Co zrobić żeby wydłużyć pracę baterii w smartwatchu?

Z tekstu dowiesz się, co możesz zrobić, aby wydłużyć pracę smartwatcha na jednym ładowaniu, nie ładować go zbyt często oraz które funkcje skracają czas pracy smartwatcha i opaski fitness.

Ile działa bateria w smartwatchu?

Garmin Instinct 2 Solar / fot. Dziewczyna Endorfina

Jeśli szukasz smartwatcha albo opaski fitness czytasz informacje, przeglądasz oferty i ceny. A czy zwracasz uwagę na to, ile smartwatch pracuje na jednym ładowaniu? Jeśli nie, sprawdź, a przekonasz się, że czas pracy waha się od kilkudziesięciu, aż nawet po jeden dzień pracy. Oznacza to, że kupując smart błyskotkę będzie trzeba podpinać ją codziennie do ładowania, a to jest męczące.

Na rynku coraz popularniejsze są zegarki solarne (zobacz test zegarka Garmin Instinct 2 Solar), które możemy ładować energią słoneczną. Przeciętnie zegarek inteligentny na jednym ładowaniu wytrzymuje od kilku do kilkunastu dni. Od czego to zależy? Od pojemności baterii, podzespołów, oprogramowania, wieku smartwatcha, a także od liczby i rodzaju uruchomionych funkcji.

Co możemy zrobić, aby wydłużyć pracę smartwatcha i uniknąć częstego ładowania?

Funkcje, które skracają czas pracy smartwatcha / fot. Dziewczyna Endorfina

Sprawdź, które funkcje są włączone i czy rzeczywiście ich praca jest konieczna, czy z nich korzystasz. Czas pracy skraca całodobowy pomiar tętna, saturacji, stresu, monitoring snu, odtwarzanie muzyki, prowadzenie rozmów. Wszystko to, co sprawia, że smartwatch jest w ciągłej aktywności.

Na żywotność baterii wpływa też np. ustawiona wysoka jasność ekranu, częsta rejestracja treningów, a także Always On Display. Dlatego jeśli zależy nam na rzadkim ładowaniu smartwatcha, sprawdzajmy żywotność baterii w danych technicznych, a kiedy już go posiadamy możemy zwrócić uwagę na aktywowane funkcje i pozostawić niezbędne.

Dziewczyna Endorfina

wcześniejsze wpisy

Comments

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swoje imię

poprzednie wpisy