Amazfit Active i moje wrażenia po pierwszym tygodniu!

W tym tekście opowiem o swoich pierwszych wrażeniach po tygodniu zabawy z Amazfit Active, pierwszym treningu i przeglądzie menu. Nie będzie specyfikacji i danych technicznych, ale dowiesz się, jak w praktyce sprawdza się smartwatch Amazfit Active.

Nowy smartwatch, lepsze opakowanie

Amazfit Active / fot. Dziewczyna Endorfina

Po zdjęciu z folii od razu rzuciło mi się w oczy opakowanie. Miałam pewien problem z zegarkami Amazfit, ponieważ przy rozpakowaniu pudełek zawsze musiało się coś rozerwać. Wyciąganie zegarka z opakowanie było niewygodne i do tej pory nie wiem, jak dostać się do środka, żeby nie rozerwać kartonu.

Tym razem miłe zaskoczenie. Amazfit poprawił konstrukcję pudełka i chciałoby się, aby nie była to tylko jednorazowa zmiana, a rozwiązanie wprowadzone na stałe. Pudełko jest zafoliowane, a po zdjęciu folii wystarczy zdjąć pokrywkę, aby dostać się do smartwatcha. Nic nie wysuwamy, a więc nic się nie niszczy. Opakowanie wykonane jest z grubszego kartonu. Jeśli chcesz zobaczyć, jak wygląda zestaw oraz w jaki sposób sparować smartwatch Amazfit Active z telefonem zerknij na poniższe nagranie.

Cena budżetowa, ale czuć drożyzną 😉

Moim zdaniem jest to najpiękniejszy smartwatch Amazfita dla kobiet! I mówcie, co chcecie, ale wykonanie sprawia, że wygląda na dużo droższy. Tak jak mam swój ulubiony smartwatch z portfolio Huawei, tak ten model jest moim typem dla kobiet, które cenią sportową elegancję z naciskiem na elegancję.

Lawendowy kolor pięknie komponuje się z ramką wykonaną ze stali nierdzewnej. Zapięcie jest klasyczne, a więc mamy tu klamerkę (zamiast chowania końcówki paska pod spód). Do tego pasek wykonany jest z wegańskiej skóry i takie rozwiązania lubię najbardziej.

Precyzyjne szycia, nitki póki co nie rwą się, pasek nie jest tak elastyczny jak silikonowe, ale dzięki szeregu dziurek łatwo można dopasować go do rozmiaru nadgarstka. Muszę przyznać, że Amazfit Active przyciąga uwagę i pięknie prezentuje się na nadgarstku. Myślę, że ten model w wariancie z paskiem silikonowym nie wyróżniałby się tak mocno i łudząco przypominałby serię GTS (zobacz test Amazfit GTS 4 Mini).

Amazfit Active wyposażono w duży wyświetlacz HD Amoled 1,75″ (rozdzielczość 390×450, 341 PPI). Kolorowe menu, dużo darmowych tarcz, w tym z delikatnymi fioletowymi wzorami, które podkreślają design urządzenia. Ekran otoczony jest ramką, a na jej prawym brzegu znajduje się płaski przycisk funkcyjny, którym wchodzimy do menu.

Amazfit Active z nową funkcją!

Amazfit Active funkcja Gotowość / fot. Dziewczyna Endorfina

W menu znajdziemy nową funkcję – Gotowość. Parametr ten jest wynikiem sześciu składników: regeneracji fizycznej, psychicznej, tętna spoczynkowego podczas snu, zmienności rytmu zatokowego podczas snu, jakości oddychania i temperatury. Im wyższy wynik gotowości, tym organizm jest w pełni naładowany do działań. Aby skorzystać z tej funkcji należy spać z zegarkiem przez 7 cykli snu.

Amazfit Active funkcja Gotowość / fot. Dziewczyna Endorfina

Poza „gotowością” w menu znajdziemy: osobisty wskaźnik aktywności fizycznej PAI, pomiar tętna, saturacji, pomiar trzech wskaźników zdrowia jednym przyciskiem, trening, trener Zepp, historia ćwiczeń, stan treningu, poziom stresu, aktywność, sen, telefon, historia cyklu miesięcznego, karta członkowska, pogoda, muzyka, alarm, kalendarz, słońce i księżyc, kompas, oddychanie, stoper, odliczanie, znajdź telefon, zegar światowy, lista rzeczy do zrobienia, czasomierz pomodoro, Aura, kalkulator, ustawienia. Do tego możliwość odbierania połączeń i powiadomień, a także poranny raport. Mamy tu również możliwość instalowania dodatkowych mini apek, m.in. gotowych treningów.

Pierwszy spacer z Amazfit Active!

Amazfit Active dyscypliny sportowe / fot. Dziewczyna Endorfina

Bateria w fioletowej błyskotce naładowana więc pora sprawdzić, jak Amazfit Active rejestruje trening. Zegarek oferuje dyscypliny z kilku grup:

 • bieg i chód (5 treningów),
 • jazda na rowerze (3 treningi),
 • pływanie (2 treningi),
 • treningi na zewnątrz (6 treningów),
 • treningi w pomieszczeniu (24 treningi),
 • taniec (16 treningów),
 • boks (12 treningów),
 • sporty piłkarskie (29 treningów),
 • wodne (7 treningów),
 • sporty na lodzie i śniegu (3 treningi),
 • sporty rekreacyjne (12 treningów),
 • gry planszowe i karciane (5 treningów),
 • inne dyscypliny (3 treningi)

Amazfit Active posiada funkcję wykrywania treningu. Jeśli aktywujemy ją, smartwatch automatycznie rozpozna i zarejestruje np. spacer. W mojej pełnej recenzji Amazfit Active zobaczysz też rejestr innych dyscyplin. Wynik pomiaru tętna z zegarka porównałam tradycyjnie z sensorem tętna Polar H9. Spójrz na screeny z aplikacji Zepp oraz Polar Beat.

 • maksymalne tętno: 120 i 114
 • średnie tętno: 99 i 100

Parametry poza średnim i maksymalnym tętnem różnią się. Najbardziej zaskakuje mnie różnica w pokonanym dystansie więc sprawdzę to jeszcze ponownie, a wyniki zaprezentuję wkrótce w recenzji smartwatcha.

Smartwatch Amazfit Active na początek zaskakuje pozytywnie: nowy design, nowe możliwości i konkurencyjna cena. Zobaczymy, jak będzie później. Więcej o funkcjach, pomiarach, plusach, a także minusach modelu Amazfit Active już wkrótce! A jeśli interesują Cię inne modele smartwatchy Amazfit zerknij do moich opinii:

Dziewczyna Endorfina

wcześniejsze wpisy

Comments

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swoje imię

poprzednie wpisy