Wow! Mają go! Amazfit Balance z płatnościami zbliżeniowymi!

Amazfit Balance to smartwatch, który zadba już nie tylko o nasze zdrowie fizyczne, ale też psychiczne! Czy pomoże utrzymać balans i równowagę? Sprawdźmy na co stać nowy smartwatch Amazfita.

Smartwatch Amazfit Balance / mat. prasowe Amazfit

Co nowego w świecie wearables?

W świecie nowinek głośnym echem odbija się premiera nowej serii smartwatchy Amazfit Balance. Firma nie przestaje zaskakiwać i po niedawnej premierze zegarka dla biegaczy Amazfit Cheetah idzie dalej!

Zepp Health Corporation zaprezentował dzisiaj nowy smartwatch, który potwierdza, że elektronika stała się elementem codzienności oraz dowodzi, że Sztuczna Inteligencja rozgościła się na dobre w naszym otoczeniu.

Nowa seria ma zastąpić dotychczasową linię smartwatchy GTS (zobacz video test GTS 4 Mini czyli smartwatcha z prostokątną tarczą) oraz GTR (test Amazfit GTR Mini znajdziecie na moim blogu). Ale do rzeczy, zerknijmy co wyróżnia Amazfit Balance od pozostałych modeli smartwatchy Amazfit?

Smartwatch Amazfit Balance czyli sprawne ciało i głowa!

Przyznaję, Amazfit Balance zapowiada się genialnie i aż trudno wierzyć, że rzeczywistość pokryje się z informacjami prasowymi. Smartwatch przestaje być już inteligentną zabawką, którą zadzwonimy, zmierzymy tętno i zarejestrujemy trening.

Amazfit Balance może wywrócić do góry nogami nasze myślenie o zegarkach inteligentnych, bo zapowiedzi funkcji zegarka brzmią rewolucyjnie! Smartwatch Amazfita został wyposażony w nowe możliwości, a płatności zbliżeniowe są tylko jednymi z nich.

Amazfit Balance / mat. prasowe Amazfit
 • Analizy Readiness – wartość prezentująca parametry jakości snu i wynikającą z niej kondycję fizyczną i psychiczną
 • Body Composition – pomiar składu górnej części ciała wyrażony w procentach: zawartość tkanki tłuszczowej, mięśni, w tym mięśni szkieletowych, wody, masy kostnej, białka, BMI oraz podstawowy metabolizm. Po sparowaniu z inteligentną wagą Amazfit Body Composition Analyzer Mat pomiar może także objąć dolną część ciała – oj nie chciałabym tego znać 😉
 • Zepp Aura – narzędzia relaksacyjne i poprawiające jakość snu, wpływające na lepszy odpoczynek i regenerację, dostosowanie w oparciu o odczyty biometryczne ze smartwatcha; Zepp AI Wellness Coach – doradza w obszarze regeneracji, a Zepp AI Fitness Coach w zakresie ćwiczeń (usługa bezpłatna przez pierwsze trzy miesiące subskrypcji);
Amazfit Balance / mat. prasowe Amazfit
 • Trener Zepp AI Coach – trener osobisty znany z Amazfit Cheetah
 • Płatności Zepp Pay czyli płatności zbliżeniowe dla właścicieli kart MasterCard, klientów 40 banków i użytkowników aplikacji Curve na terenie 33 krajów europejskich;
 • Zepp OS 3.0 – czyli nowy system operacyjny i możliwość instalowania 150 aplikacji!
 • ulepszone czujniki optyczne: pierwszy z podwójną diodą LED, a drugi – biometryczny 8PD BioTracker™ 5.0 PPG.

W Polsce płatności zbliżeniowe będą dostępne dla klientów kilku instytucji:

 • Bank Polskiej Spółdzielczości SA,
 • DiPocket Limited
 • Santander Bank Polska S.A.
 • Klienci muszą posiadać karty MasterCard.

W Amazfit Balance będą też znane funkcje

Interesująco brzmią nowe funkcje jak np. analiza Readiness, która ma pokazywać w jaki sposób sen wpływa na moją gotowość do działania. Powinnam dowiedzieć się, w jakim stopniu mój organizm zregenerował się i jakie są moje zdolności fizyczne, a także kondycja psychiczna w kolejnym dniu.

Jednak w Amazfit Balance poza nowościami czekają nas także funkcje, które znamy jak np. możliwość instalowania dodatkowych aplikacji (będzie ich ponad 150!), wgrania muzyki do zegarka oraz podłączenia sensora tętna.

Smartwatch Amazfit Balance wyposażony został także w funkcję pomiaru czterech wskaźników jednym przyciskiem. Mamy ponad 150 dyscyplin sportowych, rozpoznawanie 25 typów ćwiczeń siłowych, ćwiczenia oddechowe, ponad 200 tarcz do wyboru, AOD oraz zmianę wyglądu menu z siatki na listę! A także, co ucieszy wielu miłośników rozwiązań inteligentnych – możliwość odbierania i wykonywania połączeń, a także obsługa powiadomień.

Zegarek inteligentny Amazfit Balance kompatybilny jest m.in. z adidas Running, Strava, Komoot, Relive, Apple Health i Google Fit.

Amazfit Balance cena i dane techniczne

Amazfit Balance / mat. prasowe Amazfit

Smartwatch waży 35 g, posiada metalową ramkę i aktywną koronkę, a także może pochwalić się jasnym ekranem Amoled 1,5″ (jasność 1500 nitów, rozdzielczość 480×480 ). Do tego Amazfit Balance obsługuje dwuzakresowy GPS, nawigację po trasie i 6 systemów pozycjonowania satelitarnego.

Amazfit Balance wyróżnia też wodoszczelność 5 ATM, a także bateria z czasem pracy przy standardowym użytkowaniu do 14 dni. Sprzedaż smartwatcha Amazfit Balance w Polsce zaplanowana jest na wrzesień 2023 r, a jego wartość wyceniono na 1199 zł.

Dziewczyna Endorfina

wcześniejsze wpisy

Comments

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swoje imię

poprzednie wpisy