Fresh 'n Rebel mały powerbank, ale moc ogromna!

Jeśli lubisz podróżować, na pewno znasz uczucie, kiedy do pełna naładowany telefon przy włączonej nawigacji w błyskawicznym tempie rozładowuje się. Wtedy na ratunek przychodzi albo ładowarka samochodowa albo powerbank.

Na skróty:

Fresh 'n Rebel powerbank 18000 mAh zestaw

Opakowanie powerbanka F’nR / fot. Dziewczyna Endorfina

Przenośny bank energii firmy FnR wygląda niepozornie i jeśli nie wiesz, co pudełko kryje się w środku możesz pomyśleć, że to prezent. Bo i na prezent to urządzenie świetnie się nadaje!

W filmiku poniżej zobaczycie powerbank z każdej strony

Pudełko, w które zapakowany jest powerbank przypomina ozdobne opakowanie prezentowe i nie sposób odgadnąć jego zawartości. Wykonane jest z grubego kartonu i otwiera się jak książeczkę, do tego utrzymane zostało w kolorystyce sprzętu.

Kabel USB-C w takim samym kolorze jak przenośny bank energii F’nR / fot. Dziewczyna Endorfina

W środku znajduje się powerbank, pod nim mamy niewielkie wgłębienie wypełnione kartonikiem z symbolem ładowarki.

Jeśli podniesiemy kartonik zobaczymy kabel do ładowania z końcówką typu C oraz skróconą dokumentację. Na opakowaniu znajdziemy podstawowe informacje dotyczące zawartości zestawu oraz specyfikacji produktu.

Przenośny bank energii Fresh 'n Rebel pierwsze wrażenia

Fresh 'n Rebel powerbank 18000 mAh kolor Deep Mauve / fot. Dziewczyna Endorfina

Zaskoczyły mnie dwie rzeczy:

  • po pierwsze: gadżet jest lekki – waży 354 g.,
  • po drugie: jego rozmiary, jak na 18000 mAh imponują skromnością, bo wynoszą: 143.3 x 74.5 x 22 mm.

Na stronie producenta znajdziemy informację o tym, że ta przenośna ładowarka pozwala na sześciokrotne naładowanie telefonu oraz trzykrotne tabletu.

Telefon w czasie ładowania za pomocą powerbanku / fot. Dziewczyna Endorfina

Jeśli chodzi o ładowanie telefonu, sprawdziłam to i rzeczywiście przy standardowej baterii pomiary te są wiarygodne, ale jednak należy pamiętać, że liczba ładowań przy użyciu powerbanka uzależniona jest od pojemności baterii w naszym telefonie.

Z kolei jeśli mówimy o tablecie, to rzadko z niego korzystam, więc nie potrzebuję częstego ładowania. Dlatego nie powiem Wam, czy powerbank trzykrotnie naładuje nam tablet. Jedno jest pewne, zaskoczy Was z pewnością szybka prędkość ładowania podpiętych urządzeń.

Powerbank Fresh 'n Rebel urządzenie i dekoracja

Fresh 'n Rebel powerbank 18000 mAh zestaw / fot. Dziewczyna Endorfina

Linia produktów Fresh and Rebel w kolorach pastelowych wygląda po prostu wspaniale i przy każdym kontakcie z urządzeniami tej marki zachwycam się ich designem i szczegółami.

Kolor powerbanka, który widzicie na zdjęciach to Deep Mauve. Jak wyglądają inne odcienie możecie zobaczyć w moich poprzednich recenzjach produktów Freszy, np. Fresh’n Rebel Twins 1: Słuchawki jak z bajki?

Dzięki ujednoliceniu palety barw możemy skompletować zestaw, np. słuchawki, powerbank, głośnik w takim samym kolorze, np.moim ulubionym Dreamy Lilac / fot. Dziewczyna Endorfina

Gama kolorystyczna, z której możemy wybrać taki wariant, jaki nam się spodoba jest bogata. Mamy do dyspozycji osiem pastelowych kolorów, ale nie znajdziemy ani klasycznej bieli ani standardowej czerni i jest to typowe dla produktów Fresh 'n Rebel:

  • Dried Green
  • Dusky Blue
  • Smokey Pink
  • Dreamy Lilac
  • Safari Red
  • Deep Mauve
  • Dive Blue
  • Storm Grey

Powerbank F’nR wykonanie

Wejścia USB i typu C, diody oraz okrągły przycisk / fot. Dziewczyna Endorfina

Firma zdążyła już przyzwyczaić swoich fanów do dbałości o detale, więc tak jest i tym razem. Kabel ładujący oraz obudowa powerbanka posiadają ten sam kolor. Kieszonkowa ładowarka posiada lekko zaokrąglone brzegi, nie ma żadnych ostrości i nieprzyjemnych krzywizn.

Na brzegu urządzenia znajduje się skórzana zawieszka z logo krabów, która fajnie uzupełnia look produktu.

Szczegóły wykonania powerbanka: skórzana metka z logo firmy, zaokrąglone brzegi / fot. Dziewczyna Endorfina

Design i wykonanie Freszy stoi jak zwykle jest na bardzo wysokim poziomie, wszystko jest bardzo dobrze zgrane, spasowane, nic nie „lata”, nie trzeszczy. Natomiast trzeba powiedzieć, że materiał, z którego wykonana została obudowa łatwo przyjmuje ślady palców, a z uwagi na swoją aksamitną strukturę trudno jest je wyczyścić.

Powerbank Fresh 'n Rebel specyfikacja

Powerbanki F’nR występują w pojemnościach: 3000, 6000, 12000 oraz 18000 mAh, ten który widzicie na zdjęciach to 18000 / fot. Dziewczyna Endorfina

Powerbank 18000 mAh posiada dwa wejścia USB oraz jedno wąskie C. Dzięki nim możemy ładować kilka urządzeń jednocześnie i muszę przyznać, że wielokrotnie korzystałam z takiego rozwiązania.

O ile nie tak często ładowałam dwa telefony jednocześnie, to podpinałam telefon razem ze słuchawkami, albo telefon z kamerą czy tabletem.

Ładowanie urządzeń / fot. Dziewczyna Endorfina

Z uwagi na to, że powerbank posiada różnego typu zabezpieczenia (jest ich sześć) nie musimy się martwić np. o przegrzanie urządzenia, zwarcie czy jego przeciążenie. Producent zapewnia nas też o posiadanym przez ładowarkę ateście UN38.3, co pozwala nam na zabranie urządzenia do samolotu.

Fresh 'n Rebel powerbank 18000 mAh wielkość / fot. Dziewczyna Endorfina

Obok wejść USB znajdują się cztery diody, informujące nas o stanie naładowania baterii. Jeśli naciśniemy wyróżniający się duży okrągły przycisk, przekonamy się o statusie naładowania urządzenia i sprawdzimy, czy będziemy mogli dalej z nim pracować.

Diody wskazujące na stan naładowania powerbanka / fot. Dziewczyna Endorfina

Jaki powerbank wybrać?

Najlepsze powerbanki to takie, które będą odpowiadały naszym potrzebom. Po co przepłacać za coś, z czego nie będziesz korzystać.

Jeśli chcemy kupić powerbank 18000 mAh F’nR musimy przeznaczyć na ten zakup w granicach 160-200 zł.

Jeśli tylko czasem zapominasz, aby naładować telefon, z reguły nie podróżujesz, nie korzystasz codziennie z wielu urządzeń, albo masz możliwość podłączenia ich do źródła energii wybierz powerbank o mniejszej pojemności.

Pojemność 18000 jest spora, ale istnieją na rynku także powerbanki 20000 mAh (sprawdź Hama powerbank 20000 mAh) , znajdziesz także powerbank 30000 mAh! Wszystko zależy od tego, jak duże masz potrzeby.

Fresh 'n Rebel powerbank 18000 mAh i opakowanie / fot. Dziewczyna Endorfina

Jednak nie tylko liczba mAh powinna zwracać naszą uwagę, ale też bezpieczeństwo i to, czy produkt jest właściwie zabezpieczony, np. przed nadmiernym naładowaniem, albo rozładowaniem. Jeśli podróżujesz samolotem, koniecznie zapytaj też o posiadanie atestów, koniecznych, aby wnieść urządzenie na pokład samolotu.

Opakowanie z oznaczeniem portów / fot. Dziewczyna Endorfina

Powerbank 18000 Fresh 'n Rebel opinia

Powerbank 18000 mAh Fresh 'n Rebel to urządzenie dla wymagających. Posiada stosunkowo niewielkie rozmiary i jest lekki, a więc bez trudu schowamy go do torby, plecaka i zabierzemy ze sobą nie tylko w podróż samolotem, samochodem, rowerem, ale także na górski szlak.

Bank energii niezawodnym towarzyszem w górach / fot. Dziewczyna Endorfina

Potrafi ładować np. dwa telefony jednocześnie i to nie wyczerpuje jego możliwości. Myślę, że powerbank o takiej pojemności jest obowiązkową propozycją dla osób, które dużo czasu spędzają na wyjazdach, telefon jest ich narzędziem pracy, a wolny czas lubią spędzać w słuchawkach z dala od ludzi i problemów.

Jedynym minusem, jaki widzę jest przybierająca ślady obudowa, którą z uwagi na materiał trudno jest wyczyścić.

Dziewczyna Endorfina

wcześniejsze wpisy

Comments

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swoje imię

poprzednie wpisy