Piękna i Bestia! Amazfit T-Rex 2 pierwsze wrażenia

Smartwatch Amazfit T-Rex 2 to urządzenie do zadań specjalnych. Sprawdzi się w pieszych wycieczkach, w lesie, w górach, a nawet w jaskiniach. Przeszedł 15 testów wytrzymałości i zapowiada się na niezniszczalną bestię o tytanicznie wytrzymałej baterii.

Zabieram się do sprawdzenia możliwości jednego z flagowców Amazfita. Zobaczę, jak poradzi sobie dwuzakresowy GPS i 5 systemów satelitarnych T-Rex 2 na górskim szlaku, co z nawigacją, a także m.in. jak wygląda rozpoznawanie ćwiczeń w trakcie treningu siłowego.

Od razu powiem, że T-Rex 2 nie jest fitnessowym smartwatchem. To zupełnie inna waga zawodnika. Dlatego jeśli szukasz kobiecego i lifestylowe zegarka możesz zerknąć na model Amazfit GTR Mini.

Na skróty:

Co potrafi Amazfit T-Rex 2?

Amazfit T-Rex 2 powrót do miejsca startu w linii prostej / fot. Dziewczyna Endorfina

Jako miłośniczkę wędrówek górskich zainteresowała mnie funkcja importowania tras i nawigacji w czasie rzeczywistym oraz bezpośrednia nawigacja powrotna. Mam nadzieję, że pogoda nie pokrzyżuje mi planów i uda mi się złapać okienko pogodowe, aby wyjść w góry i przekonać się, jak ta funkcja sprawdza się w terenie, a nie na papierze.

Chciałabym też sprawdzić wbudowany kompas i wysokościomierz barometryczny, a przy okazji, że cały czas pada zweryfikuję wodoszczelność smartwatcha.

Zwróciłam uwagę również na funkcję inteligentnego rozpoznawania ćwiczeń siłowych, liczenia powtórzeń oraz śledzenia odpoczynku między seriami. Co ciekawe w aplikacji Zepp podejrzymy, którą grupę mięśniową ćwiczyliśmy w czasie treningu.

Amazfit T-Rex 2 spód / fot. Dziewczyna Endorfina

Dla miłośników aktywności fizycznej ważną informacją będzie dostęp do ponad 150 dyscyplin sportowych oraz możliwość tworzenia własnych szablonów treningowych. Szerzej tę funkcję opiszę w recenzji.

Sportowych zapaleńców ucieszy też funkcja rozpoznawania 8 dyscyplin sportowych oraz długi czas pracy smartwatch na jednym ładowaniu. Producent zapewnia, że smartwatch w czasie standardowego użytkowania pracuje aż do 24 dni!

Amazfit T-Rex 2 oferuje pomiar jednym przyciskiem czterech wskaźników (tętno, saturacja, poziom stresu i oddech) oraz zawiera system instalowania mini aplikacji. Jak widzicie jest co sprawdzać i o czym pisać.

Amazfit T-Rex 2 i pierwszy rzut oka na wyświetlacz

Amazfit T-Rex / fot. Dziewczyna Endorfina

Nie ma co kryć, smartwatch Amazfit T-Rex 2 jest modelem o okazałej kopercie (47,7 x 47,7 x 13,5 mm) i nie na każdym nadgarstku ta bestia będzie wyglądać pięknie. Jednak tym, co mnie zaskoczyło jest zadziwiająco jasny ekran. Po uruchomieniu smartwatcha przykuwa uwagę jasny i przejrzysty wyświetlacz, który w matowym wykończeniu zegarka wygląda naprawdę imponująco.

Smartwatch Amazfit T-Rex 2 jest oczywiście w pełni dotykowy, ale umieszczone wokół tarczy przyciski umożliwiają także sterowanie manualne.

Amazfit T-Rex 2 menu / fot. Dziewczyna Endorfina

Amazfit T-Rex 2 wyposażony jest w wyświetlacz HD AMOLED 1,39″ o jasności do 1000 nitów, 326 PPI i rozdzielczości 454 x 454 px. Smartwatch współpracuje z aplikacją Zepp, w której znajdziemy wiele darmowych oraz płatnych tarcz, które oferują też AOD. Jeśli wolimy coś bardziej spersonalizowanego, z pomocą przychodzi ustawienie tarczy z ulubionym zdjęciem.

Dopiero oswajam się modelem T-Rex 2 więc na wyniki testu będziecie musieli zaczekać, ale zapraszam do zadawania pytań, na które odpowiem w recenzji. Napisz, co chcesz wiedzieć o smartwatchu Amazfit T-Rex 2 i które funkcje tego smartwatcha interesują Was najbardziej.

Dziewczyna Endorfina

wcześniejsze wpisy

Comments

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swoje imię

poprzednie wpisy