Huawei FreeBuds Pro vs Huawei FreeBuds Pro 2: nokaut!

Nowe słuchawki FreeBuds Pro 2 czy może zdecydować się na dużo tańszą, pierwszą wersję Huawei FreeBuds Pro? Wybór może być tylko jeden.

Huawei serią słuchawek FreeBuds Pro wkroczył w zupełnie inną grupę słuchawek. Zakusy były dużo większe niż poprzednich modeli Huawei. Chodziło przede wszystkim o to, aby dać odbiorcom słuchawki w wyższej klasie i jednocześnie pokazać konkurencji, że można zrobić bezprzewodowe słuchawki premium w cenie poniżej tysiąca złotych.

Na skróty:

Huawei FreeBuds Pro 2 vs Huawei FreeBuds Pro porównanie etui / fot. Dziewczyna Endorfina

Huawei FreeBuds Pro specyfikacja

I rzeczywiście premiera Huawei FreeBuds Pro (zobacz test Huawei FreeBuds Pro) dawała na to nadzieję. Bo oto pojawiły się małe, zgrabne dokanałowe budsy:

  • z pasmem przenoszenia od 20 Hz do 20 tysięcy kHz (FreeBuds Lipstick oraz FreeBuds 4 do 40 000 Hz),
  • ze świetnym ANC na poziomie do 40dB (FreeBuds Lipstick oraz FreeBuds 4 do 25dB)
  • trzeba trybami ANC (FreeBuds Lipstick oraz FreeBuds 1 tryb ANC)
  • czasem pracy z etui do 30 h (FreeBuds Lipstick oraz FreeBuds 4 do 22h)

Ale mimo niezłej specyfikacji nie wszystko zagrało. Problemem było m.in. specyficzne brzmienie, ale też komfort podczas wyjmowania słuchawek z etui.

Słuchawki wyślizgiwały się i trudno było je wyciągnąć. Teraz mamy w przedsprzedaży model FreeBuds Pro 2 i powiem Wam, że Huawei zrobił coś, co wydawało się niemożliwe.

Huawei FreeBuds Pro 2, kolor srebrny / fot. Dziewczyna Endorfina

Huawei FreeBuds Pro 2: nowe rozwiązania

Słuchawki FreBuds Pro 2 wyglądem, kształtem i wykonaniem łudząco przypominają wersję poprzednią. Dwójki występują w nowoczesnej kolorystyce i nie zobaczymy ich w ponadczasowej czerni, ale jest elegancki szary oraz metaliczny błękitny, a także uniwersalny biały. Moją szczegółową recenzję produktu przeczytacie w poprzednim wpisie (test Huawei FreeBuds Pro 2).

Huawei FreeBuds Pro 2 / fot. Dziewczyna Endorfina

Oba modele zachowały taką samą linię wykonania, ale w parametrach fizycznych widać delikatne różnice:

ModelHuawei FreeBuds ProHuawei FreeBuds Pro 2  
SłuchawkaWysokość: 26 mm
Szerokość: 29,6 mm
Grubość: 21,7 mm
Waga: ok. 6,1 g
Wysokość: 29,1 mm
Szerokość: 21,8 mm
Grubość: 23,7 mm
Waga: ok. 6,1 g ± 0,2 g  
Etui ładująceWysokość: 70 mm
Szerokość: 51,3 mm
Grubość: 24,6 mm
Waga: ok. 60 g
Wysokość: 67,9 mm
Szerokość: 24,5 mm
Grubość: 47,5 mm
Waga: ok. 52 g ± 1 g
Specyfikacja pochodzi ze strony oficjalnej producenta Huawei

Huawei FreeBuds Pro 2 pokonują poprzedni model brzmieniem. Do tego obsługują kodeki LDAC, mamy fajną aplikację, która pomoże nam wzmacniać dźwięk np. głos podczas rozmów, ustawiać nasze preferencje brzmieniowe, sprawdzić, czy założyliśmy właściwe dla naszych uszu końcówki, ale też zlokalizować słuchawki w przypadku zagubienia. Aplikacja Huawei AI Life podpowie nam też, jak sterować słuchawkami.

Huawei FreeBuds Pro 2 vs Huawei FreeBuds Pro / fot. Dziewczyna Endorfina

Na pokładzie tej maleńkiej słuchawki znalazł się potrójny korektor adaptacyjny, którego nie ma w jedynce, podwójny system audio i ANC do 47 dB. Do tego nie zapominajmy o współpracy z firmą Devialet, algorytmie sieci neuronowej poprawiającym jakość połączeń oraz klasą wodoszczelności na poziomie IP 54. To wszystko w połączeniu z nowoczesnym designem i dynamicznym charakterem brzmienia sprawia, że Huawei FreeBuds Pro zostały pokryte cieniem nowych FreeBudsów Pro.

Mamy poprawione brzmienie, sami je regulujemy, a dzięki temu te słuchawki grają naprawdę przyjemnie. Łatwo się je wyciąga z pudełka i aplikuje do uszu, a sterowanie wymaga przyzwyczajenia. Są wygodne i lekkie więc nie czuć ich, ale – co ważne dla osób aktywnych -podczas dynamicznych ruchów wypadały mi z uszu.

Huawei FreeBuds Pro czy Huawei FreeBuds Pro 2: porównanie

Huawei FreeBuds Pro 2 vs Huawei FreeBuds Pro porównanie / fot. Dziewczyna Endorfina

Huawei FreeBuds Pro 2 wyposażone są w podwójny system audio, poprzednia wersja posiadała pojedynczy system. Dwójki mogą pochwalić się pasmem przenoszenia od 14 Hz-48 000 Hz (Huawei FreeBuds Pro 20 Hz-20 000 kHz), certyfikatami Hi-Res i HWA, potrójnym adaptacyjnym korektorem dźwięku, obsługą kodeków LDAC, czego w poprzedniej wersji zabrakło.

Nieznacznie wyższy jest w „dwójkach” poziom obsługiwanego ANC (FreeBuds Pro 2 do 47dB, FreeBuds Pro do 40 dB). Słuchawki nie różnią się jeśli chodzi o liczbę trybów ANC i całkowity czas pracy na baterii z etui (do 30h), ale FreeBuds Pro 2 grają o pół h krócej na jednym ładowaniu niż poprzedni model, co – biorąc pod uwagę możliwości tych słuchawek, które rzeczywiście są energochłonne – broni się.

Huawei FreeBuds Pro 2 czyli słuchawki do tysiąca złotych, a możliwości dużo większe!

Huawei FreeBuds Pro 2 / fot. Dziewczyna Endorfina

Huawei FreeBuds Pro 2 pokonuje też poprzedni model wykonaniem słuchawek i etui (np. odciski na lakierowanych czarnych FreeBudsach Pro były nie do zniesienia). Ale przede wszystkim chodzi o możliwości brzmieniowe (korektor do obsługi dźwięku, w tym dodatkowe tryby od Devialet, LDAC), bo dwójki brzmią wspaniale. Bas w tych słuchawkach jest smaczny i nie zniekształca dźwięku.

Nie można też narzekać na jakość połączeń oraz adaptacyjne ANC, który dostosowuje się do tego, co wokół nas. Podoba mi się ciekawe sterowanie słuchawkami, które już nie polega na przesuwaniu palcem po szerokiej części nóżki, co chroni przed przypadkowym sterowaniem (trzeba się do tego przyzwyczaić) oraz funkcjonalność aplikacji Huawei AI Life.

Jeśli chodzi o czas pracy na jednym ładowaniu daleko mu do ideału, podobnie jeśli chodzi o utrzymanie się słuchawek w czasie dynamicznego treningu, choć z bieganiem FreeBuds Pro 2 radzą sobie doskonale.

Huawei FreeBuds Pro 2 / fot. Dziewczyna Endorfina

Słuchajcie, Huawei tym produktem sprawił, że o topowych słuchawkach dokanałowych możemy zacząć myśleć w inny sposób. Stosunek jakości, tak brzmieniowej i wykonania do ceny cieszy i daje nadzieję na więcej.

Bo oto okazuje się, że można kupić słuchawki klasy premium (bo Huawei FreeBuds Pro 2 nie mają się czego wstydzić stając do konkurencji z najbardziej znanymi markami audio) za mniej niż tysiąc złotych, a do tego w przedsprzedaży otrzymać jeszcze najnowszą opaskę fitness Huawei Band 7!

Dziewczyna Endorfina

wcześniejsze wpisy

Comments

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swoje imię

poprzednie wpisy