części pierwsze!

Amazfit Active opakowanie / fot. Dziewczyna Endorfina

Unboxing, wyświetlacz i wykonanie Amazfit Active

„Bądź aktywny, bądź zdrowy” to hasło producenta promujące Amazfit Active. Smartwatch kupujemy w pudełku, w którym znajdziemy kabel z portem ładującym oraz dokumentację. W poniższym nagraniu zobaczysz unboxing i parowanie Amazfit Active:

Amazfit Active występuje w trzech wersjach kolorystycznych: czarny, różowy i lawendowy. Dwie pierwsze posiadają paski silikonowe z zapięciem loop, ostatnia pasek z wegańskiej skóry zakończony klasyczną klamerką. Paski w smartwatchu Amazfit Active z łatwością wymienimy, a pasują do nich te o szerokości 20 mm.

Amazfit Active / mat. prasowe Amazfit

Amazfit Active może pochwalić się wyświetlaczem Amoled o przekątnej 1,75″ i rozdzielczością 390×450. Na takim wyświetlaczu pięknie prezentują się kolorowe tarcze, szczególnie kiedy ustawimy zdjęcie.

Koperta smartwatcha mierzy 42.36 x 35.9 x 10.75 mm, natomiast stosunek ekranu do obudowy wynosi 73%, co sprawia, że miejsca na treści jest dużo. Nie zmienia to jednak faktu, że nadal widać czarną obwódkę wokół ekranu, szczególnie wtedy, kiedy wybierzemy tarczę z innym tłem niż czarny.

Amazfit Active wykonanie / fot. Dziewczyna Endorfina

Koperta ekranu ma kształt prostokąta z zaokrąglonymi brzegami. Krzywizny są łagodne, nie ma wystających krawędzi i ostrych zakończeń, przycisk płaski, w kolorze ramki, nie zaczepia o ubranie ani mankiet koszuli. Ramki w wariantach czarnym i różowym wykonane są ze stopu aluminium, natomiast lawendowy model posiada ramkę ze stali nierdzewnej.

Amazfit Active czarna obwódka na wyświetlaczu / fot. Dziewczyna Endorfina
 • wyświetlacz: Amoled 1,75″,
 • ekran: 2.5 D szkło hartowane, powłoka zapobiegająca odciskom palców
 • rozdzielczość: 390×450, 341 PPI
 • wymiary koperty: 42.36 x 35.9 x 10.75mm
 • ramka: stop aluminium, w wariancie lawendowym stal nierdzewna
 • szerokość paska: 20 mm
 • wymienne paski

Dane techniczne Amazfit Active

Amazfit Active / fot. Dziewczyna Endorfina
 • Łączność: Bluetooth 5.0
 • Tryby Lokalizacji: GPS, GLONASS, Galileo, BDS, QZSS
 • Wodoszczelność: 5 ATM
 • Kompatybilny z systemami: Android 7.0 lub nowszym, iOS 12.0 lub nowszym
 • Połączenia telefoniczne przez Bluetooth: Tak
 • Płatności zbliżeniowe: Nie
 • Wbudowany mikrofon: Tak
 • Wbudowany głośnik: Tak
 • Always On Display

Amazfit Active bateria i czas pracy

Amazfit Active ładowarka / fot. Dziewczyna Endorfina

Smartwatch ładujemy za pomocą dołączonej do zestawu ładowarki. Z jednej strony kabel zakończony jest USB, który podpinamy do źródła energii, drugi koniec to port z pinami, na który kładziemy smartwatch. Trzeba sprawdzić, czy styki pinów przylegają ściśle do smartwatcha, bo łatwo mogą się przesunąć.

Myślę, że nikogo, kto miał kontakt z zegarkami inteligentnymi Amazfit, nie trzeba przekonywać o ich długim czasie pracy na jednym ładowaniu. Tak jest również w przypadku smartwatcha Amazfit Active. Pojemność baterii wynosi 300 mAh, jej pełne naładowanie trwa ok. 2 godzin i wystarcza do około 14 dni podczas typowego korzystania. Czas pracy zależy od intensywności użytkowania oraz uruchomionych funkcji.

Amazfit Active parowanie / fot. Dziewczyna Endorfina
 • pojemność baterii: 300 mAh
 • czas ładowania: ok. 2 h
 • typowe użytkowanie: do 14 dni
 • tryb oszczędzania baterii: do 30 dni
 • intensywne użytkowanie: do 10 dni
 • ciągle użytkowanie GPS: do 16 h

Bez względu na to, czy smartwatch należy do tańszej serii jak np. Lifestyle czy też droższych jak Adventure (zobacz Amazfit T- Rex 2) lub Performance bateria jest mocną stroną. W poniższym nagraniu poznasz plusy i minusy smartwatcha Amazfit Cheetah (Round), który reprezentuje serię Performance.

Obsługa smartwatcha Amazfit Active

Wyświetlacz smartwatcha Amazfit Active jest dotykowy, a więc posługujemy się nim ruchami góra – dół, prawo – lewo oraz korzystamy z przycisku.

Po przesunięciu ekranu w dół przejdziesz do centrum sterowania. Zobaczysz planszę z sześcioma ikonkami: poziom naładowania baterii, księżyc (tryb nie przeszkadzać), tryb uśpienia, maska (tryb kinowy), kalendarz i głośność. Przerzucając widok w bok mamy kolejne sześć pól: żarówka (oznacza stałe włączenie ekranu np. przez 5 minut), słońce (ustawienie jasności ekranu), latarka, kropla wody (osuszanie smartwatcha), kłódka (blokada ekranu) i śrubka (ustawienia).

Amazfit Active Centrum sterowania / fot. Dziewczyna Endorfina

Jeśli na górze ekranu pokaże się niebieski symbol oznacza on połączenie z telefonem, czerwony brak połączenia. Wtedy trzeba wejść do aplikacji Zepp i sprawdzić, czy smartwatch jest sparowany z telefonem.

Z pozycji ekranu głównego jeśli przesuniesz palcem w górę zobaczysz powiadomienia. Żeby przeczytać wiadomość wystarczy w nią stuknąć.

Amazfit Active emoji / fot. Dziewczyna Endorfina

Przesunięcie ekranu głównego w lewą stronę daje szybki dostęp do aplikacji (w prawą stronę są te same funkcje, ale od końca): gotowość, aktywność (liczba dziennych kroków, stanie, średni czas spalania kalorii, kliknięcie rozwija szczegółowe dane), pomiar tętna, prognoza pogody, trening, podsumowanie dnia. Możesz to zmienić wybierając ustawienia – preferencje – szybki dostęp do aplikacji.

Zmieniamy ustawienia smartwatcha Amazfit Active

Ustawienia smartwatcha Amazfit Active / fot. Dziewczyna Endorfina

Wybierając śrubkę wchodzimy do ustawień smartwatcha. Poniżej przedstawiam listę, która rozwija się w ustawieniach:

 • Tarcza zegarka
 • Bluetooth
 • Ekran
 • Dźwięk i wibracje: głośność, dźwięk alertu, przykryj aby wyciszyć, zamiana tekstu na mowę podczas treningu, alert z wibracjami, intensywność wibracji
 • Trening: inteligentne wykrywanie treningu (wybierzesz dyscypliny, które zegarek będzie rozpoznawać; jeśli biegasz i zapomnisz włączyć rejestru treningu zegarek wykryje aktywność i zacznie ją zapisywać) oraz powiadomienia o wygaśnięciu AGPS.
 • Preferencje
 • System: informacje o wersji systemu, informacje prawne, restart, wył. zasilanie, przywracanie ustawień fabrycznych)

W polu tarcza zegarka zmienisz nie tylko tarczę, ale także ustawisz format godziny i daty. Często pytacie, jak zmienić godzinę w smartwatchu. Nie trzeba tego robić, ponieważ zegarek śledzi telefon i dane pobierane są właśnie z telefonu.

Styl motywu smartwatcha Amazfit Active / fot. Dziewczyna Endorfina

Pojemną zakładką jest „ekran”. Tutaj zmienisz: jasność ekranu, włączysz wygaszenie ekranu od 5 do 30 sek., wybierzesz styl AOD, aktywujesz reakcję ekranu smartwatcha przy podniesieniu nadgarstka, zmienisz styl motywu: domyślny, biznesowy, jaskrawy. Możesz też wybrać ekran włączony podczas powiadamiania (jeśli otrzymasz powiadomienie ekran włączy się), uaktywnij podczas treningu (ekran pozostaje włączony podczas treningu). Przed aktywacją tych funkcji zastanów się, czy są one niezbędne, ponieważ wiąże się to ze znaczącym skróceniem czasu pracy smartwatcha.

Zmień własne preferencje!

Najobszerniejszą grupą są preferencje. Tutaj aktywujesz tryb nie przeszkadzać (DND), tryb uśpienia, oszczędzanie energii (np. tryb zegarka), ustawisz blokadę ekranu, zmienisz funkcję przytrzymania bocznego przycisku oraz kolejność aplikacji w menu. Co jeszcze znajdziesz w ustawieniach preferencji?

Amazfit Active poranny raport / fot. Dziewczyna Endorfina

Dodasz funkcje do centrum sterowania (wspomniane wyżej), zmiana aplikacji w szybkim dostępie (czyli to, co widzisz po przesunięciu ekranu głównego w prawą lub lewą stronę), zmiana stylu listy czyli menu (albo 9 pól, albo menu klasyczne), wybór języka oraz poranny raport. Po włączeniu porannego raportu zegarek będzie codziennie rano przesyłał informacje np. prognozę pogody, dane dotyczące treningu i snu.

Jak zmienić tarczę smartwatcha?

Amazfit Active tarcze okazjonalne / fot. Dziewczyna Endorfina

Żeby zmienić tarczę smartwatcha Amazfit Active wystarczy, że przytrzymasz palec na ekranie głównym. W ten sposób zobaczysz tarcze, które masz dostępne z pozycji smartwatcha, ale tak naprawdę wyświetlacz ozdobimy jedną z ponad stu tarcz, albo nawet własną tarczą portretową. W niektórych wzorach tarcz można wybrać także widżety, które wyświetlą się na ekranie. Żeby wybrać tarczę otwieramy:

 • Aplikacja Zepp
 • Profil (ikona na dole)
 • Moje urządzenia: Amazfit Active
 • Sklep z tarczami zegarka

Po wejściu do sklepu zobaczysz pogrupowane tarcze. Wśród nich znajdziesz darmowe oraz płatne. Poniżej pokazuję kilkanaście z nich.

Obsługa powiadomień i połączeń

Amazfit Active obsługuje powiadomienia, ich treść tekstowa pojawia się, ale nie licz ani na wyświetlanie zdjęć ani filmów. Aby przeczytać treść, po otrzymaniu wiadomości klikamy w nią. Jeśli przesuniesz palcem w górę będzie można odpowiedzieć gotowym szablonem albo emoji. Trzecią opcją jest usunięcie wiadomości.

Od razu powiem, że nie korzystam z iPhone więc nie wiem, czy opcja szybkich odpowiedzi dostępna jest dla wszystkich telefonów. W aplikacji Zepp w zakładce Telefon możemy zarządzać odpowiedziami SMS tworząc własne szablony. Aplikację Zepp poznasz w kolejnych częściach tego wpisu.

Amazfit Active obsługa powiadomień / fot. Dziewczyna Endorfina

Jeśli chodzi o rozmowy, możesz je odbierać i muszę przyznać, że jakość połączeń głosowych jest wysoka. Słychać wyraźnie i głośno. Jeśli ktoś dzwoni poczujesz jak smartwatch wibruje, a na ekranie zegarka zobaczysz dane osoby oraz dwie ikonki: krzyżyk oraz słuchawkę. Krzyżyk odrzuca połączenie, słuchawka odbiera. W czasie połączenia możesz przesunąć ekran w górę, wtedy zobaczysz gotowe odpowiedzi. Jeśli klikniesz którąś z nich odrzucisz połączenie, ale jednocześnie wyślesz zegarkiem wiadomość np. „Oddzwonię później”.

Co znajdziemy w menu smartwatcha Amazfit Active?

Amazfit Active prognoza pogody / fot. Dziewczyna Endorfina

Wygląd menu (pola albo lista) zmienimy w ustawieniach smartwatcha: ustawienia – preferencje – zmiana stylu listy. Jeśli wybierzesz pola zobaczysz na ekranie 9 pól z aplikacjami, styl klasyczny oznacza menu w formie listy czyli funkcje jedna pod drugą.

Amazfit Active zmiana stylu menu / fot. Dziewczyna Endorfina

Jeśli chcesz przejść do menu, wystarczy, że wciśniesz przycisk. W menu znajdują się funkcje: Gotowość, PAI, Tętno, Saturacja krwi, Pomiar jednym przyciskiem, Trening, Trener Zepp, Historia ćwiczeń, Stan treningu, Stres, Aktywność, Sen, Telefon, Historia cyklu miesięcznego, Karta członkowska, Pogoda, Muzyka, Alarm, Kalendarz, Ustawienia, Słońce i księżyc, Kompas, Oddychanie, Stoper, Odliczanie, Znajdź telefon, Zegar światowy, Lista rzeczy do zrobienia, Czasomierz pomodoro, Aura i na końcu dodatkowe zainstalowane w Zepp mini aplikację (jeśli takie posiadasz).

Mini aplikacje instalujesz w Zepp: Profil – Amazfit Active – App Store. Wśród aplikacji znajdziesz gry, treningi z animacjami, aplikacje użytkowe jak np. kalkulator, a także te związane ze zdrowiem np. asystent ciążowy.

Funkcje sportowe nie tylko dla aktywnych

Amazfit Active na treningu / fot. Dziewczyna Endorfina

Smartwatch daje możliwość rozwijania swoich sportowych zainteresowań pośród 120 dyscyplin sportowych. Co więcej jeśli zapomnisz uruchomić rejestr w czasie spaceru, Amazfit Active wykryje tę aktywność i rozpocznie zapis treningu. Rozpoznawanie treningu aktywujesz w ustawieniach smartwatcha (ustawienia – trening – inteligentne wykrywanie treningu). Detekcja treningu możliwa jest w przypadku siedmiu dyscyplin sportowych:

 • bieganie na świeżym powietrzu,
 • bieżnia mechaniczna,
 • spacer na świeżym powietrzu,
 • spacery w pomieszczeniu,
 • jazda na rowerze na świeżym powietrzu,
 • ergometr wioślarski,
 • orbitrek.
Amazfit Active ustawienia treningu / fot. Dziewczyna Endorfina

Amazfit Active wyposażony jest w algorytm stanu treningu PeakBeats™. Dzięki niemu mamy dostęp do danych treningowych takich jak: maksymalny pobór tlenu (VO2 Max), czas pełnej regeneracji, obciążenie treningowe i efekt treningu.

Biegacze lub osoby, które chcą zacząć biegać w menu znajdą funkcję znaną z droższych modeli smartwatchy Amazfit czyli Zepp Coach. W poniższym nagraniu zobaczysz jak to działa.

Osiągnięcia biegowe możemy podnosić za pomocą Virtual Pacer. Oznacza to, że podczas biegu zobaczymy nasze tempo docelowe oraz bieżące. Trasy udostępnimy w aplikacji Strava, Komoot i Relive. Amazfit Active ma też dostęp do aplikacji Adidas Running, Google Fit i Apple Health.

Funkcje sportowe na skróty:

 • Liczba trybów sportowych: 120+
 • Rozpoznawanie 7 dyscyplin sportowych
 • Wstań i poruszaj się, kiedy przebywamy zbyt długo w pozycji siedzącej

Jak Amazfit Active mierzy tętno i rejestruje treningi?

Jeśli interesują Ci ustawienia i rejestry sportowe zerknij do mojego wpisu „Amazfit Active: czy to naprawdę smartwatch dla aktywnych?„.

W czasie ćwiczeń na bieżąco mamy dostęp do rejestru treningu, natomiast pełna analiza zapisuje się w aplikacji Zepp. Zerknij na porównanie pomiaru tętna w czasie treningu siłowego z zegarka Amazfit Active i pasa na klatkę piersiową Polar H9. Smartwatch nieznacznie zawyża wynik średniego i maksymalnego tętna, ale odchylenia w tych zakresach nie są duże. Spójrz na wykresy stref tętna, można powiedzieć, że różnice są kosmetyczne.

Plusem korzystania z produktu Polara jest wskaźnik spalonej tkanki tłuszczowej, w tym przypadku 49%. Tego pomiaru brakuje mi w urządzeniach Amazfit. Zobacz też jak Amazfit Active poradził sobie z godzinnym treningiem na bieżni oraz ile kalorii spaliłam na orbitreku w ciągu godziny!

Wynik tętna ze smartwatcha Amazfit Active i ciśnieniomierza / fot. Dziewczyna Endorfina

Pomiar tętna w spoczynku porównałam z wynikiem z ciśnieniomierza. Na zdjęciach zobaczysz, że otrzymane wyniki tętna z zegarka i ciśnieniomierza są podobne (86 i 87, 94 i 93). Amazfit Active daje radę i za to plus. Pamiętaj jednak, że Amazfit Active nie jest urządzeniem medycznym, a jego pomiary należy traktować jedynie poglądowo.

Amazfit Active funkcje zdrowotne

Amazfit Active funkcja Gotowość / fot. Dziewczyna Endorfina

Nową funkcją, w którą wyposażony został smartwatch Amazfit Active jest Gotowość. Funkcja ta która określa poziom regeneracji i gotowości organizmu do kolejnego dnia. Jak to się dzieje? Producent podaje, że pomiary zmęczenia i regeneracji gromadzone są na podstawie takich danych, jak tętno i zmienność tętna (HRV), stres, sen, jakość oddychania podczas snu, temperatura i codzienna aktywność.

Smartwatch przez 24/7 monitoruje tętno, poziom stresu i saturację. Te wszystkie trzy wskaźniki możemy także zmierzyć jednym przyciskiem. W menu znajdziesz wskaźnik aktywności PAI, monitoring cyklu miesięcznego oraz snu poszerzony o platformę Zepp Aura. Otrzymasz raport z danymi takimi jak jakość snu i jego przebieg, ale Zepp Aura daje więcej.

Amazfit Active Zepp Aura / fot. Dziewczyna Endorfina

Funkcja ta na podstawowym poziomie dostępna jest dla każdego, aby korzystać z możliwości bardziej zaawansowanych wymagane jest wykupienie subskrypcji, która daje dostęp do Zepp Wellness Coach, a w tym do danych tygodniowych i miesięcznych. Co więcej Sztuczna Inteligencja spersonalizuje muzykę, biorąc pod uwagę dźwięki, przy których odpoczywasz i będzie można wyciszać się przy niej przed snem.

Amazfit Active pomiar trzech wskaźników jednym przyciskiem (tętna, stresu, saturacji) / fot. Dziewczyna Endorfina

Funkcje zdrowotne na skróty:

 • wskaźnik aktywności fizycznej PAI
 • całodobowy monitoring tętna, stresu, saturacji
 • pomiar trzech wskaźników jednym przyciskiem (tętna, stresu, saturacji)
 • monitoring snu
 • monitoring cyklu miesięcznego
 • Zepp Aura
 • mini aplikacje „zdrowie i fitness”

Amazfit Active funkcje użytkowe

Amazfit Active prognoza pogody / fot. Dziewczyna Endorfina

Część osób zainteresuje pewnie informacja, że Amazfit Active posiada wbudowany głośnik i mikrofon, a więc możliwe jest prowadzenie rozmów przez BT oraz odpisywanie na wiadomości za pomocą szybkich odpowiedzi albo emoji. Dodatkowo w aplikacji Zepp możemy poszerzać funkcje smartwatcha instalując mini aplikacje, a jest ich ponad 50.

Amazfit Active minutnik / fot. Dziewczyna Endorfina

Funkcje użytkowe na skróty:

 • rozmowy BT
 • odpisywanie na wiadomości
 • prognoza pogody
 • kalendarz
 • stoper
 • minutnik

Aplikacja Zepp jako centrum dowodzenia

Smartwatche Amazfit są kompatybilne z darmową aplikacją Zepp. Aplikacja mimo, że prosta w obsłudze daje szereg pogłębionych analiz.

Zakładki w aplikacji Zepp

Na dole ekranu znajdują się cztery ikonki: start, sen, ćwicz i profil. W karcie „Start” zobaczymy podstawowe dzienne statystyki jak np. informacja o gotowości do kolejnego dnia, liczba kroków, analiza snu, wynik tętna, spalonych kalorii i inne.

W drugiej zakładce „Sen” przejrzysz analizy snu, począwszy od czasu snu, etapów, po obszerne dane dotyczące głębokiego snu, REM, przebudzenia, jakości oddechu i tętna w czasie snu. Co ważne, w każdy kafelek, który tutaj widzisz możesz kliknąć, żeby rozwinąć dokładniejsze informacje.

Zarządzanie odpowiedziami SMS

Zakładka „Ćwicz” jest gratką dla sportowych maniaków. To właśnie tutaj sprawdzisz historię ćwiczeń, podejrzysz statystyki każdego treningu i uruchomisz plan treningowy z Trenerem Zepp. Myślę, że każdy w tej zakładce znajdzie coś dla siebie więc najlepiej będzie przejrzeć jej zawartość.

Najbardziej funkcjonalną kartą jest „Profil”. Tutaj zmienimy swoje dane metryczne, zobaczymy połączone urządzenia, ale także skorzystamy z funkcji, które dostępne są tylko z poziomu aplikacji, jak np. App Store czy utworzenie gotowych szablonów odpowiedzi na powiadomienia.

W rubryce „Moje cele” określisz docelową liczbę dziennych kroków, pożądaną wagę, spalone dziennie kalorie oraz liczbę godzin snu. Przez aplikację Zepp połączysz też swoje konta zewnętrzne jak np. Strava, Relive czy Komoot (Profil – Więcej – Łączenie kont zewnętrznych).

App Store w aplikacji Zepp

„Be active, be healthy!”

To nie koniec. Wystarczy, że klikniesz w model połączonego urządzenia, a pojawi się kolejna plansza. Zobaczysz poziom naładowania baterii i termin ostatniego ładowania, zmienisz funkcje dotyczące monitorowania stanu zdrowia: tętna, snu, stresu, saturacji. To właśnie tutaj włączysz automatyczne monitorowanie tętna, jakości oddychania podczas snu oraz alerty.

Zastanawiasz się, dlaczego smartwatch nie wyświetla powiadomień? Włączysz je wybierając „Powiadomienia i przypomnienia”, natomiast w zakładce Alerty aplikacji zaznaczysz te aplikacje, z których chcesz otrzymywać powiadomienia w zegarku.

W aplikacji Zepp zainstalujesz nowe tarcze, mini apki, a także przejdziesz do ustawień zegarka i aplikacji. Jeśli chcesz dodać szablon odpowiedzi na powiadomienie kliknij w zieloną słuchawkę. W tym miejscu możesz zarządzać automatycznymi odpowiedziami SMS.

Amazfit Active po kilku miesiącach użytkowania. Plusy i minusy

Szycie paska w Amazfit Active nie jest najlepsze / fot. Dziewczyna Endorfina

Och, ach i wow!

Amazfit Active posiada szereg funkcji, które wcześniej dostępne były w droższych modelach, np. Zepp Aura poznaliśmy w Amazfit Balance, a Zepp Coach w Amazfit Cheetah, do tego jest nowa funkcja „gotowość”. Nie korzystam z płatności zbliżeniowych, aparatów w zegarku i innych takich bajerów więc nie odczuwam ich braku.

Gdyby ktoś zapytał mnie, który ze smartwatchy Amazfit jest najładniejszy, powiedziałabym, że lawendowy Amazfit Active. Na plus stylowy design, nowy fioletowy kolor smartwatcha, wygodny pasek, dużo ciekawych funkcji, które wraz z mini apkami tworzą całkiem pokaźne menu. Sporo możliwości sportowych. W tym Virtual Pacer, VO2 Max i ponad 120 dyscyplin sportowych. Na plus rozbudowane statystyki w aplikacji Zepp, pomiary trzech wskaźników jednym przyciskiem, kompas, obsługa połączeń i powiadomień. Do tego lekka i smukła konstrukcja, długi czas pracy na jednym ładowaniu oraz duży, wyraźny ekran.

Amazfit Active trening / fot. Dziewczyna Endorfina

A teraz pod górkę…

Tak jak wspomniałam podoba mi się design i kolorystyka smartwatcha, ale przyczepię się do wykonania skórzanego paska. Lawendowy Amazfit Active jest piękny i wspaniale prezentuje się na nadgarstku, ale wystające nitki z rozprutego paska nie są już tak estetyczne. Po kilku miesiącach pasek po prostu się zniszczył.

Wiem, że nie można mieć wszystkiego, ale jest kilka funkcji, których bardzo mi brakuje, jak np. mapy offline. Jest funkcja nawigowania do punktu startu, ale mapki takie jak w Amazfit Cheetah przydałyby się. Chciałoby się też rozbudowanych funkcji zdrowotnych jak np. pomiar ciśnienia krwi lub EKG. Wymyślam? Niekoniecznie, przecież są smartwatche, które obsługują takie funkcje (np. Polar Vantage V3).

Funkcja PAI i pomiar wskaźników jednym przyciskiem / fot. Dziewczyna Endorfina

Amazfit Active jest propozycją, która może ucieszyć nie tylko aktywnych, ale też szerokiego odbiorcę. Ten model smartwatcha łączy w sobie dużo cech i funkcji innych modeli. Z jednej strony zastępuje popularną lifestylową serię Amazfit GTS Mini (zobacz mój test wideo błękitnego Amazfit GTS 4 Mini), ale nie sposób nie docenić funkcji dostępnych w dwukrotnie droższych smartwatchach Amazfit. Amazfit Active potwierdza też prognozy dotyczące rozbudowania możliwości smartwatchy o płatne subskrypcje i coraz szersze zastosowanie AI. Cena na stronie producenta wynosi 669 zł.

Dziewczyna Endorfina

wcześniejsze wpisy

Comments

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swoje imię

poprzednie wpisy