Ile kalorii spaliłam przez godzinę na orbitreku?

Czy cardio jest dobrym sposobem na spalanie kalorii? Postanowiłam sprawdzić, ile kalorii można spalić ćwicząc przez godzinę na orbitreku!

Dane, które zobaczysz zarejestrowane zostały przez smartwatch Amazfit Active (zerknij na funkcje sportowe smartwatcha Amazfit Active) oraz sensor tętna na klatkę piersiową Polar H9. Pokażę też zdjęcie z ekranu orbitreka. Porównanie będzie bardzo szybkie, ale myślę, że wyniki zaskakują.

Amazfit Active podsumowanie treningu / fot. Dziewczyna Endorfina

Orbitrek pokazał bardzo wysoki wynik spalonych kalorii, połowę mniej smartwatch Amazfit Active, a Polar H9 oszacował spalone kalorie gdzieś pośrodku. Przy okazji dowiemy się, ile % spalonych kalorii to tkanka tłuszczowa. Mniej więcej zgadza się poziom średniego tętna i oczywiście czas treningu.

Pytanie, ile kalorii spaliłam na orbitreku pozostaje nadal otwarte. Porównując te trzy wyniki myślę, że trzeba byłoby rezultat wyśrodkować. Chciałoby się, żeby było 600, ale myślę, że 400 jest też świetnym wynikiem, zwłaszcza, że z tego 37% to tkanka tłuszczowa 🙂

Ciekawie wygląda zestawienie wyników sensora i smartwatcha. Kalorie rozjechały się zupełnie, inne jest też tętno maksymalne. Zastanawia mnie nagły wzrost tętna, który widać na początku treningu w rejestrze pasa Polar H9. W czasie ćwiczeń nie zauważyłam tej zmiany, orbitrek ani smartwatch też jej nie zarejestrował. Trzeba pamiętać, że nie są to urządzenia medyczne, a wyniki traktujemy jedynie poglądowo.

Z czego może wynikaćm.in. różnica w spalonych kaloriach między pasem na klatkę piersiową a smartwatchem pisałam w poprzednim tekście. Smartwatch może tracić kontakt ze skórą, podczas ruchu gubić zasięg, ale trzeba przyznać, że Amazfit Active radzi sobie z monitoringiem tętna i mogę zdradzić, że w czasie godzinnego spaceru po bieżni mechanicznej jest jeszcze lepiej, ale o tym jutro 🙂

Dziewczyna Endorfina

wcześniejsze wpisy

Comments

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swoje imię

poprzednie wpisy