Polar Ignite 3 vs Polar Ignite 2: test możliwości

Polar Ignite 2 to zegarek lekki, funkcjonalny, ale już kilka wiosen na swoim koncie posiada (test Polar Ignite 2). Ten popularny model zegarka fitness Polara doczekał się swojej kontynuacji i nowej odsłony. W tym wpisie chciałabym Wam pokazać różnice między Polar Ignite 2 i Polar Ignite 3.

Zegarki Polara łączą funkcje sportowe z inteligentnymi. Jednak gdybym miała powiedzieć, czy jest to bardziej smartwatch czy zegarek sportowy bez wahania powiedziałabym, że zegarek sportowy. O różnicach między zegarkiem sportowym a smartwatchem opowiadam w poniższym nagraniu:   

Zegarki Polara na treningu czują się jak ryba w wodzie, a tak na marginesie wspomnę, że są wodoszczelne i można w nich również pływać 😉 W menu nie znajdziemy wielu funkcji inteligentnych, ale na najbardziej podstawowe możemy liczyć. Zobaczcie, co znajdziemy w nowym modelu zegarka Polara.

Na skróty:

Polar Ignite 3 zegarek sportowy z wyświetlaczem Amoled!

Zegarek Polar Ignite 3 / materiały prasowe Polar

Polar Ignite 3 występuje w czterech stonowanych kolorach: Greige Sand, Purple Dusk, Night Black, Brown Copper, do których dobierzemy wymienny pasek. Mamy ok. 150 dyscyplin sportowych, analizę źródeł energii, czyli ile i czego spaliliśmy. I jest to moim zdaniem kapitalna sprawa dla osób, które aktywność fizyczną traktują na serio i mają określone cele treningowe.

Zegarek Polar Pacer Pro/ fot. Dziewczyna Endorfina

Z zegarkiem Polar Ignite 3 przeprowadzimy kilka testów sportowych, ale nie należy do nich test kolarski, który znamy z zegarka Polar Pacer Pro (o możliwościach zegarka dla sportowych maniaków pisałam tutaj). Polar Ignite 3 na pierwszy rzut oka przypomina swojego poprzednika, ale serduszko jest inne.

Polar Ignite 3 i Polar Ignite 2 różnice w specyfikacji i danych fizycznych

Zegarek Polar Ignite 2 prognoza pogody / fot. Dziewczyna Endorfina

Wyświetlacz Polar Ignite 3 jest pierwszą i zasadniczą różnicą między Ignite 2 i Ignite 3. W obu modelach zastosowano sterowanie dotykowe, ale Polar Ignite 3 może pochwalić się minimalnie większym wyświetlaczem niż Ignite 2 oraz jego lepszą rozdzielczością. Do tego mamy zakrzywione szkło i ekran dotykowy z Gorilla Glass 3.0.  

W Polar Ignite 2 mieliśmy wyświetlacz typu TFT, natomiast w Ignite 3 jest Amoled. Rozdzielczość ekranu wynosi 416×416 i w porównaniu z wyświetlaczem TFT 240×240 jest wyraźniejszy i bardziej kolorowy.

Zegarek Polar Ignite 2 źródła energii / fot. Dziewczyna Endorfina

Nowy zegarek Polara pracuje na szybszym procesorze (192 MHz) niż Ignite 2 (120 MHz), posiada także pojemniejszą pamięć RAM – 5 MB (Polar Ignite 2 – 0.64 MB).

Jeśli chodzi o łączność zarówno Polar Ignite 3 i Polar Ignite 2 obsługują GPS, BT 5.1, ich wodoszczelność wynosi WR30, ale znaczącą różnicę widać w pojemności baterii, która przekłada się na czas pracy obu urządzeń. Bateria Polar Ignite 3 o pojemności 215 mAh w trybie treningowym potrafi pracować do 30 h, czyli około 10 h więcej niż bateria 165 mAh zegarka fitness Polar Ignite 2.

Porównanie funkcji inteligentnych Polar Ignite 3 i Polar Ignite 2

Zegarek Polar Ignite 2 test fitness / fot. Dziewczyna Endorfina

Oba modele obsługują szereg funkcji smart, takich jak:

  • sterowanie muzyką
  • odczyt powiadomień
  • Nightly Recharge, Sleep Plus Stages, Serene, Fit Spark, Training Load Pro, Running Index,
  • test fitness,
  • odczyt źródła energii
  • całodobowy pomiar aktywności
Zegarek Polar Ignite 3 / materiały prasowe Polar

Dodatkowe funkcje Polar Ignite 3:

  • SleepWise, FuelWise
  • testy: test wydolności, biegowy test wydolności, test marszowy
  • wskazówki głosowe z aplikacji Polar Flow do telefonu lub słuchawek
  • powrót do miejsca startu

Dla kogo jest Polar Ignite 3?

Zegarek Polar Ignite 3 / materiały prasowe Polar

Polar Ignite 3 jest droższy o ponad 500 zł od poprzednika, a jego cena regularna w sklepie producenta to 1599 zł. Różnice widoczne są gołym okiem (wyświetlacz), ale także wyczuwalne w trakcie obsługi zegarka, bo dzięki pamięci, większej baterii i lepszemu procesorowi jest on po prostu szybszy.

Moim zdaniem jest to urządzenie przeznaczone głównie dla osób uprawiających sport. Tylko ktoś, kto ćwiczy skorzysta w pełni z możliwości, jakie oferuje Polar Ignite 3. Zobaczcie, że funkcje Polar Ignite 3 skupiają się głównie na zdrowiu, sporcie i monitorowaniu wyników. W tym pomoże nam też aplikacja i serwis Polar Flow, w którym uruchomimy planner sezonu, a zegarek podpowie nam m.in. jak przygotować się do maratonu.

Dziewczyna Endorfina

wcześniejsze wpisy

Comments

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swoje imię

poprzednie wpisy